Fiyatlar

Ejder Meyvesi Fidesi Fiyatları

Ejder meyvesi fidesi fiyatları ve detayları sıkça merak ediliyor. En sevilen egzotik meyveler arasındaki ejder meyvesinin fideleri hakkında ayrıntıları hazırladık. Güncel fiyat detayları, ejder fidesi satın alma, ejder fidesi ekimi nasıl yapılır, nasıl bakılır ve daha nice sorunuzun yanıtlarına hemen içeriğimizin devamından erişebilirsiniz. Tüm fideler ile ilgili ihtiyaçlarınız için doğru adrestesiniz.

Ejder Meyvesi Fidesi Fiyatları 2022

Ejder meyvesi fidesi fiyatları sıklıkla merak ediliyor. En farklı ve lezzetli meyve seçenekleri arasında yer alan ejder meyvesinin yetiştiriciliğini yapmak isteyenler kaliteli fide seçeneklerini araştırıyor. Eğer siz de ejder meyvesi fidesini cazip fiyat seçenekleri ile satın almak istiyorsanız o halde en doğru adrestesiniz. HepKredi olarak ejder meyvesi fide seçeneklerini hem toptan hem de perakende fiyat aralığı ile sunuyoruz.

Ejder meyvesi fidesi
Ejder meyvesi fidesi

Güncel ejder meyvesi fidesi fiyat seçeneklerimiz şu şekildedir;

Ejder meyvesi fidesi 2022 fiyatı: 30 TL

Ejder meyvesi fidesi fiyatları oldukça değişkendir. Fidenin durumuna, toptan ya da perakende almanıza ve daha nice ayrıntıya göre fiyatlar artıp azalabiliyor. Ancak en cazip fiyat seçeneklerini HepKredi olarak sunuyoruz. Daha detaylı fiyat bilgisi ve sipariş süreci için hızlıca bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yorum alanından ya da mail üzerinden sorularınıza ileterek tarafımızdan yanıt alabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Fidesi Ne Zaman Ekilir?

Ejder meyvesi fidesi ne zaman, hangi mevsimde ekilir sorusu da sıklıkla merak ediliyor. Bu noktada ekim tarih aralığına dikkat etmeniz verim almanız açısından oldukça önemlidir. Genel olarak ejder fidesini Şubat, mart ve Nisan aylarının sonuna kadar ekmeniz tavsiye edilir. Fidan ekimlerini yaptıktan sonra yaz aylarına kadar 3-5 aralığında yavru fidan vermeye başlar. Doğru bakım rutini ile en hızlı şekilde sağlıklı meyveler vermeye başlar.

Ejder Meyvesi Fidesi Nasıl Ekilir?

Ejder meyvesi normal şartlarda Orta Amerika ve Güney Amerika meyvesidir. Menşei buralar olsa da ülkemizde de yetiştiriciliği sıkça yapılıyor. Oldukça lezzetli ve sağlıklı olan bu meyvenin verimli olması için doğru yerden fide almanız gerekiyor. Ejder meyvesi fidesi satın almanın en doğru adresi ise HepKredi’dir.

Bizden satın aldığınız fideleri Şubat, Mart ve Nisan ayı sonlarına kadar ekebilirsiniz. Ekim yaparken 200 metre rakımlı bir alana yapmaya özen göstermeniz önerilir.  Ayrıca ekim yapacağınız toprağın yapısı kumlu ve killi olmalıdır. Böylece daha sağlıklı ürün verir. Toprağa normal şekilde fideleri ektikten sonra su ve nem oranındaki dengeyi sağlayabilirseniz sorunsuz şekilde meyve verimi almaya başlayabilirsiniz.

Ejder meyvesi fidesi fiyatları
Ejder meyvesi fidesi fiyatları

Ejder Meyvesi Fidesi Kaç Yılda Meyve Verir?

Tropikal bir meyve olan Ejder meyvesinin fidesi verimliliği açısından oldukça önemlidir. Sağlıklı yetişmiş fideler alarak ekmeniz halinde ilk dönemde 1 dönümlük bir alandan ortalama 1000 adet meyve verimi alabilirsiniz. Dört farklı hasat döneminde ise ortalama 3000-4000 adet meyve almaya başlayabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Fidesi Nasıl Yetiştirilir?

Ejder meyvesi Orta ve Güney Amerika’ya aittir. Buranın iklim koşullarında oldukça verimli olarak gelişim gösterir. Öncelikle sağlıklı ejder meyvesi fidesi alarak Şubat, Mart ya da Nisan aylarında ekmeniz gerekiyor. Ekim yapacağınız toprağın nemli olması gerekiyor. Ardından ise uygun dönemlerde toprağını sulayarak nemli bırakmaya devam edip kolayca yetiştirebilirsiniz.

Ejder Meyvesi Fidanı Nerede Yetişir?

Ejder meyvesi tropikal bir meyvedir. Normalde Orta ve Güney Amerika’da sıkça yetiştirilir. Ancak tropikal bir meyve olduğu için her türlü iklim türünde yetiştirilebilir. Genel olarak 200 metre ve üzeri rakıma sahip alanlarda daha fazla verim alınabilir.

Ejder Meyvesi Güneşi Sever Mi?

Ejder meyvesi tropikal bir meyve türü olduğu için Akdeniz iklimini çok sever. Akdeniz ikliminde yetiştirildiği için de güneşi çok sever. Bol güneşli ve sıcak havalarda diktiğiniz ejder fidesinin yetişme verimi de sağlıklı bir şekilde hızlanır.

Ejder Meyvesi Kaç Günde Sulanır?

Ejder meyvesi ağaları eğer büyükse kış aylarında ortalama 30 günde bir sulanmalıdır. Ancak kurak ve sıcak yaz aylarında ise daha fazla sulanır. Yaz aylarında özellikle 15 günde bir damlama usulü ile sulanırken belirli aralıklarla da hortumla bolca sulanır.

Ejder Meyvesi Balkonda Yetişir Mi?

Ejder meyvesi tropikal bir meyve olarak her türlü alanda ve iklimde yetiştirilebilir. Evinizin balkonunda saksıda yetiştirebilirsiniz. Sadece uygun güneş ışığına maruz bırakmanız ve doğru sulamanız yeterli olacaktır. Böylece evde balkonda yetiştirerek de sağlıklı meyve vermesini sağlayabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Tadı Neye Benzer?

Çilekli armut ya da Pitaya adıyla da sıkça anılan ejder meyvesinin tadı kivi ile armut karışımı bir tada sahiptir. Tropikal bir meyve olarak damakta serin ve lezzetli bir tat bırakır. Akışkan bir yapıdadır.

Pitaya Suyu Sever Mi?

Pitaya yani ejder meyvesi aşırı balçık gibi bir toprağı sevmez. Ancak yaz aylarında özellikle düzenli sulanmaya ihtiyaç duyar. Suyu seven bu meyvenin doğru ve uygun koşullarda toprağının sürekli nemli bırakılması ve yaz aylarında gerekirse hortumla sulanması tavsiye edilir.

Ejder Meyvesine Hangi Gübre Kullanılır?

Ejder meyvesinde potasyum takviyeli gübre kullanılması önerilir. Bu gübrenin genelde dikim öncesinde verilmesi gerekiyor. Dikim işleminden sonra bitki gözlenerek ihtiyaç varsa yeniden potasyum gübresi ile desteklenebilir.

Ejder Meyvesi 1 Dönüme Kaç Adet Dikilir?

1 dönümlük araziye palmiye sistemli ya da sıralı sistemli olmak üzere iki şekilde ejder meyvesi fidesi dikebilirsiniz. Eğer palmiye sistemi ile dikim yapacaksanız 1 dönümlük araziye toplamda 700 fide sığar. Ancak sıralı sistemle dikim yapacaksanız da 1 dönümlük araziye 1400 ile 2500 adete kadar fide dikimi yapabilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu