Fiyatlar

Ligorin Tavuk Fiyatları

Ligorin tavuk fiyatları ne kadar? Ligorin tavuk özellikleri ve pek çok detayları yazımızda bulacaksınız. Ligorin tavuk ile merak ettikleriniz varsa o halde hazırladığımız içeriği okumaya başlayabilirsiniz.

Ligorin Tavuk Özellikleri

Ligorin tavuk, yumurta üretimi en fazla olan ırklardan biridir. Ligorin tavuğun yetiştirilme amacı ise yumurta elde edilmesidir. Salma tavukçuluk yapmak isteyenler artık Ligorin tavuk yetiştiriciliğine başvurduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki böyle bir işe kalkışmadan önce de Ligorin tavuk fiyatları ne kadar diye sorgulanmaya başlanır hale gelmiştir. Ligorin tavuk yumurtasının rengi beyaz şekildedir. Yumurtaya çıkması ise 16-18 haftayı bulabiliyor. Ligorin tavukların günlük yem ihtiyacı ise 80-100 gr şeklindedir.

Ligorin tavukların yumurta verimine göz attığımız zaman ise 280 ile 320 adet arasında değişkenlik gösterir. Aynı zamanda yumurtanın ağırlığının ise 65-70 gr şekilde olduğunu belirtebiliriz.

Ligorin tavuk fiyatları
Ligorin tavuk fiyatları

Ligorin Tavuk Fiyatları Ne Kadar 2022?

Ligorin tavukların yumurtlama dönemi 16. Ve 18 haftadan itibaren başlanır. Yumurta üretimi yapmak isteyenler ise Ligorin tavukların yumurtlama dönemini beklemesi gerekir. Doğal olarak bu durumda tavuk fiyatını etki edebilecek faktörlerden biri olarak karşımıza çıkar. Bu yüzden dolayıdır ki Ligorin tavuk yumurta fiyatları ara ara değişebilir.

Ligorin tavuk fiyatları takibini yapmış olduğumuzdan dolayı güncel fiyatlarını merak edenlere yönelik paylaşımlar yapmaya devam edeceğiz. Ligorin tavuk almak istiyorum fiyatları nasıl diyorsanız detayları anlatalım:

  • Ligorin tavuk fiyatı: 20-25 TL arasında değişir.
  • Ligorin tavuk 1 yaşına geldiğindeki fiyatı: 35-40 TL şeklinde satılır.
  • Ligorin tavuk yumurta fiyatı: 8-10 TL arasında değişebilir.

%100 organik şekilde hazırlanan Ligorin yumurtasının Türkiye’de de satışı yapılır. Ligorin tavukların az yem istemeleri tavukçuluk yapacak olanların bu ırkı seçmesine neden olur.

Ligorin Tavuklar Nasıl Yetiştirilir?

Ligorin tavuk yetiştirecek olanların dikkat etmesi gereken bazı önemli koşullar var. Bunlar nelerdir dendiği zaman ise çadır kümes, hijyen koşulları ve beslenme şekilleri gibi sıralanabilir. Ligorin hakkında detaylı bilgi almak isteyenler için tavukları daha da yakından tanımanız adına yetiştiriciliğinden söz edeceğiz.

Yarka tavuk satış yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken içerikler olduğundan söz edebiliriz. Ligorin tavuklar diğer tavuk ırklarına oranla günlük 70-100 gr arasında yem tüketimi yapar. Ligorin tavuk yetiştiriciliğiyle az yemle yüksek yumurta üretimi elde edebilmeniz mümkündür. Ligorin tavukları bu konuda yüzünüzü güldürecek sonuçları verir. Ligorin tavuk besleyecek olanların şunlara dikkat etmesi gerekir:

  • Salma tavukçuluk için tercih edilebilir.
  • Ligorin tavukları doğal ortamda yetiştirirseniz yumurta vermesi daha uzun sürebilir.
  • Ligorin tavukları erken şekilde verim almanızı sağlayarak 4-5 ay içerisinde yumurtlama sürecine girer.
  • Ligorin tavukların kümes ve çadırlarının hijyenik olmasına dikkat edilmelidir.
  • Ligorin tavukları çoğunlukla kümes hayvanı olarak yetiştirilir.
Ligorin tavuk fiyatları ve yumurtası
Ligorin tavuk fiyatları ve yumurtası

Ligorin Tavuk Yetiştirmenin Avantajları Nelerdir?

Ligorin tavukların en bilindik avantajlarından biri az yem yemeleridir. Az yem yeme özelliği olan Ligorin tavukları bu yönüyle ön plana çıkar. Bir diğer öne çıkan yanlarından biri ise Ligorin tavukların bazı tavuklara oranla daha erken süre zarfında yumurtlaması denebilir. Böylelikle Ligorin tavuklar yılda ortalama olarak 320 adet yumurta verebilme kapasitesine sahiptir.

Beyaz ve aynı zamanda siyah Ligorin tavuk fiyatları bakıldığında tavuk yetiştiriciliği yapacak olanlar için daha tasarrufludur. Çünkü işin ucunda daha yüksek sayıda bir yumurta elde edebilmek mümkün hale gelir. Ligorin tavuk üretimi yapmak istiyorum diyorsanız oldukça mantıklı bir çözüm yolu olduğunu belirtebiliriz.

Ataks yarkalarının doğal ortamda yetiştirilerek dirençlerinin daha iyi şekilde olmasını sağlayabilirsiniz. Ligorin tavuk fiyatları Adana ve diğer şehirlerde farklı olabilir.

Ligorin Tavuk Irkının Ömrü

Ligorin tavuk ırklarının ömrü ne kadar sorusuna yanıt olarak 6 seneye kadar yaşayabilme durumları vardır diyebiliriz. Ligorin tavukların bu süre zarfına kadar yaşam sürebilmeleri adına bakım ve beslenmelerine önem vermelisiniz. Özellikle beslenmiş olduğu kümesin hijyen koşullarının nasıl olduğu, temel ve aynı zamanda takviye gıdaların yeterli olup olmadığı ömrünü belirleyen etkenler arasında yer alır.

Dekalb ligorin tavuk fiyatları ve izabel ligorin tavuk fiyatları öğrendikten sonra artık tavuk yetiştirme işlemine geçiş yapmaya başlayabilirsiniz. Tavuk fiyatları Mersin, Adana ve diğer şehirlerdeki fiyatlar birbirine yakındır.

Ligorin tavuk fiyatları, özellikleri, yumurta adeti, beslenme ve çok daha fazlası hakkında artık bilgi sahibisiniz. Hepkredi olarak tavuk yetiştiriciliği yapanlarında merak ettiklerini yanıtlamaya çalıştık. Faydalı olduğunu düşünüyorsanız yorum kısmına belirtmenizi rica ederiz.

Sık Sorulan Sorular

Ligorin Horoz Kaç Kilo Gelir?

Ligorin horoz ağırlıkları 3.4 kg kadar olurken tavukları için ise ağırlık 2.5 kg şeklindedir.

Ligorin Hibrit Mi?

Ligorin tavuk ırkları arasında en fazla bilinen türlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Ligorin saf bir ırk olurken hibrit olmadığını belirtebiliriz.

Hangi Tavuk Çift Sarılı Yumurta Yapar?

Çift sarılı yumurta yapan tavukların daha çok yumurtlama döneminden yeni çıkan genç tavuk türleri olduğunu söyleyebiliriz.

Ligorin Tavuk Soğuğa Dayanıklı Mı?

Ligorin tavukların soğuk iklime karşı dirençli bir yapısı vardır. Bu yüzden doğal ortamda rahatlıkla yetiştirilebilir.

Ligorin Tavuk Kaç Gram Yem Yer?

Ligorin tavukların günlük yem tüketimi 100-120 gr şeklindedir

1000 Tavuktan Günde Kaç Yumurta Alınır?

Tavukların bakımına göre 1000 tavuktan ortalama 700-950 arası yumurta alınabilir. Günde 850 adet yumurta elde edebilmek mümkündür.

500 Tavuk Kaç Kilo Yem Yer?

500 tavuk günlük yem tüketimi 50 kg’dır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu