Kredi

Nakit Blokaj Karşılığında Kredi Alma Yolları

Bankalar sizlere bir takım sebeplerden ötürü kredi vermiyorlarsa o halde nakit blokaj karşılığında kredi alabilirsiniz. Nakit blokeli kredi almayı düşünenler yazımızı inceleyebilirler.

Siz değerli ziyaretçilerimiz için kredi çekmenin yollarından biri olan nakit blokaj karşılığı kredi almanın yöntemlerinden bahsedeceğiz. Eğer kredi notunuz olumsuz bir seviyedeyse akıllara gelecek ilk kredi notu yükseltme yöntemi olarak nakit blokeli kredi almak ve krediyi vaktinde ödemek gelmelidir.

Peki hangi bankalar bloke aracılığıyla kredi imkanı sunmaktadır ve bu işlemin ek bir ücreti var mıdır? Merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Nakit Blokaj Karşılığında Kredi Nasıl Alınır?

Nakit karşılığında kredi almak oldukça kolaydır. Bu işlem sayesinde kredi notu orta durumda olan tüketicilerin kredi notlarını oldukça kısa bir zaman içerisinde yükseltecek ve oldukça garanti bir uygulamadır.

nakit blokaj karşılığında kredi almak
nakit blokaj karşılığında kredi almak

Eğer nakit karşılığında herhangi bir bankadan blokeli kredi aldınız ve kredi geri ödemelerinizi de vaktinde yapıyorsanız o halde kredi notunuz mutlaka yükselecektir.

Eğer sizler de kredi notunuzun olumsuz seviyede olması nedeniyle yaptığınız kredi başvurularına devamlı olarak red yanıtı alıyorsanız, nakit karşılığı kredi alarak kredi notunuzu artırabilirsiniz.

Banka çalışanlarının bazılarının bile haberinin olmaması nedeniyle tüketiciler kredi notlarını artırmak maksadıyla farklı yöntemler denemektedirler. Bu uygulama ile 3 ay düzenli olarak kredi geri ödemenizi yaparsanız ve 4 ya da 5.ayda kredi borcunuzu tamamen kapatırsanız kredi notunuzun yükseldiğine şahit olacaksınız.

Nakit blokaj karşılığı kredi başvurusunda bulunmak için bankaların şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bunun için düşündüğünüz bankaya uğrayıp müşteri temsilcisine bu durumdan bahsetmeli ve blokaj karşılığında nakit kredi almak istediğinizi belirtmelisiniz.

Öncelikli olarak kredi almayı düşündüğünüz bankada vadesiz bir hesap açtırmalısınız ve en az 2000 TL olacak şekilde nakit parayı bu hesaba yatırmalısınız. Eğer bütçeniz daha fazla para yatırmaya müsaitse daha fazla yatırarak bu paraya karşılık kredi alabilirsiniz.

2000 TL yatırdığınız paranın karşılığında yine 2000 TL kredi alabilirsiniz. Almış olduğunuz kredinin vadesinin kısa olmasına özen gösterin. 12 ay en uygun olanıdır. Aynı zamanda kredi karşılığında hesabınıza yatırmış olduğunuz paraya banka bloke koyacak ve kredi geri ödemesi bitinceye dek bu parayı kullanmanız söz konusu olmayacak.

Bu hususta dikkat etmeniz gereken ilk şey ise kredi geri ödemelerinizi vakti gelmeden yapmanızdır. Aynı zamanda onay verilen kredinizi hesaptan almazsanız bu para otomatik olarak düşecek ve geri ödemeleriniz gecikmemiş olacaktır.

Ayrıca bloke uygulanmış olan paradan kredinin geri ödemesini yapmanız söz konusu değildir. Yani kredi geri ödemenizi tamamlayana dek hiçbir koşulda bu parayı kullanmanız mümkün değildir. Sizler de bu uygulamadan yararlanarak blokeli kredi alabilir ve kısa bir süre içerisinde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

nakit blokaj karşılığında kredi
nakit blokaj karşılığında kredi

Nakit Blokaj Karşılığı Kredi Nedir?

Nakit blokaj karşılığı kredi, hesabınızda var olan paranız kadar kredi alabilmenizdir. Birçok banka bu uygulamayı kullansa da bazı bankalar henüz bu uygulamayı kabul etmemektedir. Sayfa editörü olarak ben TEB’den ve Garanti Bankası’ndan 2000 TL’lik 12 ay vadeli blokajlı kredi almıştım ve kredi notum oldukça kısa sürede bir hayli artmıştı.

Sizler de size uygun olan bir bankayı ziyaret ederek müşteri temsilcilerinden nakit blokaj karşılığında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Türkiye’de çok yaygın bir uygulama olmaması sebebiyle birçok bankacı da bu sistemden haberdar değildir.

Sizler de bu uygulamayı kullanarak kredi notunuzu artıracak yöntemler deneyebilirsiniz ve bankaların devamlı olarak başvurularınız red cevabı vermesi durumundan kurtulabilirsiniz. Bu uygulamayı işleme geçirdikten sonra ve kredi geri ödemelerinizi kapattıktan sonra bankalardan kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz.

Aynı zamanda nakit blokaj karşılığında kredi kartı sahibi de olabilirsiniz. Bunun için bankalara başvurularda bulunabilirsiniz. Sizler de nakit blokeli kredi almak istiyorsanız aklınızdaki bankanın şubesini ziyaret ederek müşteri temsilcilerine başvuruda bulunabilirsiniz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz aşamalar ile blokeli kredi alabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu