BankalarEkonomiKredi Kartı

ATMden Ibana Para Yatırma Yöntemleri

ATMden Ibana para yatırma isteyenler birbirinden farklı aracıları da kullanabilmektedir. Böylelikle belli yöntemlerin kullanımını öğrenmek gibi bir sıkıntı ile karşı karşıya da kalınmış olunmayacaktır.

Para gönderimi, aktarımı ya ad transferi için günümüzde pek çok farklı yöntemden istifade edilmesi mümkündür. Ancak son yıllarda hem daha kolay hem de daha kısa süreli olduğu için genellikle Iban yöntemi tercih edilmektedir.

ATMden Ibana Para Yatırma Nasıl Yapılır, Ne Kadar Sürer?

Ibana para yatırma konusunda yöntemler bankalar tarafından çeşitlendirilmiştir. Üstelik sıralı olarak verilecek olan çeşitlerin banka kartına göre değişim göstermediği bilinmektedir. Güncel olarak kullanımda olan ATMden Ibana para yatırma yöntemleri;

atmden ibana para yatırma
atmden ibana para yatırma yolları nelerdir?
  • ATM’ler üzerinden,
  • İnternet bankacılığından,
  • Mobil bankacılıktan,
  • Müşteri hizmetlerinden,
  • Şubelerden kullanılabilmektedir.

Kişilerin yöntem tercihlerinden sonra alt başlıkta anlatılacak olan adımları seyretmeleri istenmektedir. Diğer türlü yatırım işlemleri istenen başarılı sonuçları vermeyecektir.

Ibana Para Nasıl Yatırılır?

ATM’den Iban para yatırma için ilk olarak bir Iban numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu numarasını bilmeyenler hesap bilgilerinden numaralarına eksiksiz bir şekilde erişim sağlayabilmektedir. Yatırımların gerçekleştirilmesi hangi yöntemin tercih edildiğine göre farklı adımların atılmasını gerekli kılmaktadır.

Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı bu alanda benzer sonuçlar vermektedir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra ana menü üzerinden para transferleri bulunmalıdır. Havale mi yoksa EFT mi yapılmak istendiği seçilmelidir. Sonrasında ise gönderimlerin Iban ile yapılacağı tercihlerinde bulunulmalıdır.

  • Gönderim yapılacak kişinin Iban numarasının girilmesi,
  • İsim bilgilerinin onaylanması,
  • Gönderim nedeninin seçilmesi,
  • Gönderim miktarının yazılması,
  • Varsa not eklenmesi ve onay tuşuna basılması işlemleri tamamlayacaktır.
ATMDen Ibana para yatırma
ATMDen Ibana para yatırma

Müşteri hizmetleri ve şubelerden gönderim yapmak isteyenler için gerekli olan yönlendirmeler yetkililer tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu neden yüzünden böyle yöntemlerin tercih edilmesi halinde Iban ve kimlik bilgileri yeterli olmaktadır. Aktarımlarını ATM’lerden yapacak olanlar kartlı ya da kartsız olarak hareket edebilmektedir.

Her iki halükârda da para transfer işlemlerine giriş yapılmalıdır. Sonrasında yine yukarıda verilen adımlar takip edilmelidir. Yöntem farklı olmasına karşın gönderilerde izlenmesi istenen yol her daim aynı sonuca götürmektedir.

Ibana Para Yatırma Süresi

Para yatırma işlemlerini ilk kez yapacaklar için süre konusu da önemlidir. Sürenin yatırım ve aktarım olmak üzere farklı şekillerde incelenmesi gerekmektedir. Yatırım adımlarını bilinçli ve hızlı şekilde atanlar birkaç dakikada işlemlerini tamamlayacaklardır. Iban para yatırma süresi aktarım konusunda yöntem bazlı ayrımlara göre incelenmektedir.

Örneğin havalede Iban kullananlar dakikalar içerisinde işlemlerin karşı tarafın hesabında görüldüğünü fark edeceklerdir. Ancak yöntem EFT olarak seçilmesi halinde mesai saatleri şartı ortaya çıkacaktır. Bu da aktarımların ancak mesai saatleri çerçevesinde gerçekleşebildiği anlamına gelmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu