İnşaat

1 cm lik Sandviç Panel Fiyatları

Bu yazımızda sandviç panel yaptırmak isteyen kişiler için 1 cm’lik sandviç panel fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın sonuna ulaştığınızda sandviç paneller ile ilgili birçok bilgiye sahip olmuş olacaksınız.

1 Cm’Lik Sandviç Panel Fiyatları, Sandviç Panel Nedir

Son 20 yıl içerisinde ülkemizde inşaat sektöründe birçok yenilik yaşandı. Bunlardan biri de sandviç panel uygulamalarıdır. Eski yapılara oranla oldukça yeni bir teknoloji olan sandviç paneller ev sahiplerini birçok konuda kullanım avantajı sağlıyor. Hal böyle olunca birçok kişi evlerinde sandviç panel kullanmayı tercih etmektedir.

1 cm lik sandviç panel fiyatları
1 cm lik sandviç panel fiyatları

Biz de bu yazımızda fikir sahibi olabilmeniz için sizlere sandviç paneller ile ilgili panel fiyatları hakkında bilgi vereceğiz ancak öncesinde gelin bu yapı malzemelerinin ne olduğuna, ne işe yaradığına ve diğer yapı malzemelerine göre ne gibi avantajlarının olduğuna bir göz atalım.

Sandviç panel ya da bilinen diğer adıyla cephe ve çatı paneli başta evler olmak üzere çeşitli binaların dışarıdan gelecek etkilere karşı korunmasını sağlayan yapı malzemeleridir. Oldukça uygun fiyatlı olan bu yapı malzemeleri çatı ve dış cephelere kolay bir şekilde uygulanarak önemli ölçüde koruma sağlar.

Kütlece çok hafif olan sandviç paneller evleri korumanın yanı sıra modern bir görünüm de ortaya koyar. Yapı sahibinin zevklerine göre farklı renklerde ve görünümlerde olan sandviç paneller dışarıdan bakıldığında tarz bir görüntü oluşturur.

Sandviç paneller ile ilgili genel bir bilgi verdiğimize göre bu ürünlerin kullanımı ile ilgili detaylı bilgi verebiliriz. Ancak öncesinde gelin bu panellerin fiyatları hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

1 cm’lik sandviç paneller çok kullanılan paneller değildir. Yapı sahipleri daha çok 3-4-5 cm’lik sandviç paneller tercih etmektedir. Ancak bazı firmalar 1 cm’lik sandviç panellerinin satışını yapmaktadır. Standart ölçülerdeki 1 cm’lik sandviç panelleri ortalama 70-80 TL’ye bulmak mümkündür.

Bu fiyat sandviç panelin yapımında kullanılan malzemeye göre farklılık gösterebilir. Diğer sandviç panel fiyatları ise aşağıdaki tablodaki gibidir;

MalzemeKalınlık (cm)M² FiyatıKullanım Alanı
Polistren Sandviç Panel4 cm110 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Polistren Sandviç Panel5 cm165 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Polistren Sandviç Panel6 cm187 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Polistren Sandviç Panel8 cm209 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Polistren Sandviç Panel10 cm231 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Polistren Sandviç Panel12 cm253 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Poliüretan Sandviç Panel4 cm120 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Poliüretan Sandviç Panel5 cm200 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Poliüretan Sandviç Panel6 cm210 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Poliüretan Sandviç Panel8 cm231 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Poliüretan Sandviç Panel10 cm253 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Poliüretan Sandviç Panel12 cm275 ₺Çatı Kaplama ve Dış Cephe
Taşyünü Sandviç Panel4 cm176 ₺Çatı Kaplama
Taşyünü Sandviç Panel5 cm210 ₺Çatı Kaplama
Taşyünü Sandviç Panel6 cm220 ₺Çatı Kaplama
Taşyünü Sandviç Panel8 cm231 ₺Çatı Kaplama
Taşyünü Sandviç Panel10 cm253 ₺Çatı Kaplama
Taşyünü Sandviç Panel12 cm275 ₺Çatı Kaplama

 

1 cm lik sandviç panel fiyatları ne kadar
1 cm lik sandviç panel fiyatları ne kadar1 cm lik sandviç panel fiyatları

Bu fiyatlar Eylül 2023 tarihindeki güncel sandviç panel fiyatlarıdır. Bu fiyatlar ortalama fiyatlar olup sizin satın alacağınız yapı malzemesi firmasında daha uygun fiyatlı ya da daha yüksek fiyatlı olabilir. Sandviç panellerinin fiyatları hakkında da bilgi verdiğimize göre bu yapı malzemelerinin genel özellikleri hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

İlginizi çekebilir: Plastik kiremit fiyatları, panel kiremit ne kadardır?

Yapılarda Neden Sandviç Panel Kullanılmalıdır?

Birçok yapı firması müşterilerine kaplamalar için sandviç panel önermektedir. Hal böyle olunca müşteriler yapılarda neden sandviç panel kullanılması gerektiğini merak etmektedir. Yapılarda sandviç panel kullanılması şu nedenlerden dolayı önerilmektedir;

  • Sandviç paneller dış ortamdan gelecek hemen hemen her türlü etkiye karşı koruma sağlar. Özellikle mevsimsel koşulların olumsuz olduğu yerleşim yerlerinde bu panel uygulamaları büyük oranda koruma sağlar. Bu paneller sayesinde dışarıdan gelecek etkilere karşı güçlü bir koruma oluşturulur.
  • Sandviç paneller yapılarda ısı yalıtımını sağlar. Ekstra yalıtım masraflarını ortadan kaldıran sandviç paneller sıcak ve soğuk hava arasında bir denge sağlayarak yapı sahibinin birçok kalemde tasarruf etmesini sağlar.
  • Evleri korumak için ya da yalıtım yapmak için kullanılan birçok panel evin dış görünümünü etkilemektedir. Ancak bu durum sandviç panellerde söz konusu değildir. Oldukça modern bir görünüme sahip olan sandviç paneller gerek çatılarda gerek dış cephelerde oldukça şık bir görünüm oluşturmaktadır.
  • Eğer hazır sandviç paneller hoşunuza gitmiyorsa yapı malzemesini temin edeceğiniz firma ile iletişime geçerek başka tarzlarda sandviç paneller hazırlatabilirsiniz.

Sandviç Panel Kaç Santim?

Sandviç panel için net bir ölçü vermek mümkün değildir. Yapı malzemesi satan firmalarda 1 cm dahi sandviç paneller bulmak mümkündür.

Sandviç Panel Ölçüleri Nedir?

Sandviç panel ölçüleri standarttır ve kullanılacak yapıdaki konumuna göre belirlenir. Yani net bir ölçü vermek mümkün değildir.

Sandviç Panel Nasıl Yapılır?

Sandviç paneller yoğun 2 adet metalin arasına farklı türlerdeki yalıtım malzemesi konularak yapılır.

Sandviç Panel Yerine Ne Kullanılır?

Sandviç panel ile aynı özelliklere sahip olup sandviç panel yerine kullanılabilen başka bir yapı malzemesi yoktur.

Sandviç Panel Ses Yapar Mı?

Sandviç paneller ısı yalıtımı yaptığı gibi ses yalıtımı da yapmaktadır.

Sandviç Panel Ne ile Kesilir?

Sandviç paneller testere ve dekupaj ile kesilmektedir.

Sandviç Panel Çatı Eğimi Kaç Olmalı?

Çatılarda kullanılan sandviç panellerde önerilen eğim oranı yüzde 10’dur.

Sandviç Panel Kaç Kg Taşır?

Sandviç panel birkaç yüz kiloya kadar kütleyi rahatlıkla taşıyabilir.

Ayrıca, yukarıya eklediğimiz Çatı Teknik videosunu izlemeyi unutmayalım.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu