Ekonomi

Gmail Telefon Numarası Değiştirme

Gmail telefon numarası değiştirme işlemi için izlenen yollar tamamlandığında gelen bildirim ile birlikte işlemin sonuçlandığını öğrenmek mümkündür. Google firmasına ait olan en büyük hizmetlerden birisi de Gmail olarak bilinmektedir. Gmail ile birlikte kullanıcılar birbirlerine anlık olarak diledikleri maili gönderebilmektedir.

Günlük hayatı tamamen kolaylaştırması ile birlikte anlık ileti göndermek adına da oldukça etkili bir araçtır.

Gmail Telefon Numarası Değiştirme, Gmail Numara Değiştirme

Gmail telefon numarası da aktif olarak kullanılan telefonları içermek durumundadır. Kişiler Google hesabını açarken bir telefon numarası da yazmak durumundadır. Kullanıcı daha sonrasında bu telefon numarasını değiştirirse veya Google hesabından kaldırmak isterse belirli işlemler uygulamak durumundadır.

Gmail telefon numarası değiştirme
Gmail telefon numarası

Gmail Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Gmail hesabı oluştururken Google kullanıcılardan bir telefon numarası ister. Telefon numarası ile hem hesabın güvenliği saplanmış olurken bir yandan da gönderilecek olan doğrulama kodlarının doğru adrese ulaştırılması hedeflenir. Kullanıcı odaklı olan Google içerisindeki birçok gelişme ve hizmetten de verilen numara ile anında bilgi sahibi olunabilmektedir.

Gmail’de telefon numarası değiştirme işlemi için de izlenmesi gereken yollar şu şekildedir:

  • Android telefon veya tabletler içerisinde ‘ayarlar’ bölümünden Google > Google Hesabı seçilmelidir.
  • Üst tarafta yer alan ‘Kişisel Bilgiler’ e dokunduktan sonra alt kısımda yer alan ‘telefon’ seçeneğini seçin.
  • Menü içerisine girildikten sonra birçok farklı seçenek mevcuttur. Menü içerisinde yapılabilecek işlemler telefon değiştirme, telefon numarası kaldırma, telefon numarası ekleme olacaktır.
  • Telefon numarası ekleme seçeneği içerisinden kurtarma telefon numarası ekle seçeneği ile birlikte işlem tamamlanır.
  • Telefon numarası değiştirme seçeneği içerisinde numaranın yanında düzenle > numarayı güncelle adımları izlenir.
  • Telefon numarasını silmek için de telefon numarasının yanında yer alan Sil > Numarayı kaldır seçeneğine dokunun.
Gmail telefon numarası değiştirme
Gmail telefon numarası güncelleme & değiştirme

Gmail Telefon Numarası Değiştirme Neden Gereklidir?

Gmail aktif olarak milyonlarca kişi tarafından tercih edilmekte olan bir mail uygulamasıdır. Google alt yapılı olması ile birlikte de birçok kişi için en güvenilir ve en kaliteli e-posta yöntemi olarak bilinmektedir. Yapılmakta olan çalışmalar ile birlikte de birçok kişi başarılı bir şekilde kullanım sağlamaya devam etmektedir.

Gmail genel olarak kullanıcı güvenliğini sağlamak adına giriş yapıldığı esnada kişilerden bazı bilgileri talep etmektedir. 2 adımlı güvenlik doğrulaması da kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi olarak bilinmektedir. 2 adımlı güvenlik doğrulaması için ise en önemli faktör telefon numarasıdır.

Telefon numarasının aktif bir şekilde kullanılıyor olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yapılacak olan doğrulama içerisinde kişi herhangi bir şekilde farklı bir cihazdan giriş yapmak istediğinde doğrulama kodu istenmektedir. Gönderilecek olan doğrulama kodu sistemde kayıtlı olan cep telefonu numarasına iletilmektedir.

Doğrulama kodunun girilmek istenen cihaza doğru ve belirtilen süre içerisinde aktarılması sonucunda ise giriş işlemi kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir.

Ayrıca, Aktif Bank telefon numarası güncelleme işleminin nasıl yapıldığı ile ilgili hazırlanan içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Telefonun veya telefon numarasının başkalarının eline geçtiği düşünüldüğünde ise hızlı bir şekilde hesabın korunabilmesi adına telefon numara değiştirilmelidir. Gmail telefon numarası değiştirme işlemi kişiler için büyük bir önem arz etmektedir. Telefon numarası üzerinde değişiklik yaşandığı durumlarda da telefonun ayar bölümünden gerekli talimatların izlenerek numaranın değiştirilmesi ve güncellenmesi gerekmektedir.

İşlemler sonrasında ise gmail hesabına girebilmek adına güncellenmiş olan telefon numarasına kodlar gönderilmeye devam edilecektir. Gmail’de telefon numarası değiştirme işlemi sonucunda işlem ve hesap güvenliği sağlanması adına istenilen doğrulama kodunun başarılı bir şekilde girişi sağlanmalıdır.

Giriş yapıldıktan sonra her türlü hesap hareketliliği ile bilgilendirmeler değiştirilmiş olan telefon numarasına iletilecektir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepk[email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Ben telefon numaramı güncellemek istiyorum
    Yuutup hesabım silindi tekrardan cimeyl hesabımı indiremiyorum doğrulama kodu istiyor eski telefon numaram kayıtlı olduğu için lütfen yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu