Fiyatlar

Morina Balığı Fiyatları

Morina balığı sahiplenmek isteyenlere fiyat ve özellikler ile ilgili tüm bilgiler.

Bu yazımızda sizlere ülkemizde pek bilinmeyen Morina balığı hakkında bilgi vereceğiz. Son zamanlarda annelerin bebeklerine yağını verdiği ve içerik bakımından tam bir vitamin deposu olan Morina balığının faydalarını sizler için sıralayacağız. Sonrasında ise yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde tüketicilerin en çok satın almayı tercih ettikleri Morina balığı fiyat karşılaştırması yapacağız. Sonrasında ise bu konuda dikkat edilmesi gerekenleri belirterek yazımızı sonlandıracağız. Şimdiden keyifli okumalar diliyoruz.

Morina Balığı Faydaları

Morina, eti oldukça lezzetli olup içerisinde D ve A vitamini, B12, riboflovin ve folat bulunan balık türüdür. Cod balığı olarak da bilinen Morina oldukça besleyici ve doyurucu olması sebebiyle ülkemizde yetişme alanı olmasa dahi ithal edilmekte ve oldukça sevilmektedir. 100 gramında 82 kalori bulunması ve protein bakımından oldukça zengin olması Morina balığının sık tüketilmesine neden oluyor.

Morina balığı fiyatları nasıl
Morina balığı fiyatları nasıl

Ülkemizde Morina balığı sadece kişiler tarafından değil evcil hayvanın mamasına da katılıyor. 16 mg kalsiyum bulunması ve D vitamini açısından 36 IU gibi bir değere sahip olması özellikle köpek ve kedi mamasına Morina katkısı konmasına neden oluyor. Ancak evcil hayvanınıza direkt bu balığı yedirmemenizi bunun yerine Morina balığı aromalı mamalar tercih etmenizi öneriyoruz. Çünkü bu balık bazı hayvanlara iyi gelmeyebiliyor.

Morina balığının faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle normal tüketimde bolca vitamin içeren bu balığın yağı da oldukça faydalı olarak öne çıkıyor. Hal böyle olunca Morina balık yağı da tüketiciler tarafından bir hayli fazla tercih ediliyor. Annelerin bebekleri için de sıklıkla balık yağı kullandığını biliyoruz. Şimdi gelin Morina balığı yağının faydalarına kısaca birlikte göz atalım;

  • Vücuttaki A ve D vitamini açığını kapatıyor
  • Omega 3 bakımından oldukça zengin
  • Zengin kalsiyum içeriği kemikleri güçlendiriyor
  • İnflamasyon ve romatoid artrit semptomları azaltıyor
  • Karaciğer yağlanmasını önlüyor
  • Vücutta eksik kalan besin değerlerini dengeliyor
  • Tam bir magnezyum deposu olarak öne çıkıyor

Görüldüğü üzere Morina balığı tam bir vitamin deposu olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu faydalarına rağmen bebeğinize vermeden önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerektiğini tekrardan hatırlatmakta fayda var. Çünkü bazı bebeklerde alerjik reaksiyonlar çıkabiliyor. Doktorunuzdan onay aldıktan sonra balık yağını günlük bir çay kaşığını geçmeyecek dozda kullanmanız bebeğinizin gelişimi açısından oldukça faydalı oluyor.

Morina balığı fiyatı
Morina balığı fiyatı

Morina Balığı Fiyatları

Morina balığının fiyatı son zamanlarda artan bir eğilime girmiş bulunuyor. Bunun en büyük nedeni ise tabi ki balığa olan talepteki artış olarak öne çıkıyor. Özellikle Ringa balığı artık yerini Morina balığına kaptırmış durumda diyebiliriz. İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaptığınızda morina balığı yağı fiyatlarına ulaşabiliyorsunuz.

  • Cod Liver Oil Marka 250 Ml fiyatı: 350 TL
  • Naturbes Morina Balığı Karaciğer Yağı 1000 Mg fiyatı: 126 TL
  • Cod Liver Oil Solgar fiyatı: 105 TL

Sizler için en sık tercih edilen balık yağı markalarını ve fiyatlarını sıralamış bulunuyoruz. Ancak bu balığın yağını değil kendisini tüketmek isteyenler için de belirtmek gerekirse şu anda 1 adet Morina balığı fiyatı ortalama 150 TL civarında seyrediyor. Bu yazımızda sizlere oldukça zengin bir içeriğe sahip Morina balığının ve yapının faydalarından bahsettik. Son olarak siz de yazımızı derinlemesine inceleyerek tavsiyelerimiz doğrultusunda insan sağlığı açısından oldukça faydalı bu balığı tüketmeye başlamayı düşünebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu