Vakıfbank

Vakıfbank MEB Sosyal Destek – Burs Kartı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 ve 12. Sınıf öğrencilerine verilmekte olan PYBS bursları artık Vakıfbank MEB sosyal destek kartı (burs kartı) ile yapılıyor. MEB, bu sene gerçekleştirdiği değişiklik ile artık karşılıksız olarak vermekte olduğu PYBS bursları için Vakıfbank ile anlaşma gerçekleştirerek Burs Kartı olarak ulaştıracak. Yeni düzenleme ile birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Destek Kartı olarak çıkartılan bu ürün okul müdürlüğü tarafından burs almaya hak kazanan öğrencilere elden teslim ediliyor.

Vakıfbank MEB Burs Kartı Nedir?

Vakıfbank Burs Kartı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen incelemeler ile burs almaya hak kazanan kişilere verilen bir çipli karttır. Banka kartları ve kredi kartlarından farklı olarak Vakıfbank MEB sosyal destek kartı sadece size gönderilen yardım ücretlerini ATM’lerden çekmenizi sağlayan bir karttır. Bursluluk ödemeleri Türkiye genelinde aynı anda tüm öğrencilere bu kart aracılığı ile aktarılıyor ve aynı anda kullanıma sunuluyor.

Vakıfbank MEB Burs Kartı Nasıl Alınır?

Vakıfbank Burs Kartı şubeden veya herhangi bir başvuru ile alınan kart değildir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin başarı durumlarına göre gerçekleştirilen tespitler ile almaya hak kazanılıyor. Vakıfbank Burs Kartı almaya hak kazanan öğrencilere kartları sadece okul müdür veya okul müdürü tarafından görevlendirilen öğretmen tarafından elden teslim edilmektedir. Vakıfbank MEB sosyal destek kartı sizlere zarf olarak teslim edildikten sonra okul yetkilisinin onayından sonra aktif ediliyor.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek
Vakıfbank MEB Sosyal Destek

Vakıfbank Burs Kartı CVV Nedir, Nerede Yazar?

Vakıfbank Burs Kartı CVV olmaması dikkat çekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Vakıfbank ile gerçekleştirilen anlaşma ile özel olarak hazırlanan Burs Kartı arkasında CVV numarası bulunmamaktadır. CVV numarasının bulunmaması ise kartın farklı işlevler için hazırlanıyor olmasıdır.

Vakıfbank Burs Kartı ile İnternetten Alışveriş Yapılıyor Mu?

Vakıfbank Burs Kartı ile internette alışveriş yapmak maalesef mümkün değil. Vakıfbank MEB sosyal destek kartı arkasında CVV numarası olmaması ve limitsiz bir hesaba bağlı olmasından dolayı internet alışverişi yapılamamaktadır. MEB tarafından uygun görülerek sizlere iletilecek olan Burs Kartı ile sadece reel mağazalardan kartınızda para var ise alışveriş yapabiliyorsunuz.

Vakıfbank MEB Sosyal Destek nasıl alınır
Vakıfbank MEB Sosyal Destek nasıl alınır

Vakıfbank MEB Burs Kartı Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank burs kartı bakiye sorgulama işlemi şuanda sadece Vakıfbank ATM’leri ve ortak ATM’ler üzerinden gerçekleştiriliyor. Herhangi bir hesaba bağlı olmamasından dolayı ve Vakıfbank müşteri kaydına bağlı olmaması nedeni ile bankanın internet sitesi, mobil uygulaması veya müşteri hizmetlerinden bu bilgiye erişim sağlayamazsınız.

Vakıfbank Burs Kartı Kayboldu, Ne Yapmalıyım?

Vakıfbank burs kartı kayboldu ve yapmanız gerekenleri bilmiyor iseniz hak ettiğiniz tutarı alabilmeniz için işlemler yapmanız gerekiyor. Öncelikle Vakıfbank burs kartı bilgileriniz ile birlikte kartı size teslim eden okul müdürünüz veya yetkilisi ile görüşmeniz gerekiyor.

Vakıfbank Burs Kartı Şifresi Nerede Yazar?

Vakıfbank burs kartı şifresi, okul yetkilileri tarafından sizlere verilecek olan ve içerisinde kartın olduğu zarfta yazmaktadır. Kart şifresi, kartın altındaki küçük yapışkan alanda bulunuyor. Bu yüzden kartınızı açar iken dikkatli açmanızda fayda var.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu