Fiyatlar

Munchkin Kedisi Fiyatı

Munchkin kedisi fiyat 2023 yılında ne kadar diye merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. Bu yazımızda popüler kedi cinslerinden biri olan Munchkin kedileri hakkında bilgiler vereceğiz.

Munchkin Kedisi Özellikleri

Evcil hayvan beslemek isteyen insanlar genellikle tercihlerini kedilerden yana kullanıyor. Daha çok yavru kedi sahiplenerek başladıkları bu serüvene ilerleyen yıllarda cins kedi türlerinden devam ediyor.

munchkin kedisi sahiplendirme ücreti
munchkin kedisi sahiplendirme ücreti

Cins kedi beslemeyi tercih eden hayvan severler daha çok Munchkin kedi ırkını beslemeyi tercih ediyor. Kısa bacaklı kedi türü olan bu kediler bir mutasyon sonucu ortaya çıkan kedilerden olsa da oldukça fazla rağbet görüyor.

Mutasyon sonucunda 1920’li yıllarda ortaya çıkan bu kedi ırkının genetiğinde değişiklik olması ve bazı sağlık sorunlarının ortaya çıkabilmesi evcil hayvan sahiplerini ikiye ayırmış olsa da günümüzde en popüler kedi ırklarından biri konumunda.

Munchkin kedisini sahiplenmek ya da satın almak istiyorsanız özellikleri hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Munchkin kedisi özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Çok küçük ya da çok büyük değillerdir. Ancak bacakları kısa olduğu için iri görünürler. Uygun kedi maması ile beslendiklerinde kilo almaya müsaittirler.
  • Diğer kediler göz önünde bulundurulduğunda son derece hareketlidirler. Bulundukları yerleri karıştırmaktan zevk alırlar.
  • Mutasyona sahip olsalar da 15 yaşına kadar yaşayabilirler. Yaşam süresi sona yaklaştığında hareket kapasiteleri azalır ve çökük bir görünüme sahip olurlar.
  • Çok fazla miyavlamazlar bu nedenle apartmanlarda da besleyebilirsiniz.
  • Sahiplerine karşı fazla ilgi gösterirler. Aynı evde başka hayvanlar beslense dahi herhangi bir şekilde kavga etmez ve diğer evcil hayvanlarla uyum içinde yaşar.

Munchkin kedisi bakımı oldukça kolaydır. Uygun bir beslenme düzeni ve sağlık bakımı yapmanız kedinizin sağlıklı bir şekilde yaşaması için yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilir: A101 kedi maması fiyatı nedir?

Munchkin Kedisi Sahiplenme

Munchkin kedisi satılık olarak ilan verilse de ilk önceliğiniz bu kediyi sahiplenmek olmalı. Her ne kadar özel tür kedi ırkları arasında yer alsa da Munchkin kedisi sahiplenme ilanları ile sık sık karşılaşabiliyoruz.

Eğer Munchkin kedisini sahiplenmek istiyorsanız yavru kedi olarak sahiplenmenizi öneriyoruz. Bu şekilde kedinizin neredeyse doğumundan itibaren yanında olacaksınız ve aranızda bir bağ oluşacaktır.

munchkin kedisi fiyatı
munchkin kedisi fiyatı

Munchkin Kedisi Fiyat 2023

Munchkin kedilerinin fiyatları diğer kedilere göre biraz daha fazla. Munchkin yavru kedi fiyatları ortalama 500 TL’den başlıyor ve yaşına göre 750 TL’ye kadar çıkabiliyor. Eğer kedi görünüm olarak daha dikkat çekiciyse fiyatı 2.000 TL’ye kadar artış gösterebiliyor. Yani 200 TL’ye kedi almanız bu ırk için ne yazık ki mümkün değil.

Munchkin kedisi fiyat 2023 yılında bu şekilde. Dediğimiz gibi kedi sahiplenme ilanlarını inceleyerek satış yanlısı olmayan evcil hayvan sahiplerinden bu kedileri ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz.

Munchkin kedi büyür mü?

Munchkin orta boyutlu kedilerdendir.

Munchkin kedisi ne kadar büyür?

Munchkin kedisi 3 kilograma kadar kütle kazanır.

Munchkin kedi hangi ülkenin?

Munchkin kedisi bugünkü İngiltere topraklarında ortaya çıkmıştır.

En sakin kedi cinsi hangisi?

İran kedisi, Munchkin kedisi, British Short Hair ve Exotic Short Hair kedileri en sakin kedi ırklarındandır.

Munchkin kedisi kaç yıl yaşar?

Munchkin kedileri 15 yıla kadar yaşar.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu