BaşvuruTeknoloji

İBB Yardım Çeki Başvuru Formu, Nasıl Yapılır?

İBB yardım çeki başvuru nasıl yapılır, İBB sosyal yardım kartı nereden alınır, nerelerde kullanılır? Bu yazımızda İstanbul’da oturan ihtiyaç sahibi ailelerin nasıl İBB yardım çeki başvurusu yapacağını anlattık.

İBB Yardım Çeki Nedir? Ne Kadar ve Nerelerde Geçerli

Son yıllarda Korona virüs salgını ve beraberinde alım gücünde yaşanan azalmalarla birlikte çoğu aile ihtiyaç sahibi haline geldi. Bunu gören bazı belediyelerde ihtiyaç sahipleri için temel ihtiyaçlarını gidermeye yönelik yardım kampanyaları başlattı.

IBB yardım çekine nasıl başvurulur
IBB yardım çekine nasıl başvurulur

Bu yardım kampanyalarının önemli bir bölümü İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Zor durumdayım diyen dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelere İBB tarafından çeşitli yardımlar yapılıyor.

İBB tarafından yapılan en dikkat çekici kampanya yardım kartlarıdır. Anlaşmalı marketlerde geçerli olan İBB sosyal yardım kartı sayesinde ihtiyaç sahibi aileler temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Aylık olarak yüklenen ve kişinin gelir durumuna göre 200 TL, 250 TL ve 300 TL olarak yapılan bu yardımlar ile temel ihtiyaçlarınızı bir nebze de olsa karşılayabilmek mümkün.

Peki İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım çeki başvurusu nasıl yapılır?

IBB yardım çeki başvuru
İBB yardım çeki başvuru

İBB Yardım Çeki Başvuru Nasıl Yapılır?

İBB Yardım çeklerine başvurmak için 3 farklı seçeneğiniz var. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Alo 153 beyaz masa ile ilgili ekiplere ulaşmak
  • İBB binasındaki sosyal hizmetler birimine giderek başvurmak
  • Online başvuru ile İBB yardım kartı başvurusu yapmak

İlk iki seçenek gayet açık olduğu için bu içeriğimizde internet üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler için bilgilendirme yapacağız.

İBB yardım kartlarına başvurmak için Google’a SEDEP online başvuru yazarak ilk seçeneğe giriş yapın. Burada başvuru bilgileri adı altında bir form ile karşılaşacaksınız. Bu forma kimlik numarası, isim, soyisim, doğum tarihi vb. bilgileri yazmanız gerekiyor.

Kimlik bilgilerini onayladıktan sonra bir sonraki aşamaya geçmelisiniz. Burada sizlerin durumunuzu tespit etmek için çeşitli sorular yöneltilecek. Bu formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuzu onaya gönderebilirsiniz.

Yardım kartlarına ulaşmak için başvurunuzun onaylanması gerekiyor. Başvurunuz onaylanır ve yardım çeki almanıza hak tanınırsa gelir durumunuza göre 300 TL’ye kadar çıkan yardımlardan faydalanabilirsiniz.

İBB yardım çeki başvuru detayları bu şekildeydi. Eğer daha detaylı bilgi almak isterseniz ya da diğer yardım kampanyalarını öğrenmek isterseniz belediyedeki ilgili birimlere gidebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: sosyal yardımlaşma telefon numarası nedir?

İBB’den para yardımı nasıl alınır?

İBB’ye ihtiyaç sahibi olduğunuzu beyan ederek yardım parası alabilirsiniz.

İBB sosyal yardım başvuru nasıl yapılır?

İBB sosyal yardım başvuruları 153 beyaz masa, İBB ilgili birimleri ve online ortam ile yapılabilir.

Sosyal destek kartı başvurusu nasıl yapılır?

Sosyal yardım kartları için belediye ile iletişime geçerek ya da belediyenin resmî internet sitesini kullanarak başvuru yapabilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu