İnşaat

Gazbeton Fiyatları

Gazbeton fiyatları ülkemizde sıkça araştırılma yapılan yapı malzemelerindendir. Özellikle son dönemlerde yoğun olarak kullanılmaya başlanan bu özel yapı malzemesinin, birçok avantajı bulunuyor.

Peki, gazbeton fiyatları ne kadardır? Gazbeton nerelerden alınabilir? Fiyatları neye göre değişim gösteriyor? Tüm bu soruların cevaplarını ve gaz beton konusunda merak ettiğiniz hususları sizler için derledik.

Gazbeton Nedir, 2023 Fiyatları Ne Kadardır?

Gazbeton veya bilinen diğer ismiyle ytong, özel bir yapı malzemesidir. Modern dünyanın duvar örmede ilk tercihi olan malzeme, alışılan yapı malzemelerine göre çok daha farklı özelliklere sahiptir.

Gazbeton Fiyatları Koçtaş ne kadar oldu
Gazbeton Fiyatları Koçtaş ne kadar oldu

Öncelikle üzerindeki çok sayıda gözenek vardır ve buna bağlı olarak ısı ve ses yalıtımı konusunda beklentileri karşılar. Yapı market ve benzeri inşaat malzemeleri satılan gazbetonun diğer önemli özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Bundan dolayı kullanımı son derece kolaydır.
 • Düşük yoğunluğa sahip masif bir malzeme olarak dikkat çeker.
 • Isı iletkenliği düşük olup, bundan dolayı ısı yalıtımında kullanılır.
 • Hafif olmasına karşın yüksek mukavemet gücüne sahiptir. Dayanıklılık konusunda beklentileri karşılar.
 • Ytong, yanmayan ürünler sınıfında yer alır. Dolayısıyla da yapıların emniyetine önemli bir katkı sağlarlar.
 • Düzgün yüzeylidirler ve buna bağlı olarak sıva yükü ve maliyetini aşağıya çekerler.
 • Kuvarsit, su, çimento ve kireç gibi maddelerden üretilir. Dolayısıyla sağlıklı bir madde olduğu söylenebilir.
 • İşlenmesi kolaydır. Yapılarda ciddi bir kolaylık sağlar.

Yukarıda yer alan özellikler nedeniyle ytong kullanımının her geçen gün biraz daha arttığı söylenebilir. Yoğun olarak tercih edilen gazbetonla ilgili merak edilen konuların başında ise fiyatları geliyor. Peki, Gazbeton fiyatları ne kadar?

Gazbeton Fiyatları 2023 Yılında Güncellendi

Gazbeton fiyatları denildiği zaman tek bir rakamdan bahsedilmesinin mümkün olmadığı bilinmelidir. Çünkü söz konusu ürünün kendi içinde birçok çeşidi vardır. Gerek büyüklük, gerekse de diğer özelliklerden dolayı fiyatların değişken olduğu söylenebilir.

Ytong satılan yerlerin başında yapı marketler gelir. Ülkemizin birçok kentinde bulunan Koçtaş ve Tekzen gibi yapı marketlerden kolaylıkla gazbeton satın alınabilir. Gazbeton fiyatları Koçtaş gibi yapı marketlerde, biraz daha yüksek fiyata satılabilir. Benzer şekilde Tekzen gazbeton fiyatları da yüksek olabilir. Ancak ulaşılmasının kolay olduğundan dolayı ilgili yapı marketler, ciddi bir kolaylık sağlar. Ayrıca istenilen ölçüde, istenildiği kadar buralardan ytong almak mümkündür.

Ytong üretiminde ana malzemelerin başında kuvarsit gelmektedir. Değirmende öğütülen kuvarsitler, toz haline geldikten sonra çimento, kireç ve su ile harç haline getiriliyor. Daha sonra da hava boşluklarının oluşarak gözenekli yapının meydana gelmesi için karışıma belli miktarda alüminyum ekleniyor. Bahsedilen bu üretimler, farklı büyüklüklere getirilerek satışa sunulmaktadır. İşte gazbeton fiyatları 2023 yılında, bu ölçülere göre değişmektedir.

Ytong ölçülerine bakıldığında 5’lik gazbetondan 30’luk gazbetona göre seçenekler olduğu görülecektir. Üretilen ytonglar bir prizma şeklindedir ve sadece bir kenarın ölçüsü değişir. Diğer kenarlar ise sabittir.

 • 5’lik ytong ölçüleri: 5 x 60 x 25 cm
 • 10’luk ytong ölçüleri: 10 x 60 x 25 cm
 • 30’luk ytong ölçüleri: 30 x 60 x 25 cm

Bunların haricinde de farklı ölçülere sahip ürünler var. Ancak genel olarak ürünlerin boyutlarının burada bahsedildiği gibi olduğunun bilinmesi gerekir.

Bu ürünlerin inceleri, sandviç panel fiyatları ile yarışacak seviyede olabilir. Sandviç panelleri fiyatları ile gazbeton arasında direkt bir ilişki olmasa da, her ikisinin de yapı malzemesi olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca strafor fiyatları da yine ilgili bir diğer yapı malzemesi rakamı olarak ifade edilebilir.

Gazbeton Fiyatları Tekzen ne kadar
Gazbeton Fiyatları Tekzen ne kadar

Gazbeton Fiyatları Ne Kadar?

Gazbeton fiyatları ile ilgili genel bilgilendirmeler yapıldıktan sonra bu ürünlerin fiyatlarının belirtilmesi gerekiyor. Yapı malzemesinde öne çıkan Koçtaş ve Tekzen gibi marketlerde ytong bulabilirsiniz.

Betopan fiyatları ya da gazbetonytong fiyatları, bahsedilen yapı marketlerde farklı seviyelerde olabilir. Ayrıca bunların her şubesinde ilgili ürünü bulamayacağınızı da unutmayın. Koçtaş ytong için önemli alternatiflerdendir. Ancak fiyatlarla Koçtaş beklentilerinizi karşılamayabilir. Bundan dolayı diğer seçenekleri de değerlendirmeyi ihmal etmeyin.

2023 yılında gazbeton fiyatları şu şekildedir:

Gazbeton Fiyatları 2023
ÜrünFiyat
5 lik gazbeton3,80TL
10 luk gazbeton6,20TL
15 lik gazbeton9,30TL
20 lik gazbeton12,60TL
30 luk gazbeton19,00TL

Burada yer alan ytong gazbeton fiyatları ortalama fiyatlardır. Bundan dolayı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Ürünün satıldığı noktaya ve özelliklerine bağlı olarak rakamlar farklılık gösterebilir.

Gazbeton fiyatları öğrenilirken genellikle adet sayısına göre hareket edilir. Yukarıda yer alan rakamlar da 1 adet gazbeton fiyatıdır. Ancak bazen 1 m3 gazbeton fiyatı üzerinden de ürünlerden alınabilir. Bu noktada tercih edilen ürüne bağlı olarak 1 m3 gazbetonla farklı büyüklükteki duvarlar yapılabilir. Ayrıca Plywood Fiyatları listesini de linkteki sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

10’luk gazbeton tercih edildiğinde 1 m3 ytong ile 10 m2 duvarı yapabilirsiniz. Eğer 15’lik ytong tercih ederseniz, bu defada 6,6 m2 duvar yaparsınız. Dolayısıyla tercih edilen ürün, bu noktada etkili olmaktadır. Diğer seçeneklere göre uygun fiyat için ytong tercih edilebilir.

Gaz beton fiyatları genel olarak burada bahsedildiği gibidir. Ancak fiyatlarda her zaman dalgalanma riski vardır. Bundan dolayı birkaç yerden fiyat alınması daha doğru olacaktır.

Gazbeton araması yapan binlerce ziyaretçiye reklam vermek isterseniz aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu