Bireysel Emeklilik

Allianz Bes İptal Etme Nasıl Yapılır? Telefon No?

Bireysel emeklilik sigortasını Allianz firmasından yapanlar için Allianz BES iptal işlemleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Bireysel emeklilik sistemi ile geleceğe birikim yapmak isteyenler istedikleri zaman iptal edebiliyorlar. Allianz BES kapsamına giren kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda diledikleri an sistemden ayrılabiliyor. Peki, Allianz Sigorta BES iptali işlemi nasıl yapılıyor? İptal edilirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Allianz BES İptal Etmek (Ayrılmak) için Ne Yapılıyor?

Allianz firmasının bireysel emeklilik sigortasından ayrılmak için herhangi bir engel bulunmuyor. Ancak Allianz BES ayrılma işlemi için doğru zamanda başvuru yapılması gerekiyor. Yasal olarak bireysel emeklilik sigortası kapsamına dahil olan tüm kişiler 60 gün içerisinde cayma hakkından yararlanabiliyor.

Allianz BES iptali sağlamak isteyen kişiler için süre olarak ekstra 20 gün daha tanımlamakta ve 60 güne kadar yapılmaması durumunda kolaylık sağlamaktadır. Allianz Bireysel Emeklilik iptali için gerçekleştireceğiniz başvurunun incelenmesinden sonra 10 işi gün içinde kesilen prim tutarı banka hesaplarına yatırılıyor.

Bireysel Emeklilik Sigortası için her kişinin katılımı devlet tarafından zorunlu kılındı. Ancak devam edip etmemek tamamen sizin özgür iradeniz ile bağlantılıdır. Otomatik olarak bireysel emeklilik  sistemine giriş yaptıktan sonra cayma hakkınızı kullanarak doğru zamanda çıkış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Allianz bireysel emeklilikten ayrılmak istediğinizi öncelikle firmaya iletmeniz gerekiyor. İlgili süreler içerisinde cayma hakkınızı kullanarak istediğinizde sistemden çıkış sağlayabilirsiniz.

allianz bes iptal
allianz bes çıkış işlemi nasıl yapılır? Allianz bireysel emeklilik iptal etme

Allianz BES İptal Nasıl Yapılır?

Allianz Bireysel Emeklilik iptal işlemini gerçekleştirmek için farklı kanalları kullanabilirsiniz. İlgili BES iptal seçenekleri ise şu şekilde;

Telefonla Allianz BES İptal Etme Nasıl Yapılır?

Allianz BES iptal etmek için müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. 444 09 53 Allianz çağrı merkezi telefon numarasından müşteri hizmetlerine iptal taleplerinizi iletebilirsiniz. Allianz müşteri hizmetleri yetkilisi ile yapacağınız görüşme sonrasında iptal başvurunuz 48 saat içerisinde incelenerek onaylanıyor. Telefonla Allianz BES ayrılma sağlamak için sadece TC kimlik numaranız yeterlidir.

İlginizi çekebilir: Anadolu Hayat BES iptal etme işlemi nasıl yapılır?

İnternetten Allianz BES İptal Etme Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden Allianz BES iptal işlemini allianz.com.tr adresine girerek form üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Allianz sigorta internet sitesindeki ilgili forma kişisel bilgileriniz ile yapacağınız başvuru sonrasında sizleri müşteri hizmetleri arayacak. Müşteri hizmetlerine Allianz bireysel emeklilik sigortasını iptal etmek istediğinizi onayladığınızda işlemlerini başlıyor. Öte yandan, linkteki sayfada Garanti BES iptal etme yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden gerçekleştireceğiniz Allianz BES iptal işlemi sonrasında onaylanması durumunda sizlere SMS ile bilgilendirme sağlanacak.

SMS ile Allianz BES Ayrılma Nasıl Yapılır?

Allianz Sigorta bireysel emeklilik iptal işlemlerinde SMS ile bildirim gerçekleştirmiyor. İnternet üzerinden veya telefonla gerçekleştireceğiniz BES iptal başvurusundan sonra SMS gelecek ve onayınız talep edilecektir. Ancak başvuru yaparken SMS ile başvuru işlemi gerçekleştirilmiyor. Allianz BES iptal sağladıktan sonra maaşlarınızdan otomatik kesinti sağlanan prim tutarı 10 iş günü içerisinde sizlerin banka hesabına yatırılıyor.

Allians bes nasıl iptal edilir
Allians bes nasıl iptal edilir

Allianz BES Ayrılma Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Allianz BES ayrılma başvurunuzun ardından durumunu istediğiniz zaman sorgulayabilirsiniz. Bireysel emeklilik sigortası iptalinden sonra E-Devlet internet sitesi üzerinden kişisel bilgileriniz ile sorgulama yapabilirsiniz.

E-Devlet internet sitesine girdikten sonra arama bölümüne “Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Sistemindeki Devlet Katkısı Sorgulama” yazarak ilgili hizmet bölümünden sorgulamanızı sağlayabilirsiniz.

Allianz BES Çıkış Hakkında Merak Edilenler!

Allianz BES iptal işlemi öncesinde ve sonrasında merak edilenler ve bilinmesi gerekenler şu şekilde;

  • Allianz BES iptal işleminden sonra 10 iş günü içerisinde çekilen prim tutarı yatıyor. Ancak bu tutarın IBAN’a ilgili süre içerisinde yatmaması durumunda Allianz müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bildirim gerçekleştirmelisiniz. İlgili kontroller sağlandıktan sonra hata giderilecek ve IBAN’a tekrar prim miktarı gönderilecektir.
  • Allianz BES iptali için 60 günlük süreyi geçmesi durumunda iptal işleminde kesinti uygulanıyor. BES’te 10 yıldan daha az süre kalan kişiler için Vergi Ceza Kanunu gereği yasal olarak %15 kesinti yapılarak tarafınıza birikiminiz ödeniyor.
  • Allianz BES sistemi içerisinde 10 yıl süre ile kalan ama henüz emekli olmayan kişiler için Vergi Ceza Kanunu gereği kesinti miktarı %10’dur.
  • Allianz BES sistemindeki kişilerin olası vefat durumlarında ödenecek primin %75’i hesaplanmakta ve %5 kesinti sağlanarak yasal mirasçılarına ödeme yapılmaktadır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu