İnşaat

Hazır Duvar Paneli Fiyatları

Hazır duvar paneli fiyatları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burada! İnşaatların en gözde ürünleri arasında yer alan duvar panelleri hakkında aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını hazırladık. Tüm detaylara içeriğimizin devamından hemen ulaşabilirsiniz.

Hazır Duvar Paneli Fiyatları

Hazır duvar paneli fiyatları sıkça merak ediliyor. Son dönemde inşaatların gözde parçası haline gelen hazır duvar paneli çeşitleri tuğla, gazbeton ve benzeri ürünler yerine kullanılıyor. Kendinden ısı yalıtım özelliği olduğu için ve aynı zamanda sıva yapma ihtiyacı duyulmadığı için tercih ediliyor. Ergonomik, hafif ve montajı son derece kolaydır. Duvar panelleri fiyatları ise oldukça değişkenlik gösterir. Panelin özelliği, türü ve ölçüsü gibi detaylar baz alınarak metrekare üzerinden fiyat teklifleri sunuluyor.

Sıkça tercih edilen hazır duvar paneli modellerinin fiyatları 2023 yılında şu şekildedir;

 • Düze levha 8mm-24,80 TL/m2
 • Ahşap desenli levha 8mm- 28,00 TL/m2
 • Taş desenli levha 8 mm- 35,00 TL/m2
 • EPS dolgulu sandviç panel 60 mm- 83,20 TL/m2

Belirtilen tüm bu fiyatlar firmalar tarafından KDV hariç şeklinde listelenmiştir.

Hazır Duvar Paneli Nedir?

Hazır duvar paneli fiyatları hakkında detaylara geçmeden evvel ne olduğunu açıklamak gerekiyor. Bu noktada kısaca tanımlamak gerekirse; inşaat sektöründe tuğla ve benzeri malzemelerle yapılan duvarların yerine daha hafif ve hızlı monte edilir hazır duvar türüdür. Artık yeni nesil tüm yaşam ve çalışma alanların inşasında sıkça kullanıldığı görülüyor. Kullanımının nedeni benzersiz özellikler sunmasıdır. Hem inşaat işçileri hem de alanı kullanacak kişiler için pek çok olumlu özelliği bir arada sunuyor.

Hazır duvar paneli fiyatları ve kullanım alanları
Hazır duvar paneli fiyatları ve kullanım alanları

Hazır Duvar Paneli Kullanım Alanları Nelerdir?

Hazır panel duvarların birden fazla kullanım alanı bulunuyor. Tüm yapıların hem iç hem de dış cephesinde sıklıkla kullanıldığını söylemek mümkündür. Bu yapı panelleri kullanım amacına ve alanına göre farklı özelliklere ve isimlere sahiptir. Kendinden boyalı ve desenli türleri genelde iç cephelerde tercih ediliyor. Yine dış cephelerde de tercihe göre desenli ya da sadece modelleri tercih edilebilir. Hem dekoratif hem de cazip fiyatlı olan duvar kaplama paneli çeşitleri arasında ahşap görünümlü, taş desenli, mozaik desenli ve daha nice alternatif yer alıyor.

Hazır Duvar Paneli Özellikleri Nelerdir?

Hazır duvar paneli fiyatları özellik ve türlerine göre değişkenlik gösteriyor. Yapı malzemeleri arasında yer alan duvar panellerinin pek çok özellik sunduğunu varsayarsak, fiyatlarının da çeşitlilik gösterdiğini söyleyebiliriz. Genel olarak duvar panelleri şu özelliklere sahiptir;

 • Kendinden ısı yalıtımı özelliği taşır. Böylece inşaatlarda ekstra ısı yalıtımı giderini ortadan kaldırır.
 • Fibercement hazır duvar panel çeşitleri A1 yanmazlık belgesine sahiptir. Yangına dayanım gücü açısından oldukça başarılı bir üründür.
 • Fibercement duvar panelleri aynı zamanda doğa ve çevre dostudur.
 • Fibercement levhalar sadece inşaat aşamasında kullanılmaz. Bunun yanı sıra bölme olarak da sonradan tercih edilebilme özelliği taşıyor.
 • Sıva ve benzeri dekoratif çalışmalar gerektirmez. Çünkü kendinden desenli ve sıvalıdır.
 • Duvar yapı panelleri oldukça sağlam ve hafif olma özelliği taşır.
 • Ses emici ve aynı zamanda su itici özellikleri de barındırır.
 • Tüm duvar boya çeşitleri uygulanabilir.
 • Yalıtım malzemeleri olarak da anılan duvar panellerinin aşınmaya karşı direnci de oldukça fazladır.

Öte yandan, doğal taş barbekü fiyatları 2023 sayfamızıı da inceleyebilirsiniz.

OSB Duvar Paneli Nedir?

hazır duvar paneli fiyatları nasıldır
hazır duvar paneli fiyatları nasıldır

Duvar panelleri arasında en sık merak edilip tercih edilen ürün osb hazır duvar paneli olarak dikkat çekiyor. Bu panel türü odunsu parçacıkların bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Dayanıklılık ve ısı yalıtımı özelliği açısından oldukça kalitelidir. Tamamen doğa dostu olup işçilik ve montajlardan tasarruf etmeyi sağlar. OSB duvar panel fiyatları ise ölçüsüne göre farklılık gösteriyor.

Ölçünün yanı sıra markaya göre de fiyatların değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkündür. Hazır duvar fiyatı detaylarına marka bazlı olarak bakıp, fiyat analizi yapabilirsiniz. Örneğin sıklıkla Betopan fiyatları Koçtaş üzerinden araştırılıyor. Yine duvar panelleri konusunda bir diğer lider marka olan Hekim Yapı A.Ş. panelleri de inşaatlarda kullanılmak üzere sıkça tercih ediliyor. Kısa bir araştırma neticesinde en iyi duvar panelleri model ve fiyatlarına erişebilirsiniz.

Duvar Paneli Nasıl Yapılır?

Duvar panellerini kendiniz yapıştırabilirsiniz. Öncelikle uygulama yapacağınız duvarın ölçüsüne göre panelleri kestirmeniz ya da kesmeniz gerekiyor. Ardından ise mevcut duvarın üzerine duvar kâğıdı yerine silikon ya da benzeri güçlü bir yapıştırıcı kullanarak kolayca uygulayabilirsiniz.

Duvar Paneli Nasıl Uygulanır?

Duvar paneli uygulaması için bir ustadan yardım alabileceğiniz gibi kendiniz de uygulayabilirsiniz. Uygulaması son derece basit olan dekoratif duvar panellerini uygulayacağınız duvarın ölçüsüne göre kesin. Ardından kaliteli bir yapıştırıcı ile duvara monte edin.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu