Kredi Kartı

Setcard Geçen Marketler 2022 Hangileridir Şehirlere Göre

Setcard geçen marketler hangileridir? Setcard nedir? Bu makalemizde sizlere setcard hakkında geniş bilgilere yer vereceğiz. Teknoloji geliştikçe ödeme yöntemlerinde de büyük bir değişim meydana geldi. Özellikle son yıllarda kullanımı artış gösteren fiziki kartlar insanların alışverişleri esnasında kolaylık yaşamasını sağlıyor.

Setcard Geçen Marketler Hangileridir?

Fiziki kartlar ön ödemeli ya da kredi kartı şeklinde kullanılan kartlardır. İnsanlar alışveriş yapmadan önce bu kartlara para yükleyerek ya da mevcut hakkı kullanarak alışveriş yapabiliyordu. Ancak bu kartlara yeni bir özellik daha yakın zamanda eklendi.

Setcard olarak hizmete başlayan kart modeli sayesinde insanlar ödeme yapmak için kredi kartı, banka kartı ya da nakit para taşıma ihtiyacı duymaz oldu. Yemek kartı olarak da bilinen bu kart modeli sayesinde kişi kendisi için ya da şirketler çalışanlarına yemek vermek için bu kartı kullanmaya başladı.

Aynı zamanda bazı büyük ve küçük marketler de bu kartlar ile anlaşmalı olduğundan dileyen alışveriş yapmak için de kullanabiliyor. Bu nedenle Setcard sahipleri setcard geçen marketler ya da setcard geçen yerler nereler şeklinde arama yapmaya başladı.

Çok sorulan setcard nerelerde geçerli sorusuna cevap vermeden önce bu kartın ne olduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Setcard “Türkiye’nin Yemek Kartı” sloganıyla ortaya çıkmış bir ödeme modelidir. Esas olarak personellerin firmasına ait ya da başka yemek noktalarından yemek ihtiyacını karşılamaları için kullanılan bu kartlar yemek kartı özelliğinin yanı sıra Setcard geçen marketler içerisinde alışveriş için de kullanılabiliyor.

Daha çok restaurantlar setcard tercih ediyor olsa da kimi cafeler setcard tercih etmeye başladı. Öte yandan Multinet kart nerelerde geçerli adlı içeriğimizi de okumalısınız. Bir bakmışsınız, işvereniniz Multinet firmasına geçiş yapmış 🙂

Setcard Geçen Marketler
Setcard Geçen Marketler

Setcard hem işveren için hem de işçiler için kullanım kolaylığı sağlamakta. İşverenler bu kart sayesinde nakit olarak yemek parası vermenin yerin ön ödemeli bu kartları kullanarak büyük oranda vergi masrafından kurtuluyor.

Örnek verecek olursak 100 işçisi olan ve işçilerin 22 gün boyunca çalıştığı bir iş yerindeki günlük yemek ücreti 20 TL olduğunu varsayalım. Eğer firma işçilerine bu yemek ücretini nakit olarak verecek olsaydı 1 kişi için 731,72 TL 100 kişi içinse 73.171,58 TL nakit ödemesi yapması gerekirdi.

Ancak Setcard kullanımıyla bu miktar 1 kişi için 435,64 TL 100 kişi için ise 43.564,36 TL oluyor. Sigorta muafiyeti, gelir vergisi, KDV, SGK içi primi, SGK işveren primi ve damga vergisi gibi maliyetler ortadan kalkacağı için firmalar yemek kartlarından büyük oranda tasarruf edebiliyor.

Setcard Nasıl Kullanılır?

Sertcard günlük yaşamda herkesin sahip olduğu bank kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kartlar gibi kullanılabilmekte. Kişinin tek yapması gereken ödeme noktasında kendine ait kartları değil de bu Setcard olarak adlandırılan yemek kartlarını kullanmasıdır. Kişi setcard geçen yerde bu kartı pos cihazından kullanabildiği kendine ait adres telefon ile mobil olarak da ödeyebilmekte.

Setcard Bakiye Sorgulama

Setcard bakiye sorgulama iki seçenek ile yapılıyor. Setcard mobil uygulama ile ve online işlemler sayfası üzerinden setcard bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan

Setcard Playstore Mobil Uygulaması

Setcard iOs Mobil Uygulaması

Setcard Nerelerde Geçerli?

Sertcardlar kullanım kolaylığı nedeniyle ilk etapta yemek kartı olarak kullanılmaya başlasa da günümüzde market alışverişinde de kullanılmaya başlamıştır. Yemek kartı olarak çalışan çalıştığı şirketin anlaşmalı yerlerden kullanabilir.

Ayrıca marketler setcard kullanımına izin verdiği için Migros ve Happy Center gibi büyük marketlerde bu kartlar kullanılabildiği gibi il ve ilçelerdeki bölgesel marketlerde de Setcard kullanılabilir hale geldi. Setcard geçen yerler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Setcard resmi web sitesini ziyaret edebileceğiniz gibi harita üzerinde de bu noktalara göz atabilirsiniz.

Setcard Geçen Yerler Nereleridir
Setcard Geçen Yerler Nereleridir

İşte 3 büyük ilimizde Setcard geçen yerler aşağıdaki gibidir;

Setcard Geçen Yerler 2022

İstanbul Setcard Geçen Yerler Ankara Setcard Geçen Yerler İzmir Setcard Geçen Yerler
Güzelce Market Hilal Market Ege Çarşı Mağazaları
Konak Market Kaysantaş Çiftbağı Market
Petek Gıda Başgimpa Bölükler Market
Çalışan Gıda Taşanlar Süpermarket Uygar Market
Snowy Market Tim 1 Gören Market
Kim Market Divan Market Serkan Market
Happy Center Yunus Market Kibaroğlu Gıda
Demar Hipermarketleri Çobanoğlu Süpermarket Ekomar Market
Remar Ayanlar Süpermarket Başdaş Market
Mega Market Bizim Market Nursoy AVM
Onur Marketler Zinciri Sevgi Market İn-al Market
Bulut Gıda Esat Gıda Özkoçlar Süpermarket
Show Hipermarketleri Kitikapa Unlu Mamülleri ve Süpermarket
Çağrı Market İnci Süpermarket
Namlı Market Tuna Market
Kaya Market Çetinkaya Mağazalar Zinciri
Çağdaş Süpermarket
Zirve Market
Erzincan Mandıra
Çelikler
Öğütler
Albayrak
Şekerciler
Altunbilekler
Albayrak Gıda
Just Food Market
Görkem Süpermarket
Beğendik

Setcard yeni olmasına rağmen Türkiye’de birçok yerde kullanılıyor. Sizlere Setcard hakkında geniş bilgiler verdik.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu