Metro Fiyatları

Metro Balık Fiyatları

İnsan sağlığı için en önemli gıdalardan birisinin balık olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Uzmanlar, düzenli olarak balık tüketilmesini öneriyor. Dolayısıyla yıl içerisinde sürekli balık satın alınabilecek noktalara ihtiyaç vardır. İşte bu ihtiyaç, ülkemizin en büyük toptan alışveriş merkezi olan Metro market tarafından karşılanmakta. Peki, metro balık fiyatları ne kadar? Fiyatlar yıl içinde nasıl değişiyor? Yazımızın devamında balık fiyatları ve konuya ilişkin diğer detayları bulabilirsiniz.

Metro Balık Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar Oldu?

Metro balık fiyatları 2023 yılında, dönemsel olarak farklı fiyatlar ile ortaya çıkabilir. Günümüzde birçok üründe olan fiyat dalgalanmalarının balıkta da olduğu söylenebilir. Hatta balığın sadece yılın belli dönemlerinde avlanabilmesi, fiyatların çok daha değişken olmasına neden olur.

metro balık fiyatları
metro balık fiyatları

Metro, yılın hemen her döneminde taze balığın bulunabileceği önemli bir nokta. Balıkların taze olması, sağlıklı tüketim açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Denizden veya tatlı sudan çıkarılan balığın, soğuk zincir bozulmadan satışa sunulması gerekir. Metro mağazalara, lojistik konusunda gelişmiş altyapıya sahip olduğundan, bahsedilen şartları kolaylıkla sağlayabiliyor.

Metro market balık fiyatı listesi incelendiğinde, rakamların farklı noktalara göre daha avantajlı olduğu görülecektir. Tazeliğin haricinde fiyat konusunda da tüketicilere önemli bir avantaj sunduğundan bahsedilebilir. Özellikle toptan alımların yapılması ve bunların da perakende olarak satışa sunulması nedeniyle, yılın hemen her döneminde fiyatların bütçenizi zorlamayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

İlginizi çekebilir: Bim balık fiyatı 2023 yılında ne kadar oldu?

Ülkemizde satışa sunulan farklı türden balıklar vardır. Hamsi başta olmak üzere çinekop, uskumru, palamut, mezgit, barbun, somon, levrek ve çupra gibi balıkları metro marketlerinde bulmak mümkündür. Bunların haricinde tatlı su balıklarından olan alabalık ve benzerleri de yıl içinde satışa sunuluyor. Balığın türüne ve dönemine bağlı olarak metro balık fiyatları değişmektedir. Fakat genel itibariyle fiyatların uygun sayılabilecek seviyede olduğu söylenebilir.

Metro Somon Balığı Fiyatı 2023

Her balığın lezzeti ve insan sağlığına vermiş olduğu katkı değişebilir. Fakat genel itibariyle balıkların bu noktada beklentileri karşıladığı ifade edilebilir. Bazı balıkların ise daha fazla tercih edildiği ve insanlardan daha fazla ilgi gördüğü bilinen bir durumdur. İşte bu durumda olan balıkların başında somon gelir. Dolayısıyla metro somon balığı fiyatı, merak edilen konulardan birisi haline gelmiş durumdadır.

Somon balığı, omega-3 yağ asitleri bakımından en zengin seçeneklerden birisidir. Ancak sadece soğuk suda yetişir. Yani gezegenin kuzey kutbuna yakın bölgelerinde bulmak mümkündür. İşte bu yüzden ülkemizin doğal sularında yetişmez. Ayrıca ülkemizde somon yetiştiriciliği de yapılmamakta. Tüm bu nedenler, somon balığının sadece ithal edilerek tüketicilere sunulabilmesine neden olur. İthal olarak satışa sunulan somon balığı fiyatı, haliyle diğer seçeneklere göre biraz daha yüksek olabilmektedir.

Metro marketlerinde somon balığı, iki farklı şekilde satışa sunulmuştur. Bunların ilki somon dilimi, diğeri ise somon fileto şeklindedir. Norveç’ten ülkemize getirilen bu balıkların fiyatları aşağıdaki gibidir:

Metro Somon Balığı Fiyatı
Balık TürüFiyat
Norveç Somon Fileto110 TL (Kg)
Norveç Somon Dilimli95 TL (Kg)

Görüleceği üzere metro somon balığı fiyatı, yüksek sayılacak seviyelerdedir. Bundan dolayı da dilim veya fileto şeklinde satışa sunulmaktadır. Ayrıca metro marketleri sizlere iyi hizmet sunabilmek için gerekli özeni ve hassasiyeti göstermektedir.

Metro somon balığı fiyatı 2023 seviyesinin yüksek olmasının temelinde dövizle ithal edilmesi vardır. İlerleyen yıllarda ülkemizde somon balığı yetiştiriciliğinin yapılabilmesi durumunda, rakamlar düşecektir. Ancak o zamana kadar fiyatların bu seviyelerde olacağı söylenebilir.

İlginizi çekebilir: A101 balık fiyatı 2023 yılında ne kadar oldu?

 

metro somon balığı tezgahı
metro somon balığı tezgahı

Metro Marketlerde Balık Fiyatları 2023

Sağlamış olduğu fiyat avantajı ile dikkat çeken metro marketler, taze ve kaliteli balığın uygun fiyata alınabileceği noktalardan birisidir. Market içerisinde farklı türden balıklar yıl içinde tüketicilere sunulmaktadır. Metro market balık konusundaki ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılamaktadır.

Metro marketlerde en fazla talep edilen balığın, ülkenin diğer bölümlerinde olduğu gibi hamsidir. Hamsi, özellikle kış aylarının aranılan ve vazgeçilemeyen lezzetlerinin başında gelir. Bunun haricinde, yukarıda da ifade edilen türlere olan ilginin yüksek olduğundan söz edilebilir. Metro market balık fiyat listesi şu şekildedir:

Metro Balık Fiyatları 2023
Balık TürüFiyat
Karadeniz Mezgit55 (1 kg)
Jumbo Karides225,00TL
Levrek60 TL (400-600 gr)
Çipura50 TL (400-500 gr)
Dil Balığı100,00TL
Minekop80 TL (1 kg)
Hamsi20 TL (1 kg)

Burada verilen metro balık fiyatları, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Yıl içinde bu rakamlar, ciddi anlamda farklılık gösterebilir. Dolayısıyla fiyatların değişebileceği bilinmelidir. Daha fazla bilgi alabilmek için direkt markete gitmenin doğru olacağı ve böylece en doğru fiyat bilgisinin öğrenilebileceği söylenebilir.

Balık avının açıldığı dönemlerde fiyatlar bir miktar düşebilir. Veya balığın azaldığı zamanlarda rakamlar bir miktar yukarı doğru hareket edebilir. Bahsedilen sebepten dolayı, buradaki rakamlardan çok farklı olan rakamları görebilirsiniz.

Metro Balık Tavası Fiyatları 2023

Balıklar, farklı şekillerde hazırlanarak servis edilebilir. Ancak ülkemizde balıkların kızartılmasının daha fazla tercih edildiği bilinen bir gerçektir. İşte bunun için iyi bir tavaya ihtiyaç vardır. Metro balık tavası, beklentilerinizi en üst seviyede karşılayacak ve sizlerin bu noktadaki ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.

Balık tavaları, adından da anlaşılacağı üzere balıkların pişirilmesi için geliştirilmiş ürünlerdir. Söz konusu tavalar, yapışmaz özellikleri ve ısıyı eşit olarak dağıtmaları ile dikkat çeker. Ayrıca tavalarda yer alan özel bir aparat ile balıklar, kolaylıkla tavada çevrilebilir. Böylece her taraflarının eşit olarak pişmesi sağlanır. Metro balık tavası fiyatları da yine değişkendir. Tercih edilen modele, tavanın büyüklüğüne ve özelliklerine göre fiyatlar değişkenlik gösterir.

İlginizi çekebilir: A101 kalamar fiyatı ve dondurulmuş balık ürünlerinin tazeliği her zaman mükemmel!

Metro balık fiyatları hakkındaki genel bilgiler bu şekildedir. Tekrar vurgulamak gerekirse, burada bahsedilen rakamlar ortalama ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Fiyatlar sürekli değişkenlik gösterebilmektedir. En doğru ve güncel fiyatları öğrenmek için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 1]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu