Bim Fiyat Listesi

Bim Tahin Fiyatı

Bu yazımız Bim tahin fiyatı hakkında genel bilgiler içeriyor. Bim market içerisinde en çok tercih edilen gıda maddelerinden biri tahindir. Serel markasıyla satışa sunulan tahinler pek çok kişi tarafından tahin pekmez yaparken tercih ediliyor. Gıda malzemelerinin yer aldığı reyonda satışa sunulan bu ürün Bim mağazasının en çok satışını yaptığı ürünlerden biridir.

En kaliteli susamlar ile üretilen tahin pek çok amaçla insanlar tarafından tercih ediliyor. Öyle ki pandemi döneminde revaçta olan evde kek, kurabiye ve pasta gibi lezzetleri yapmak için birçok kişi tahinden faydalanmakta. Aynı zamanda başka lezzetler ile birleştiğinde yenilen şey daha lezzetli bir hal alır. Örneğin kabak tatlısı yaparken ceviz ile birlikte kullanıldığında hem sunum olarak hem tat olarak daha iyi olmakta.

Bim Tahin Fiyatı 2021
Bim Tahin Fiyatı [year]
Bim Tahin Fiyatı 2023 Kaç TL Oldu?

Tahin son zamanlarda çok revaçta olması nedeniyle birçok market tarafından satışa sunuluyor. Ancak Bim bu marketler içerisinde en çok tahin satışının yapıldığı mağazadır. Bu nedenle insanlar Bim tahin fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak istemekte. Güncel haliyle Bim tahin fiyatı 2023 senesinde 15,90 ₺’dir.  Can kavanozlarda 600 gram şeklinde satışa sunulan tahin uygun fiyatı sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Bim tahin fiyatı güncel fiyatı aşağıdaki listemizde yer alıyor.

Bim Tahin Fiyatı 2023
Ürün AdıBirimFiyat
Bim Serel Tahin Fiyatı600 gr34,90TL
Koska Halis Tahin Helvası180 gr9,95TL
Koska Sade Tahin Helvası70 gr7,45TL
Serel Tahin Helvası Sade/ Kakaolu500 gr18,70TL
Serel Üzüm Pekmezi %100800 gr22,75TL

Bim markette satılan birçok üründe olduğu gibi tahin de Bim’in kendi markalarının ürettiği bir üründür. Serel marka adı altında satışa sunulan tahin Bim’in kendi markası olduğundan diğer marketlerden daha uygun fiyatlıdır. Ancak uygun fiyatlı olmasına rağmen kalite açısından diğer büyük marketlerden daha ön plandadır. Bu nedenle alışveriş yapan kişiler tahin almak için Bim marketi daha çok tercih ediyor.

Tahin Nerede Kullanılır, Sağlıklı Mıdır?

Tahin en çok pekmez ile karıştırılarak yapılan tahin pekmez için kullanılıyor. Aynı zamanda çeşitli pasta, tatlı ve böreklerde de lezzet arttırıcı olmasından dolayı da kullanılmakta.

Tahinin susamdan üretiliyor olması ve yağlı olmasından dolayı pek çok kişi sağlığı nasıl etkilediğini merak ediyor. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki tahin çok sık aralıklarla tüketilmediği sürece insan sağlığına olum etkileri bulunmuyor. Tam aksine ara ara belirli miktarlarda tüketildiğinde hafızanın güçlenmesinde ve bağışıklık sisteminin gelişmesinde etkilidir.

Tahini unlu mamüllerin yanına ve içine çok yakıştırıyoruz. Özellikle tahinli poğaçalara bayılıyorum ve bunu Bim un ürünleri ile yapıyoruz 🙂

Bim mağazasında satılan Serel marka tahinin 100 gramında 682 kalori, 62 gr. yağ, 1.2 gr. karbonhidrat ve 25.9 gr. protein yer alıyor. Buradan da anlaşılacağı üzere yağ oranı çok yüksek olan bu ürünün kullanımında dikkat edilmelidir. Eğer herhangi bir kalp damar hastalığı bulunuyorsa kişinin doktoruna danışması gerekmekte.

Bim Serel ve Okyay Tahin Ürünleri
Bim Serel ve Okyay Tahin Ürünleri, bim tahin fiyatı

Bim Tahin Önerilir Mi?

Piyasa koşullarına baktığımızda gerçekten tahin fiyatı epey yüksek. Bim tahin fiyatı ise baktığımızda gayet uygun geliyor. Bütçenizi sarsmayacak ve zorlamayacak bir ürün. Tabii ki Bim mağazasından alırsanız uygun. Diğer marketlerde %100 doğal olduğu söylense de kimyasal olduğunu unutmayın. Bim mağazalarında hem kaliteli hem de uyguna Bim tahin bulabileceğinizi de söyleyelim. Bu fiyatların geneli de yıla yayıldığından tercih edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bim tahin fiyatı ve tahin pekmez fiyatları hakkında geniş bilgilere yer verdik. Bim market, piyasanın pahalı olduğu ürünleri uyguna sunduğu ürünlerle meşhur olduğundan genellikle tercih ettiğimiz bir market. Bim fiyatları sitemizde en güncel haliyle gördüğünüz gibi ucuz ve tercih sebebi.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu