Teknoloji

Reddit Hesap Silme Nasıl Yapılır? (Üyelik İptali)

Reddit hesap silme işlemi hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda Reddit hesabınızı kapatmanıza yardımcı olmak için çok önemli bilgilere yer verdik. Reddit hesabı nasıl silinir sorusuna cevap vermeden önce gelin Reddit’in en olduğu hakkında bilgi sahibi olalım.

Reddit Nedir? Nasıl Kullanılır

Reddit 2005 yılında kurulan bir internet sitesidir. Reddit sitesi çoklu işleve olan bir web sitesidir diyebiliriz. Hem sosyal medya platformu olarak kullanılabildiği gibi hem de bir forum sitesi olarak kullanılabiliyor.

Reddit hesabı nasıl silinir
Reddit hesabı nasıl silinir

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Reddit sayesinde insanlar görüş bildirebiliyor ya da uzman oldukları konu hakkında paylaşım yapabiliyor. Ancak çok fazla kişi tarafından kullanıldığından ve gün içerisinde binlerce paylaşım yapıldığından önemli bilgiler arka sayfalara düşebiliyor.

Reddit ekibi bunun önüne geçmek için bir tür oylama sistemi getirmiştir. Reddit kullanıcıları hoşuna giden gönderileri oyluyor ve gönderilerin sürekli yukarılarda kalmasına yardımcı oluyor.

Reddit platformu amacı ve işlevi sayesinde her ne kadar yararlı bir platform olsa da bazı kullanıcılar hesaplarını silmek isteyebiliyor. Dolayısıyla Reddit hesabı nasıl silinir, Reddit hesabı silme nasıl yapılır vb. sorular yöneltiyor.

Biz de HepKredi olarak Reddit hesabını kalıcı olarak silmek isteyen kişiler için gerekli adımları listelemek istedik. İşte detaylar;

Reddit hesap silme
Reddit hesap silme

Reddit Hesap Silme Adımları

Reddit hesabı kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • İlk önce bir tarayıcı vasıtasıyla Reddit platformuna girin. Daha sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak Reddit üyeliği ekranına giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfada “kullanıcı adı” olan bir alan göreceksiniz. Bu alana tıklayın ve sayfanın altında bulunan “kullanıcı ayarları” bölümüne gelin.
  • Hesabınızın devre dışı kalması için karşınıza çıkan bu alandaki hesap bölümüne gelin ve Reddit hesabını devre dışı bırak alanına tıklayın.
  • Sizden onay için kullanıcı adı ve şifre bilgisi istenecektir. Bu bilgileri de girdikten sonra hesabınızı devre dışı bırakmak istediğinizi herhangi bir nedenle Reddit ekibine gönderebilirsiniz. Bir sonraki aşamada Reddit hesabını kalıcı olarak silme işlemi tamamlanacaktır.

Reddit hesabını devre dışı bırakmadan önce üyeliği kalıcı olarak kapatmadan önce varsa önemli bilgilerinizi saklamanızı öneriyoruz. Eğer bu verileri de silmek istiyorsanız herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Eğer ilerleyen süreçlerde tekrar hesap açmak istiyorsanız Reddit platformunu kullanabilirsiniz.

Reddit hesabınız silindiğinde sizlere mail ya da SMS gelmeyecektir. Eğer Reddit hesabınızı kapatmanıza rağmen bu iletiler gelmeye devam ediyorsa teknik ekibe hesabı silme işlemini yaptığınızı ve mail almak istemediğinizi iletebilirsiniz.

Reddit hesap silme adımları bu şekildeydi. Eğer bu adımları uygulamanıza rağmen Reddit hesabınızı silemediyseniz Reddit platformuna destek talebinde bulunabilirsiniz.

Reddit nasıl bir uygulama?

Reddit bir tür sosyal paylaşım sitesidir.

Reddit hesabı nasıl silinir?

Reddit hesabını üyeliğinizi açıp ayarlar bölümüne girerek silebilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu