Fiyatlar

Kekik Fidesi Fiyatları 2022, Bakımı ve Ekimi

Kekik fidesi satın almak üzere en doğru adreslerden birine geldiğinizden emin olabilirsiniz. HepKredi olarak sağlıklı ve organik kekik fidesi satışı yapıyoruz. Kekik fidesi satın almadan evvel aklınıza takılabilecek tüm soruların yanıtlarını hazırladık. Fidelerin fiyatları, çeşitleri ve nasıl ekildiğine dair tüm sorularınızın yanıtları için içeriğimizin devamını inceleyebilirsiniz.

Kekik fidesi fiyatları
Kekik fidesi fiyatları

Kekik Fidesi Fiyatları 2022

Kekik fidesi sağlıklı koşullarda yetişildiği zaman ultra verim sağlayan seçeneklerden biridir. Doğru fideciden doğru fideyi satın alarak kekik yetiştirmek istiyorsanız en doğru adreslerden birine geldiğinizden emin olabilirsiniz. İster kendi bahçenize isterseniz de ticari amaçlı kekik yetiştirebilirsiniz. Her iki amaç için de ekeceğiniz kekik fidesinin kalitesi önemlidir. HepKredi olarak kekik türlerinin tamamı için fide seçeneklerini satışa sunuyoruz. Kekik fidesi seçeneklerimizin genel olarak perakende fiyatları ise şu şekilde yansıyor;

  • Dağ kekiği fidesi: 14 TL
  • Bilyalı kekik fidesi: 13 TL
  • Yayılıcı kekik fidesi: 12 TL
  • Bilye kekik fidesi: 12 TL

Kekik fidesi fiyatı için sunduğumuz fiyat aralıkları bu şekildedir. Ancak belirtiğimiz fiyat aralığı perakende alımları için geçerlidir. Toptan kekik fidesi için daha cazip fiyatları seçenekleri sunuyoruz. Kekik fidesi satın almak ve daha detaylı fiyat bilgisi almak için yorum alanından ya da mail üzerinden hemen bizim irtibata geçebilirsiniz.

Kekik fidesi
Kekik fideleri

Kekik Fidesi Ne Zaman Ekilir?

Kekik fidesi dikimi nasıl ve ne zaman yapılır sorusu da sıkça merak ediliyor. Özellikle daha önce kekik fidesi dikimi yapmayan kişiler bu konuda araştırma yapıyor. Genel olarak fide dikimleri Mart sonu ya da Mayıs başı gibi yapılıyor. Mayıs ayının ortasına kadar fide dikim işlemlerine devam edilebilir. Önemli olan mevsimin bahar olması ve don olaylarına karşı fidelerin korunabilmesidir.

Kekik Fidesi Nasıl Ekilir?

Kekik fidesi dikimi yaparken de dikkat alınması gereken bazı unsurlar bulunuyor. Mevsimsel detaylar kadar fidelerin dikim aralıkları ve uygulama biçimi de önemlidir. Kekik fidesi dikimi için toprağın uygun olduğu zaman dilimi havanın rüzgârsız ve serin olmadığı dönemdir.

Ekim işlemlerinde hava durumunu da göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Öte yandan her fide arasında ortalama 30-40 santim arası mesafe olmalıdır. Her sıra arasında da 45-75 cm aralık bırakılması önerilir. Eğer tarla değil de saksıya dikim yapacaksanız da 10 cm aralık bırakmanız öneriliyor.

Kekik Fidesi Ne Zaman Dikilir?

Kekik fidesi dikimi için en uygun tarih aralığı Mart ayı sonundan Mayıs ortasına kadar olarak belirlenmiştir. Çünkü kekik fidelerini ekerken mevsimin don etkisi yaratmaması gerekiyor. Aksi halde fideler zarar göreceği için verimli ürün vermeyecektir.

Kekik Fidesi Nereden Alınır?

Kekik fidesi fide satan yerlerden alınır. HepKredi’den kaliteli ve verimli kekik fidesi satın alabilirsiniz. Ayrıca standart kekik fidelerinin yanı sıra aradığınız tüm kekik fidesi çeşitlerine de irtibata geçerek ulaşabilirsiniz.

1 Dekara Kaç Kekik Fidesi Dikilir?

1 dekar 1000 m2 arazi anlamına gelir. 1 dekarlık alan için ortalama 10 metrekarelik fide yeterli oluyor. 1 metrekarelik alana ise 1500 adet kekik fidesi yeterli oluyor. 1 dekar araziye kekik fideleri 45 cm sıra arası ve 15 cm sıra üzeri mesafe ile dikilir.

Bilye Kekik Nedir?

Bilye kekik çeşidi geniş yapraklı ve naneyi andıran türdür. Çiçekleri ise bilyeyi andırdığı için de adına bilye kekik deniyor. Kuvvetli bir kokuya sahip olan bilye kekik aynı zamanda çok yıllık otsu bitki seçeneklerinden biridir. Keskin kokusu ve tadı nedeniyle sıkça tercih ediliyor.

1 Dönüm Tarladan Kaç Kilo Kekik Çıkar?

Bir dekarlık araziden ortalama yıllık 20-50 kilo kadar ürün çıkar. İlk yıl verimliliği az olsa da ilerleyen yıllarda doğru adım ve bakımlarla ürün verimi 150 kilograma kadar çıkabilir.

Bilya Kekik Nerelerde Kullanılır?

Bilya kekik pek çok alanda kullanılıyor. Yemek çeşitlerinin genelinde sıkça kullanılıyor. ET yemekleri, tavuk yemekleri, çorba çeşitleri, salatalar, balık türleri ve daha nice yemek türünde sıklıkla kullanılır. Ayrıca zeytin yağı yapımında da aroma vermek amacıyla sıklıkla kullanılabiliyor.

Kekik Yetiştiriciliği Kârlı Mıdır?

Kekik yetiştiriciliği karlı mıdır sorusu bu iş fikrini düşünen herkes tarafından merak ediliyor. Örnekle kâr marjını açıklamak gerekirse ortalama 10 dekarlık bir arazide 7.200 TL kadar masraf yapılır. Yıllık bazda işletme gideler 11 bin 566 TL kadar yansıyor. Yıllık işletme geliri ise 27 bin 662 TL olarak yansıyor. Ortalama 10 yıllık proje ömrü içerisinde getirisi 161 bin lira olarak yansıyor.

Kekik Hangi İklimde Yetişir?

Kekik genel olarak bahar aylarında ekilir. Çünkü kekik fideleri kış aylarında don olaylarına maruz kalırsa tamamen verimini yitirir. Bu nedenle de sıcak iklimde daha sağlıklı ürün veriri. Genel itibariyle ılıman ve güneşli iklimi seven bir bitki türü olduğunu söylemek mümkündür.

Dağ Kekiği Bahçede Yetişir Mi?

Dağ kekiği ve diğer tüm kekik türleri için tercih edilen toprak oldukça önemlidir. Kendi bahçenizin toprağı özellik olarak uygunsa kolayca dağ kekiği yetiştirebilirsiniz. Killi, kumlu ve gübreli topraklarda dağ kekiği çok daha iyi yetilerek ürün verir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu