İş İmkanlarıÖzel Sektör Maaşları

Yurtdışı İnşaat İş İlanları 2022 Vasıflı Vasıfsız

Yurtdışı inşaat iş ilanları listeleri, yurtdışında inşaat işçisi olmak için gerekenler ve daha birçok konu hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Bu rehber yazımızda yurtdışında inşaat sektöründe çalışmak isteyen kişiler için çok önemli bilgiler paylaştık.

2022 Güncel Yurtdışı İnşaat İş İlanları Nelerdir

Yurtdışı inşaat iş ilanları, gerek dolar kurunun TL karşısındaki konumu gerek iş imkanlarının fazla olması ülkemizdeki insanlar tarafından talep görmesine neden olmuştur. Özellikle son birkaç yıl içerisinde vasıflı vasıfsız birçok kişi düzenli olarak yurt dışı iş ilanları takip etmiştir.

yurtdışı inşaat iş ilanları
yurtdışı inşaat iş ilanları

Ülkemizde yaşayan ve yurtdışında iş arayanlardan pek çok kişi tercihlerini inşaat sektöründen yana kullanmıştır. Çünkü ülkemiz de dahil olmak üzere dünya üzerindeki pek çok ülke inşaat sektöründe gelişmelere devam etmekte ve düzenli olarak işçiye ihtiyaç duymakta.

Özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin inşaat alanında gelişme göstermesine rağmen kendi vatandaşlarından işçi bulamaması nedeniyle pek çok iş kolunda açıklıklar oluşmuş ve yabancı ülkelerden işçilere ihtiyaç duymuştur. Bunu fırsat bilen ülkemizdeki vatandaşlar da bireysel olarak ya da Türk firmaları aracılığı ile yurt dışındaki inşaat iş ilanlarına iş başvurusu yapmaya başlamıştır.

Biz de Hep Kredi olarak yurt dışı ilanları ve personel alımı konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için detaylı bir rehber hazırlama kararı aldık. Bu yazımızı eğer sonuna kadar okursanız yurtdışına işçi alımı konusunda neredeyse bütün bilgilere ulaşabilir, güncel iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

yurtdışında inşaat işçisi ilanları
yurtdışında inşaat işçisi ilanları

Yurtdışında Nasıl İnşaat İşçisi Olunur?

Yurtdışında inşaat işçisi olmak için genellikle dil, sertifika ve iletişim yeteneği gibi konulara önem gösteriliyor. Ancak konu inşaat işçiliği olunca bu konuların çoğu arka planda kalıyor. İster elektrik teknisyeni olun ister makine mühendisi olun bu konularda sıkıntı yaşama ihtimaliniz neredeyse yok.

Çünkü son 20 yıldır dünya genelinde inşaat sektöründe muazzam bir gelişme oluyor ancak buna karşılık işçi bulma konusunda büyük sıkıntılar yaşanıyor. Bu nedenle gelişmekte olan ülkeler dışarıdan işçi alırken dil yeteneği vb. konulardan çok tecrübe, mesleki yeterlilik ve hastalık konularına dikkat ediyor.

Geriye kalan dil yeteneği, iş bulma, insan kaynakları ile iletişime geçme, kalacak yer ayarlama vb. konular ise tamamen firmalar tarafından ayarlanıyor. Türkiye’den işçi kafilesini yurtdışına götüren firmalar kendi bünyesinde barındırdıkları ekip ile inşaat işçilerinin her türlü ihtiyaçlarını gideriyor. Bu noktada inşaat sektöründe çalışacak kişilerin yalnızca görevlerini yerine getirmesi yeterli.

Eğer bu imkanlar size de uyuyorsa aracı bir firma ile pasaportunuzu alabilir ve çalışma izninizi çıkarabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte de ilk uçakla yurtdışına gidebilir ve sizin için ayarlanan şantiyede göreve başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kereste fiyatları ne kadar?

yurtdışı vasıfsız inşaat iş ilanları
yurtdışı vasıfsız inşaat iş ilanları

Hangi Ülkeler İnşaat İşçisi Alıyor?

Yurtdışında inşaat iş ilanlarını incelemek için öncelikle hangi ülkelerin işçi aldığına bakalım. Ülkemizde yaşayan ve yurtdışında inşaatta çalışmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri soruların başında hangi ülkelerin inşaat işçisi aldığı sorusu yer alıyor.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki gelişmiş olan ve büyük bir hızlı gelişmekte olan neredeyse her ülke aktif olarak her yıl inşaat işçisi alıyor. Ancak bazı ülkeler hem ucuz işçilere duyulan ihtiyaçtan dolayı hem de kendi içerisinde işçi bulamadığından dolayı daha fazla inşaat işçisi alıyor. Güncel olarak en çok inşaat işçisi alan ülkeleri sırasıyla şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Rusya
 • Kazakistan
 • Sırbistan
 • Çin
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Diğer Arap Ülkeleri
 • Katar
 • ABD
 • Japonya
 • Bazı Avrupa ülkeleri

Eğer yurtdışında inşaat sektöründe çalışmak istiyorsanız ve bu ülkeler size uygunsa çok kolay bir şekilde iş bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ford Otosan iş ilanları

Yurtdışında İnşaat İşçisi Olmak İçin Ne Gibi Şartlar Aranıyor?

Yurtdışında inşaat işçilerine olan ihtiyaç her ne kadar fazla olsa da ülkeler işçilerin bazı şartları taşımasını istiyor. İstenen bu şartlar ülkeden ülkeye farklılık gösterse de genel olarak şu şekildedir;

 • Herhangi bir suçtan aranmıyor olmak
 • Kronik hastalıklarının olmaması
 • Verilen görevi yerine getirmeye engel olacak bir sağlık sorununun bulunmaması
 • Ebola, kolera vb. sağlık sorunlarının olmaması
 • Verilen görevi yerine getirebilecek düzeyde mesleki yeterliliğin olması
 • Çalışma izninin bulunması
 • Toplu yaşamaya uygun bir birey olması

Yurtdışında çalışmak isteyen kişilerden aranan başlıca şartlar bu şekildedir. Bu şartlara ek olarak mesleğe özgü bazı yetenekler de istenebilir. Örneğin makine mühendisi olarak çalışacak bir bireyde özel bir sertifikanın ya da eğitimin bulunması istenebilir.

İlginizi çekebilir: Koç Holding iş ilanları

Yurtdışındaki İnşaat İş İlanları

Aşağıdaki başlıklarda yurtdışındaki güncel iş ilanlarını paylaşmaya çalıştık. Bu iş ilanlarını yabancı ve yerli iş ilanı platformlarından bulduk. Sizin iş aradığınız dönemde bu iş ilanları güncel olmayabilir.

İşte yurtdışı inşaat sektörü işçi alımı 2022 ilanları;

Yurtdışı İnşaat Mühendisi İş İlanları

Yurtdışında vasıfsız inşaat iş ilanlarına pek çok yerde rastlıyoruz. Ancak yurtdışındaki ülkelerin çok fazla sayıda inşaat mühendisi, elektrik mühendisi ve makine mühendisi olmak üzere pek çok sayıda mühendise de ihtiyacı var.

Eğer ülkemizdeki üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun olduysanız ve yurtdışında iş arıyorsanız şansınızın çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki genel nitelikler ve aranan nitelikler konusunda yeterliyseniz, en az 5 yıl tecrübeli, yurtiçi ve yurtdışı referanslarınız varsa ve mühendislik konularında en az 1 sertifikaya sahipseniz şansınız çok daha fazladır.

Aşağıda ülkelere göre güncel inşaat sektörü iş ilanlarını paylaştık. Bunlar en çok güvenilir olan platformlardan aldığımız iş ilanlarıdır. Benzeri şekilde iş ilanı için başka platformları da ziyaret edebilirsiniz.

Ülke Pozisyon/ İş Tanımı Firma
Irak Yapı Mühendisi Dunia Technique
Irak Proje Müdür Yardımcısı/Mühendis Kürk İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti.
Tanzanya Yapısal Tasarım Mühendisi Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.
Özbekistan Makine mühendisi Mert Mühendislik İnşaat ve Mekanik Elektrik Taahhüt
Özbekistan Teknik Ofis Mühendisi Mert Mühendislik İnşaat ve Mekanik Elektrik Taahhüt
Rusya İnşaat Mühendisliği Rönesans Endüstri

Yurt dışındaki bu inşaat mühendisi iş ilanlarında başvuru yapacaksanız ve başvuru sonucunda şansınızı arttırmak istiyorsanız üniversitelerin inşaat mühendisliği bölümlerinden mezun olmakla birlikte bazı yeterlilikleri de taşımanızı öneriyoruz. Eğer mühendislik bölümleri okurken beraberinde dil açısından kendinizi geliştirirseniz ve bazı mesleki yeterliliklere ulaşırsanız başvuran diğer kişilerin önüne geçebilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz iş ilanları paylaşan birçok firma İstanbul Avrupa yakası ve İstanbul Anadolu yakasında ofis bulunduruyor. Eğer sanal ortamdan başvuru yapmak istemiyorsanız bu inşaat mühendislik firmalarını ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışı İnşaat Teknikeri İş İlanları

Yurtdışı inşaat teknikeri iş ilanları ile ilgilenenlerin diğerlerine göre şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki üniversitelerin 2 yıllık mühendislik ile ilgili bölümlerinden mezun iseniz ya da inşaat mühendisi yanında çalışma deneyiminiz varsa iş bulamamanız neredeyse imkânsız.

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile iş ilanlarına başvurup ülke genelindeki inşaat firmalarında çalışmak isteyenlerin birçoğu maalesef istediği işi bulamıyor. Ancak bazı firmalar tekniker olarak iş arayanlardan başvuru toplayarak yurtdışına kafile şeklinde işçi götürebiliyor. Bu firmalar ülke genelinde faaliyet göstermektedir.

Eğer yurtdışında inşaat teknikeri iş ilanları arıyorsanız aracı firmalarla iletişime geçmeniz gerekiyor. Yurtdışındaki inşaat firmaları düzenli olarak iş ilanı paylaşmaktansa bu aracı firmalar aracılığı ile sürekli işçi alıyor.

İlginizi çekebilir: Ülkemizde inşaat teknikeri maaşları ne kadar?

Yurtdışında İnşaat İşçileri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Yurtdışında inşaat sektöründe çalışmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de yurtdışındaki inşaat işçilerinin maaşlarıdır.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki verilen maaşlar hakkında net bir bilgi vermemiz mümkün değil. Ülkedeki maaş belirleme politikalarına, işin zorluğuna, işçilerin pozisyonuna ve deneyimine göre farklı şekillerde maaşlandırılmalar yapılıyor.

Yurtdışında inşaat mühendisi olarak çalışan kişilerin maaşları genellikle yıllık olarak veriliyor. Bu da ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de ortalama yıllık 50.000 dolar civarında. İnşaat teknikerleri ise maaşlarını genellikle aylık olarak alıyor. “Vasıfsız işçi” olarak sınıflandırılan bu işçilerin ise maaşları aylık ortalama 1.500 dolar civarında.

Yurtdışı İş İçin Nereye Başvurulur?

Yurtdışında çalışmak için işçi götüren firmalara ya da doğrudan iş ilanını yapan firmaya başvurabilirsiniz.

Yurt Dışında Nasıl Çalışabilirim?

Gerekli şartları yerine getirdikten sonra ve çalışma izni aldıktan sonra yurtdışında çalışabilirsiniz.

Yurt Dışına Gidebilmek İçin Hangi Meslek?

Yurtdışında her türlü meslek grubuyla ilgili iş bulabilirsiniz.

Yurtdışı İş İlanları Hangi Site?

Hepkredi.com sitesinde güncel yurtdışı iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu