Bim Fiyat Listesi

Bim Kurbanlık Fiyatları

Bim kurbanlık fiyatları ne kadar, Bim büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları 2023 yılında kaç TL olacak gibi sorularınızın cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Bu yazıda kurban kesimi için aracılık yapan Bim market ile ilgili olarak kurbanlık fiyatları hakkında bir içerik hazırladık.

Bim Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar? Bim Kurbanlık Fiyatı

Müslüman olan ve maddi açıdan iyi durumda olan herkesin bir görev olarak benimsediği kurban kesme son yıllarda değişikliğe uğradı. Geçmiş yıllarda insanlar kendi kurbanlıklarını kendisi seçerken ve hatta kendi beslerken şimdiler de aracı kurumlar aracılığı ile hiçbir uğraş göstermeden kurban kesilebiliyor.

bim kurbanlık fiyatları ne kadar
bim kurbanlık fiyatları ne kadar

Bu aracı kurumlar içerisinde en çok göze çarpan kurumun Bim olduğunu söyleyebiliriz. Normalde gıda, kozmetik vb. alanlarda ürün satışı yapan Bim market son zamanlarda kurban kesmenin kolaylaştırılması yönünde adımlar attı.

Bu doğrultuda da artık Bim market sayesinde sadece vekalet verilerek kurban kestirilebiliyor. Bu da kurban kesmek isteyen kişiler için büyük bir kolaylık sağlıyor ve Bim kurban fiyatları ne kadar, bu yıl kurbanlık fiyatları ne kadar gibi soruların sorulmasına neden oluyor.

İlginizi çekebilir: A101 kurbanlık fiyatları ne kadar?

İlginizi çekebilir: Migros kurbanlık fiyatları

Güncel Bim Kurban Fiyatları Ne Kadar?

Her yıl üreticiler tarafından ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kg başına bir hesap yapılarak kurbanlık fiyatları belirlenir. Canlı hayvan satışı yapan kişi ve kurumlar da bu fiyatları baz alarak bir fiyat belirler. Bim market bu doğrultuda üreticilerin ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın fiyatlarını baz alır.

Kurban kestirmek isteyen kişiler Kurban Bayramı görevlerini yerine getirirken aynı zamanda bütçelerinin de çok fazla sarsılmamasını istiyor. Bu nedenle kurbanlık fiyatı kaç TL gibi sorular ortaya çıkıyor. İşte 2023 yılına ait Bim kurbanlık fiyatları;

  • Bim küçükbaş/ kurbanlık koç fiyatı; 2.750 TL
  • Bim 7 de 1 hisse büyükbaş kurbanlık fiyatları: 2.850 TL
2023 yılının kurbanlık fiyatları bu şekildeydi. Tabi ki bu fiyatlar geçtiğimiz aylara ait olduğu için güncelliğini yitireceğini söyleyebiliriz. 2023 yılındaki kurbanlık fiyatları ise o seneki Kurban Bayramının öncesinde açıklanacaktır. Eğer büyükbaş ve küçükbaş kurban kesimini Bim markete vermek istiyorsanız fiyatları takip etmelisiniz.

Bim’de Kurban Kesimi Nasıl Yapılıyor?

Kurban Bayramı konuları arasında şüphesiz en çok dikkat edilen şey kurbanın doğru bir şekilde kesilip kesilmediğidir. Hem hayvanın en az acıyı hissetmesini hem de dini görevin tam olarak yerine getirilmesini dileyen kişiler bu konularda çok hassas davranıyor. Bu da kurbanlık fiyatları ne kadar sorusundan sonra ibadet yerine tam olarak getiriliyor mu, kesimler helal mi ve verilen etler doğru bir şekilde paylaştırılıyor mu gibi soruların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki Bim market kurban kesiminde oldukça titiz davranıyor. Hayvanların dini kurallara uygun olarak kesilmesini sağlayan Bim aynı zamanda hijyen gibi konulara da dikkat ediyor.

Bim marketten satın alınan kurbanlıklar Kurban Bayramı’nın birinci gününde farklı illerin kesim noktalarında kesiliyor. Bu esnada kurban kesimi yapacak kişiler sizlerden vekalet alıyor ve kesim işlemini tamamlıyor. Bu esnada kurban kes vekaletini kurbanlık alan kişinin vermesi gerekiyor.

bim kurbanlık fiyatları
bim kurbanlık fiyatları

Bim’den Kurbanlık Nasıl Alınır?

Bim marketten kurbanlık almak için mağazadaki görevliler ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Daha sonra kurbanınız kesimhanelerde kesildikten sonra kısa süre içerisinde kurbanlığa ait etleri seçim yaptığınız mağazalardan satın alabilirsiniz.

Kurbanlık satışlarını yapan Bim, anlaşmalı olduğu üreticilerden aynı ebatlarda olan, sağlıklı ve kesim yaşına ulaşmış kurbanlıkları astın alıyor ve kesimini yaptırıyor. Daha sonraki süreçte küçükbaş hayvanların tamamını, büyükbaş hayvanların eşit parçada 1/7’sini müşterilerine teslim ediyor. Tüm bu süreç helal ve hijyen kavramlarına uyularak geçiliyor.

Bu yazıda Bim kurbanlık fiyat 2023 yılında ne kadar, küçükbaş ve büyükbaş kurban kaç TL vb. soruların cevaplarını verdik. Eğer Bim mağazasında satılan ürünler ile ilgili bilgi almak istiyorsanız web sitemizi düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Migros Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Migros en az 12 kilogram koçu 1.795 TL’den, en az 16 kilogram koçu 1.950 TL’den satarken en az 25 kilogram sakatat ve kemiksiz etsiz büyükbaş kurbanlıkları ise 2.295 TL’den satıyor.

”[year

Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?” state=”close”]2023 yılında kurbanlık fiyatları ortalama 1.500 TL’den 30 bin TL’ye kadar çıkmakta. Bu fiyatlar hayvanın ağırlığına ve üreticinin fiyat politikasına göre değişiklik gösteriyor.

Carrefoursa'da Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Carrefoursa’da en son kurban satışında 7 hisseli büyükbaşlar 2.050 TL’den satılırken küçükbaş kurbanlar 1.950 TL’den satıldı.

Canlı Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Canlı kurbanlıklar için önümüzdeki seneye dair herhangi bir fiyat bilgisi verilmemiştir. Ancak son verilerde en düşük kurbanlığın 1.500 TL iken en yüksek fiyattaki kurbanlığın 30 bin TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu