BankalarBireysel EmeklilikZiraat Bankası

Ziraat BES İptal Etme Telefon SMS ve Ayrılma Formu

Ziraat BES iptal yöntemleri şuan pek çok kullanıcı tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Sistem içinde likidite tutmak ve katılımcıları tasarrufa teşvik etmek adına meydana getirilen otomatik (zorunlu) bireysel emeklilik sistemi her katılımcı tarafından hoş karşılanmamakla beraber iptal etmek de istenebiliyor.

Ziraat Emeklilik de, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılım yapılabilen kurumlardan bir tanesidir. Katılımcıların BES çıkış hakkından yararlanabilmeleri için bir takım koşulları yerine getirmeleri şarttır.

Ziraat Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır?

Bildiğimizin tersine bireysel emeklilik sistemine aktardığımız parayı geri almak mümkündür. Bu hususta herhangi bir ücret ödemeden iade alabilirsiniz. Bu durum için izlememiz gereken tek yol olarak, cayma hakkından faydalanmalıyız ve iptal başvurusu yapmalıyız. BES katılımını Ziraat Emeklilik vasıtasıyla yapan katılımcıların hali hazırda izleyebileceği üç alternatif yol mevcuttur. Ayrıca, Allianz BES iptal etmek için linke tıklayabilirsiniz.

Ziraat BES iptal
Ziraat BES iptal Etme

İnternetten Ziraat BES İptal Etmek

Ziraat Emeklilik katılımcıları otomatik BES hesaplarının iptal edilmesini internet üzerinden yapabilmektedirler. Bunun için ilk olarak Ziraat Emeklilik internet adresine girin ve internet şubesi sayfasına giriş yapın.

Ekrana gelecek olan sayfada katılımcının TC kimlik numarasını, hesabına kayıtlı olan cep telefon numarasını ve güvenlik kodunu girin. Bilgileri eksiksiz bir biçimde girin. Verilen cep telefonunuza onay mesajı gelecek ve şifrenin doğrulamanız durumunda internet şubesine giriş yapabileceksiniz.

İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra menü açılacak ve aşağıda belirtilen Değişiklik ve Talepler bağlantısına tıklayacaksınız. Söz konusu sayfaya giriş yapın, sonra Otomatik Katılımlı Sözleşme linkine basın. Ekrana bir uyarı penceresi gelecektir.

Son olarak Cayma Talebine Devam Etmek İstiyorum linkine tıklayarak iptal başvurusu yapın.

İptal işlemine onay aldığınızda birkaç gün içinde kesinti yaptıkları hesaba BES hesabındaki para geçirilecektir. Para aktarım uygulaması ve zaman hususunda takip yapmak isteyen katılımcılar iptal isteklerinin durumunu 0850 222 97 00 numaralı çağrı merkezinden takip edebilirler.

Aynı zamanda, Vakıfbank BES iptal yöntemlerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ziraat BES İptal – Mobilden

Ziraat Emeklilik uygulamasını cep telefonlarına indiren katılımcılar aynı internet şubeciliğinde olduğu gibi mobil şube ile de BES iptal işlemini yürütebilirler. Bu hususta yapılması gereken şey internet şubesinde izlenen adımların aynısını burada da izlemektir.

Yapacağınız işlemler içerisinde herhangi bir değişiklik yoktur.

Linke tıklayarak Garanti BES iptal etmek için gerekli yöntemleri deneyebilirsiniz.

Ziraat BES İptal – Telefondan

Ziraat Emeklilik BES iptali yapmak isteyenler için bir diğer yöntem de Ziraat Emeklilik çağrı merkezidir. 0850 222 97 00 numaralı çağrı merkezi arandıktan sonra 2 > 1 > 1 tuşlarına basıldıktan sonra Ziraat Emeklilik Cayma Talebi menüsüne ulaşılabilir.

Müşteri temsilcisi gereken bilgileri aldıktan sonra BES iptalini yapacaktır. Fakat bunun öncesinde telefonunuza BES iptali onay smsi gönderilecektir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu