Medikal

Ozon Tedavisi Fiyatları

Ozon tedavisi fiyatları, etkileri ve nerede yaptırıldığı sıklıkla merak ediliyor. Özellikle de cilt bakımına son derece önem veren kişiler 2023 ozon tedavisi güncel fiyatlarını araştırıyor. Ozon tedavisine ve fiyatlarına dair aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını hazırladık. İçeriğimizin devamından bu detaylara erişim sağlayabilirsiniz.

Ozon Tedavisi Fiyatları Güncel

Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen herkes ozon tedavisi fiyatları konusunda araştırma yapıyor. Ülkemizde ve dünyada cilt güzelliği için uygulanan tedavi seçeneklerinden biri ozon tedavisidir.  Sadece cilt bakımı amaçlı değil aynı zamanda solunum sorunları, romatizma hastalığı, bel fıtığı ve benzeri hastalıkların tedavisi için de sıklıkla ozon tedavisi kullanılıyor.

ozon tedavisi fiyatları
ozon tedavisi fiyatları

Bu noktada hangi hastalık için uygulanacak seans başı tedavi ücretleri de buna bağlı olarak değişiyor. Özel hastanelerde genelde ozon tedavisi 2023 fiyatları şu şekilde yansıyor;

 • Damar Yolu Ozon Tedavisi Seans Ücreti: 500 TL
 • Bel Fıtığı Ozon Tedavisi Seans Ücreti: 750 TL
 • Eklem ve Dizlere Ozon Tedavisi Seans Ücreti: 750 TL
 • Cilde Ozon Tedavisi Fiyatları (Tek Seans): 600 TL

Ozon Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Ozon tedavisinde seans sayısı farklılık gösterir. Bu seans sayısına tedavi yönteminin belirlenmesinden sonra doktor tarafından karar verilir. Örneğin bel fıtığı tedavisinde genelde en az 10 seans öneriliyor. Çünkü bel fıtığı tedavisinde ozon terapisi sonuçları ancak on seans neticesinde tam görülebiliyor. Bu nedenle ozon tedavisi uygulayan hastaneler ve doktorlar çoklu seans durumlarında paket fiyatları sunuyor. Paket olan ozon terapisi fiyatları ise genel olarak şu şekildedir;

 • Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığı Ozon Tedavisi Paketi Fiyatı (10 seans): 6500 TL
 • Eklem ve Dizlere Ozon Tedavisi Paketi Fiyatı (10 seans): 6500 TL
 • Cilde Ozon Tedavisi Fiyatları (10 Seans): 4000 TL

Bu tedavi fiyatları seans sayısı arttıkça artış gösterebilir. Bunun yanı sıra fiyatlar doktor ve hastanelere göre de farklılık gösterebiliyor.

cilde ozon tedavisi
cilde ozon tedavisi

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanabilir?

Ozon tedavileri sadece cilt hastalıkları ya da cilt güzelliği amacıyla uygulanmaz. Günümüzde pek çok hastalığın tedavisi için sıklıkla tercih ediliyor. Ozon tedavisinin sonuç verdiği bazı hastalıkları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kan dolaşımı bozuklukları
 • Kanser tedavileri
 • Göz hastalıkları
 • Bakteri ve mantar enfeksiyonları
 • Eklem hastalıkları, eklem romatizması
 • Bel, boyun fıtığı
 • Spor yaralanmaları, yumuşak doku ezilmeleri
 • Bağışıklık sistemi hastalıkları
 • Vertigo
 • Sindirim sistemi hastalıkları
 • Cilt hastalıkları

Ozon tedavisi tüm bu hastalıklar için uygulanabilir. Özellikle de bağışıklık sisteminin bozulmasına karşın yapılan ozon tedavilerinin başarı oranı oldukça yüksektir. Yine diyabet ve hipertansiyon hastalıklarının tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar verdiği görülüyor.

Ozon Tedavisi Kaç Seans Yapılmalı?

Ozon tedavileri mevcut hastalığın durumuna, şiddetine ve evresine bağlı olarak 12-15 seans arasında sürer. Bu seans süresine doktor hastanın durumunu analiz ettikten sonra karar verir. Tedavilerin etkisi ise en az 5 seans sonrasında görülür.

Ozon Tedavisini Devlet Karşılıyor Mu?

Devlet hastanelerinde ozon tedavileri uygulanıyor. Uygulana her ozon tedavisi SGK tarafından karşılanmaz. Devlet hastanelerinde sadece kozmetik amaçlı olmayan ozon tedavileri SGK tarafından karşılanır. Kozmetik olmayan bağışıklık sistemi, eklem ağrılarını gidermek için, fizik tedavi amaçlı yapılan ozon tedavileri direk devlet tarafından karşılanıyor.

Ozon Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Ozon tedavileri hamile kadınlara, iler düzeyde kansızlığı olanlara, kas hastalıkları olanlara, kan pıhtılaşması olan kişilere ve tiroid bezi fazla çalışan hastalara kesinlikle uygulanmaz.

Ozon Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

Ozon tedavileri sonrasında herhangi bir yan etki görülmemektedir. Ancak ozon tedavisi uygulamasında ozon gazının göze temas etmesi ya da solunması halinde ilgili bölgelerde tahriş durumu gözlenebilir. Bunun dışında farklı yan etkileri şimdiye kadar hiçbir hastada görülmemiştir.

Ozon Terapi Kaç Gün Ara ile Yapılır?

Ozon terapileri hastalığın evresine, şiddetine göre haftada bir veya iki seans olarak uygulanabilir. Çok nadir olmakla beraber bazı hastalara haftada 3 seans olarak da uygulanabiliyor.

Ozon Tedavisi Kaç Seans Sonra Etkisini Gösterir?

Ozon tedavilerinin tümünde net etkilerin görülmesi ilk 5 seans sonrasında ortaya çıkmaya başlar. Yani ozon tedavilerinin etkisini görebilmeniz için en az 5 seans tedavi almanız gerekiyor.

Ozon Tedavisini Hangi Bölüm Yapar?

Ozon tedavileri birbirinden farklı hastalıklar için uygulanabilir. Genel olarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkez’lerinde uygulanıyor.

Vajinal Ozon Tedavisi Nedir?

Vajinal ozon tedavileri vajinada görülen mantar enfeksiyonlarının giderilmesi için uygulanır. Bunun yanı sıra akıntı, kaşıntı ve benzeri vajinal hastalıkların tedavisinde de uygulanabiliyor.

Ozon Tedavisi Sonrası Ağrı Olur Mu?

Hastalar ozon tedavilerinden sonra birkaç dakika boyunca yanma hissi yaşayabilir. Bu yanmaların tedaviden yaklaşık bir iki saat sonra tamamen kaybolur.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu