Medikal

Dermapen Fiyatları

Dermapen fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu, en ucun nerede uygulanır gibi sorular sıklıkla merak ediliyor. Dermatoloji tedavisi olarak yapılan dermapen uygulamaları yüzdeki çizgilerin kaybolması, yaşlılık belirtilerinin en aza indirilmesi amacıyla sıkça tercih ediliyor.

Bu uygulamanın detayları ve fiyatları hakkında tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarına hemen içeriğimizin devamından erişim sağlayabilirsiniz.

Dermapen fiyatları
Dermapen fiyatları

Dermapen Fiyatları 2023

Dermapen fiyatları 2023 yılında güncellendi. En sık başvurulan dermatoloji uygulamaları arasında yer alan dermapen uygulaması oldukça etkilidir.  Yaşlanma, ince çizgi sorunu gibi tüm pürüzlerin ortadan kaldırılması amacıyla uygulanıyor. Bu uygulamanın fiyatları ise her doktorda ve hastanede farklılık gösteriyor. Ancak yapılan son zamlardan sonra ortalama fiyatları şu şekilde yansıyor;

  • Dermapen Seans Ücreti 2023 Yılında 300 TL ile 1000 TL Arasında Değişiyor.

Dermapen uygulaması birden fazla seans ile yapılır. Bu seansların her birinde seans başı ödeme yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz doktora göre yukarıda belirttiğimiz seans ücretleri artış ya da azalma gösterebilir.

Bunu da inceleyebilirsiniz: H100 aşısı yaptıranların yorumları nasıl?

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen uygulaması oldukça basittir. Ancak hastanın ağrı sızı hissetmemesi için uygulamadan yaklaşık bir saat kadar önce anestezi ya da etkin kremler uygulanıyor. Bu da ağrı hissini tamamen ortadan kaldırıyor.

Bölge iyice uyuştuktan sonra ise özel dermapen cihazının ucuna kişiye özel steril iğneler takılarak uygulama yapılır. Kaleme benzeyen bu cihaz hasarlı olan cilt bölgesinin üzerinde gezdirilir. Bu işlem birkaç seans sürebilir. Her seans arası en az 10 gün süre verilir.

Dermapen cilt leke temizleme fiyatları
Dermapen cilt leke temizleme fiyatları

Dermapen Uygulaması Ne İşe Yarar?

Dermapen tedavisi fiyat detayları kadar sonuçları da merak ediliyor. Dermapen uygulamalarının en temel amacı kırışıklıkları azaltmak, yüzdeki ince ve istenmeyen çizgileri ortadan kaldırmaktır. Bu noktada en etkili uygulamalardan biri olarak sıklıkla tercih ediliyor.

Bunların yanı sıra sivilce ya da akne izleri için de sıkça başvurulan bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür. Dermapen uygulamasının ender de olsa bazı yan etkileri olabilir. Özellikle de hassas cilt yapısına sahip olan kişilerde işlem sonrası kızarıklık ve hafif şişkinlik durumu gözlenebilir. Ancak bu yan etkiler genelde birkaç gün içerisinde kendiliğinden ortadan kaybolur. Geçmemesi halinde ise mutlaka uygulamayı yapan doktorunuza belirtmeniz tavsiye edilir.

Dermapen fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu, uygulama nasıl yapılır ve faydaları nelerdir gibi sıkça merak edilen tüm soruların yanıtlarını aktardık. Merak ettiğiniz farklı sorular varsa ya da dermapen hakkında bilginiz varsa bunları yorum alanında bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca, H100 aşısı ve ozon tedavisi fiyatları da ilginizi çekebilir.

Dermapen Kaç Seansta İşe Yarar?

Cilt gençleştirmede, sivilce izlerinin yok edilmesinde sıkça başvurulan dermapen uygulaması birden fazla seanstan oluşabilir. İşlemden net sonuç alınması için en az üç seans tavsiye edilir. Ancak bu hastanın cilt tipine, cilt sorununa göre de farklılık gösterebilir.

Dermapen 3 Seans Yeterli Mi?

Genel olarak dermapen uygulamasından net etki almak için en az 3 seans önerilir. Normal ciltler için üç seans sonrasında net sonuçlar görülmeye başlar. Ancak cilt tipine ve cildin durumuna bağlı olarak 8 ile 12 seanstan sonra da sonuçlar görülebilir.

Dermapen Lekeleri Yok Eder Mi?

Dermapen uygulamaları ciltte oldukça işe yarar. Özellikle de sivilce, akne ve benzeri istenmeyen izlerin ortadan kaldırılmasında oldukça etkili bir uygulama olarak tercih edilir.

Dermapen Kaç Yaşında Yapılır?

Dermapen uygulamalarının yapılması için herhangi bir yaş kriteri bulunmuyor. Genel olarak ergenlik döneminde olan kişilerin cildi için uygulanıyor. İleri yaş guruplarında da ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesi için sıkça tercih ediliyor.

Dermapen İşlemi Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Dermapen uygulamalarının net sonuç vererek etkisini göstermesi 3 seanstan sonra başlar. 3 seans neticesinde ciltte gözle görülür bir fark ortaya çıkar. Ancak daha net etkilerini ise 6 hafta içerisinde göstermeye başlar. 3 ay içerisinde ise maksimum etkilerini görmeniz mümkün olacaktır.

Evde Dermapen Kaç Günde Bir Yapılır?

Dermapen uygulamaları ayda bir defa rahatlıkla yapılabilir. Genel olarak uzmanlar 4 hafta ile 6 hafta aralıklarla yapılmasının hiçbir sakıncası olmadığını ifade ediyor. Bu tarih aralığı evde yapılan dermapen uygulamaları için de geçerlidir.

Dermapen Sonrası Kaç Gün Yüz Yıkanmaz?

Dermapen uygulaması yapıldıktan sonra net etki görmek istiyorsanız bir gün boyunca yüzünüzü yıkamamanız tavsiye ediliyor. Yani uygulamadan bir gün sonra yüzünüzü yıkamanız gereklidir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu