Kullanıcı Yorumları

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Yaptıranların Yorumları

Estetik bir görünüm ve daha bütünsel bir bakış ve yüz ifadesi için yapılan ameliyatın, lazerle göz kapağı estetiği yaptıranların yorumları eşliğinde detaylı bilgisini vereceğiz.

Bu operasyonlar; sarkma, düşme, cilt fazlalıklarının düzeltilmesi, göz altlarının örtülmesi, kırışıklıkların düzeltilmesi, yaşlı, yorgun bir görünümü engellemek ve estetik görünümün sürdürülmesi için yapılır.

Lazerle göz kapağı estetiği (blefaroplasti) 35 ile 70 yaş arasındaki kişilere uygulanmaktadır. Üst göz kapağı ameliyatı genellikle 45 yaşından itibaren, alt lakrimal kese ameliyatı ise 50 yaşından itibaren uygulanmaya uygundur.

Ancak doğuştan göz kapağı problemlerinde amaç estetik kaygılar değil, görüşü artırmak ve hasta konforunu sağlamak olduğu için yaş fark etmeksizin tedavi uygulanmaktadır.

lazerle göz kapağı estetiği yaptıranların yorumları
lazerle göz kapağı estetiği yaptıranların yorumları

Göz Kapağı Estetiği Yöntemleri

Gözün kapağı estetiği düşük veya sarkık göz kapakları ile ilgilenir. Düşük göz kapakları doğuştan veya kazanılmış olabilir. Ameliyat göz kapağı düşüklüğü nedenine bağlıdır. Doktor bunu detaylı bir göz muayenesinden sonra belirleyecektir.

Ayrıca göz kapaklarında sarkma ve düşme vardır. Bu sarkma yaşla birlikte ortaya çıkar ve düşük göz kapakları ile karıştırılır. Sarkan göz kapakları tedavi edilebilir. Sarkma küçük ise Plexar lazer ile düzeltilebilir.

Ancak sarkma derecesi fazla ise cerrahi tedavi yani blefaroplasti yapılır. Blefaroplasti; estetik ve fonksiyonel nedenlerle alt ve üst göz kapaklarına uygulanan cerrahi bir işlemdir. Göz kapağı güzellik tedavisi, sarkan üst ve alt göz kapaklarını tedavi eder. Lazerle göz kapağı estetiği yaptıranların yorumları bu konuda uzman kişilerle tedavi sürecine girmenin öneminden bahsetmektedir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse; lazerle göz kapağı estetiği ameliyatsız, dikişsiz, iz bırakmayan bir göz çevresi estetiğidir, ancak menzili aslında oldukça geniştir.

Dünyada 45’ten fazla ülkede 5000’den fazla hekim tarafından aktif olarak kullanılan lazerle göz kapağı estetiğinde kullanılan aletler; 15 yıllık geçmişe, klinik araştırmalara, uzun dönem sonuç takibine, CE sertifikalarına ve uluslararası patentlere sahip bir cihazdır.

Kullanım sebepleri; göz kapağı güzelliği, göz altı ve çevresi sıkılaştırma, üst dudak çizgilerinin giderilmesi, leke, yara, akne, yarık ve sarkmaların tedavisi, doğum lekesi ve siğillerin tedavisi, yüzdeki tüm kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.

Lazerle göz kapağı estetiği yaptıranların yorumları genellikle güzellik algısı için ve göz kapağı düşüğü rahatsızlıkları için yaptırıldığını göstermektedir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Lazerle göz kapağı estetiği adım adım aşağıdaki gibi yapılır:

  • Önce uygulama yapılacak bölge temizlenir.
  • Lokal anestezik etkisi olan krem sürülür ve uyuşma beklenir.
  • Lazer uygulanacak bölge ile potansiyel enerji oluşturacak kadar fark bırakılarak kullanılır.
  • Lezyonları buharlaştırır ve problemli dokuları yok eder.
  • Yeni dokuların oluşum süreci başlanır.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Yaptıranların Dikkat Etmesi Gerekenler

Lazerle göz kapağı estetiği; estetik cerrahideki en son gelişmelerden biri olduğu için hasta için son derece konforludur ve sonrası bakım da bir o kadar kolaydır.

Buharlaşma sonrası oluşan kabuklar güneş koruyucu astar uygulanarak güneşten korunmalıdır. Kabukların kendiliğinden düşmesi beklendiğinden diğer kozmetik ve nemlendiriciler, alkol ve çeşitli kimyasallar kullanılmamalıdır. Bu bölgeye ürün sürmeyiniz.

Oluşan kabuk sıva veya bant ile kapatılmamalıdır. Temizlik için saf sabun (doğal zeytinyağı sabunu gibi) veya koruyucu içermeyen bebe şampuanı kullanılmalıdır.

1 hafta 10 gün sonra, kabuk doğal olarak soyulur ve altındaki yeni pembe doku ortaya çıkar. Lazerle göz kapağı estetiği yaptıranların yorumları gösteriyor ki bu dönemde güneşten korunma çok önemlidir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Lazerle göz kapağı estetiği fiyatları anestezi tipine ve ek işlemlere göre sadece üst göz kapağı kaldırma mı yoksa alt ve üst göz kapağı kaldırma mı olduğuna bağlıdır. Göz kapağı estetiği ücreti alınacağı için mutlaka doktora görünmeniz gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: lazer göz ameliyatı fiyatı

lazerle göz kapağı estetiği yaptıranların görüşleri
lazerle göz kapağı estetiği yaptıranların görüşleri

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Yaptıranların Görüşleri

Altuğ Bey: Doğuştan göz kapağı düşüklüğüm için lazerle estetik yaptırdım. Şu anki görünümü çok daha iyi.

Emine Hanım: Spor kazasından dolayı oğlumda göz kapağı kırıklığı vardı. Gözünü kaybetmek üzereyken lazerle göz kapağı estetiği oldu. Şu an iyileşti.

Ahmet Bey: O kadar doğal oldu ki inanılmaz mutlu oldum. Göz kapağı düşüklüğümden kurtuldum ve çok doğal gözüküyor.

Ceyda Hanım: Ameliyat olmadan önce kendimi kötü hissediyordum. Ameliyat sonrası özgüvenim yükseldi ve çok başarılı bir estetik ameliyatı oldum.

Lazerle göz kapağı estetiği yaptıranların yorumları incelendiğinde başarılı bir muayenenin ardından mutlu bir süreç sizi bekliyor.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu