Para Transferi

Moneygram Olan Bankalar Hangileridir?

Moneygram olan bankalar aracılığı ile uluslararası para transferi artık çok daha kolay oluyor. Moneygram anlaşmalı bankalar ile işlem yapmanın en büyük avantajı şüphesiz ki kolay ve daha ekonomik para transfer işlemleri.

Türkiye’de bu hizmetten yararlanabileceğiniz anlaşmalı olan bankalar yer alıyor. Gerek yurtdışına para gönderebilir gerekse de yurtdışından gelen paraları rahatça çekebilirsiniz.

Moneygram Nedir? Para Transferinde Güvenilir Firma

Moneygram, uluslararası para gönderme ve alma sistemidir. Bu sistem ile kolayca para transferlerini yapabilirsiniz. Yabancı kaynaklı olarak hizmet veren Moneygram’ın Türkiye’de anlaşmalı olduğu bankalar yer alıyor.

Pek çok bankadan yabancı bankaya veya yabancı bankadan Türkiye’ye para transferi işlemleri yüklü komisyon ücretleri yer alıyor. Ancak Moneygram aracılığı ile yapılacak olan tüm işlemler düşük komisyonlar ve anlık ulaşması ile tercih ediliyor.

Moneygram Olan Bankalar hangileridir
Moneygram Olan Bankalar listesi

Moneygram ile Para Nasıl Gönderilir?

Türkiye’deki herhangi bir banka hesabına veya yurt dışında yabancı bankalardan birbirine para gönderimi için SWIFT sistemi kullanılıyor. Bu sistem gerek uzun bir aşama olmasından gerekse de yüksek komisyon ücretlerinden dolayı tercih edilmiyor. Bu yüzden yurt dışı para transferleri için aşağıdaki adımlar ile Moneygram’ı kullanabilirsiniz.

Moneygram dünya üzerindeki tüm anlaşmalı bankalar aracılığı ile para gönderim işlemini birkaç dakika içerisinde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bulunduğunuz ülkedeki Moneygram anlaşmalı bankaların şubelerine giderek işlem yapmak. Burada transfer formunu talep edip doldurduktan sonra para karşı tarafa 10 dakika içerisinde ulaşır.

İşlemi gerçekleştirdikten sonra banka tarafından verilecek olan form atılmamalıdır. Bu formda yer alan referans numarası karşı tarafa iletilmelidir.

İlginizi çekebilir: Yurtdışından ibana para gönderme nasıl yapılır

Moneygram ile Gelen Para Nasıl Çekilir?

Günümüzde Moneygram sayesinde paranızı 10 dakika içerisinde çekebiliyorsunuz. Para transferini gönderen kişinin sizlere ileteceği referans numarası gerekiyor. Çünkü Moneygram ile para çekmek için bu transfer kodunu bankaya iletmelisiniz.

Peki, size Moneygram ile gelen para nasıl çekilir? Moneygram anlaşmalı bankalar listesindeki size en yakın şubeyi ziyaret edin. Sonrasında Para gönderen kişiden alacağınız referans numarasını vezne görevlisine bildirin. Tarafınıza verilecek olan para alım formunu doldurarak paranızı alın.

Moneygram Olan Bankalar Hangileridir?

Peki, Moneygram hangi bankalarda var? Türkiye’deki Moneygram ile anlaşmalı bankalar listesindeki kurumlar sayesinde para gönderip çekebilirsiniz. Tüm dünyada hızla yaygın bir hale gelen ve uluslararası para transferinde tercih edilen Moneygram ülkemizde de anlaşmalı banka sayısını arttırıyor.

Money gram ile para göndermek ve çekmek için Türkiye’de şuanda sadece Denizbank ve Kuveyt Türk bankaları aracılık ediyor. Moneygram ile anlaşmalı olan Denizbank ve Kuveyt Türk’ün Türkiye geneli tüm şubelerinde işlemler aktif olarak gerçekleştiriliyor.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar

Ülkemizde Moneygram anlaşmalı bankalar aracılığı ile kolay bir şekilde yurt dışında bulunan kişilere para gönderebiliyorsunuz. Gerek komisyonunun düşük olması, gerek kolay gönderilmesi, gerekse de hızlı ulaşması ile dikkat çekiyor.

Türkiye’deki Moneygram ile anlaşmalı bankalar;

  • Denizbank
  • Kuveyttürk

Moneygram’ın internet sitesi üzerinde Türkiye’deki anlaşmalı bankalar ve yurtdışındaki anlaşmalı bankalar yer alıyor. Bu şekilde gerek size para gelirken, gerekse de göndereceğiniz zaman karşı tarafa bilgi aktarabilirsiniz.

Türkiye’de Moneygram anlaşmalı banka sayısı ile her geçen gün artıyor. Özellikle 2023 yılında Moneygram’ın açıklamalarında pek çok yeni bankada anlaşma olacağı bildiriliyor.

Ayrıca, diğer para gönderme ve alma kuruluşu olan Western Union müşteri hizmetleri iletişim bilgilerine linkteki sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı Moneygram olan bankalar ile para transferi yaptığınızda şubeler ile birlikte internet şubelerinden de paranızı çekebilirsiniz. Denizbank ve Kuveyttürk mobil bankacılık uygulamasından para transfer bölümünden referans numarası ile para kabulü sağlanmaktadır. Para kabul işleminden sonra paranız vadesiz hesabına aktarılıyor.

Moneygram Olan Bankalar
Türkiye’de Anlaşmalı Moneygram Olan Bankalar

Moneygram Para Transfer Ücreti Ne Kadar?

Moneygram para transfer ücretleri gerçekleştirilecek olan miktara, bankaya ve döviz cinsine göre değişiyor. Gerçekleştirilecek olan tüm işlemler için sadece gönderen kişiden komisyon talep ediliyor.

Para gönderimi sırasında komisyon ücretini ekstradan ödeyebileceğiniz gibi gönderdiğiniz tutardan düşülmesini de sağlayabilirsiniz.  Güncel Türkiye’deki anlaşmalı bankaların Moneygram para transferi komisyonları şu şekilde;

Kuveyttürk Moneygram Komisyonları

Gönderilecek MiktarDolar KomisyonuTL KomisyonuEuro Komisyonu
0 – 100’e kadar14 Dolar28 TL9 Euro
100,01’den – 200’e kadar19 Dolar28 TL18 Euro
200,01’den – 300’e kadar29 Dolar40 TL27 Euro
300,01’den – 400’e kadar34 Dolar40 TL33 Euro
400,01’den – 500’e kadar44 Dolar55 TL43 Euro

Denizbank Moneygram Komisyonları

Gönderilecek MiktarKomisyon Ücreti
100 Euro’ya kadar8 Euro
250 Euro’ya kadar15 Euro
350 Euro’ya kadar22 Euro
500 Euro’ya kadar27 Euro
630 Euro’ya kadar30 Euro
840 Euro’ya kadar32 Euro
1000 Euro’ya kadar36 Euro

 

Moneygram ile tek seferde gerçekleştirilecek olan maksimum para transferi ise 7.500 birimdir. Eğer Dolar gönderimi sağlıyorsanız 7.500 USD, Türk Lirası gönderiyorsanız 7.500 TL’dir.

Moneygram ile Para Göndermek Güvenilir Mi?

Uluslararası para transfer işlemi sunmakta olan Moneygram dünya üzerinde güven veren bir kurumdur. Anlaşmalı Moneygram olan bankalar ve diğer kurumlar ile kullanıcılarına güven ve sorunsuz hizmet sunuyor. Türkiye’de ve dünyada sayılı ve en büyük kuruluşlar ile hizmet vermektedir.

Moneygram para transferleri hem bireysel, hem de kurumsal olarak yapılmaktadır. Her para gönderim işleminde hem sizin adınıza hem de alıcı adına bir hesap oluşturulur. Bu şekilde para gönderimi sırasında anında ve alıcı tarafından çekildiğinde de anında mesaj ve mail bildirimi geliyor.

Bu şekilde gerek gönderdiğiniz paranın yerine ulaştığını takip edebilir, gerekse de aldığınızı doğrulayabilirsiniz.

Moneygram ile Gelen Para Çekilmezse Ne Olur?

Para transferi için Moneygram anlaşmalı bankaları kullandığınızda dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Özellikle gönderilecek olan paranın karşı tarafa ulaşmasını ve bilgilendirilmesini sağlamak adına formda yer alan SMS bölümünü işaretlemelisiniz.

Ancak buna rağmen Moneygram ile gönderilen tutar 4 iş günü içerisinde çekilmemesi durumunda alıcıya iade işlemi sağlanmaktadır. Alıcı adına oluşturulan Moneygram hesabına bu tutar yatar ve tarafınıza bilgilendirme mesajı gelir. Size geri dönen ödemeyi istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Aynı zamanda transferin başarısız olması durumunda alınan komisyon ücreti iade olmuyor.

Türkiye’de ve dünya üzerinde popüler bir ödeme kuruluşu olmayan devam eden Moneygram avantajları ile tercih ediliyor. Gerek yurtdışı ziyaretine giden bir yakınınıza, gerekse de oradan Türkiye’deki ailenize hızlı para transferi yapabilirsiniz.

Bankalar üzerinden yapılacak işlemler günlerce sürer iken Moneygram sadece 10 dakikada transferi sağlamaktadır. Sizlere Moneygram nedir? Ülkemizde Moneygram olan bankalar hangileridir ve para transferleri hakkında bilgiler verdik.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu