BankalarKredi

24 Saatte Krediyi Başka Bankaya Taşıma İşlemleri

Almış olduğunuz krediyi başka bankaya taşıma fikrini mi düşünüyorsunuz? O halde borç transferi, kredi transferi gibi sorulara cevap veren yazımızı sizler için hazırladık.

Krediyi Başka Bankaya Taşıma İşlemleri İçin Yöntemler

Herhangi bir bankadan aldığınız krediyi farklı bir bankaya taşımayı mı düşünüyorsunuz? Bu yazımızda kredi transferi, farklı bir bankaya kredi taşıma işlemleri, krediyi taşımayı öğreneceksiniz. Bankaların müşterilerine sunduğu bu hizmetleri farklı bir bankaya aktarmak mümkündür.

kkb krediyi başka bankaya taşıma
kkb krediyi başka bankaya taşıma

Aldığınız krediyi farklı bir bankaya taşımayı mı düşünüyorsunuz? Ya da farklı bankalara olan borçlarınızı tek bir bankada birleştirmeyi düşünüyorsunuz? O zaman sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızı okumadan geçmeyin.

Herhangi bir bankadan ihtiyaç kredisi almış olan müşteriler, kredinin geri ödemesi henüz bitmeden önce herhangi bir sürede almış oldukları bu krediyi farklı bir bankaya aktarabilirler. Kredinin farklı bir bankaya aktarılacağı zaman krediyi almış olduğunuz bankaya kredi kapatma bakiyenizi sormayı unutmamalısınız.

İlginizi çekebilir: Beyaz eşya kredisi veren bankalar listesi

Borç kapatma kredisi adı altında sunulan bu kredinin avantajı, kredi geri ödemenizi farklı bir bankada devam ettirebilecek olmanızdır. Borç kapatma kredinize onay geldikten sonra bu kredi oranı size nakit olarak ödemezler. Fakat diğer bankaya transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Söz konusu bankaya olan kredi borcunuz giderilip kalan borcunuz aktarmış olduğunuz yeni bankada devam eder.

Bazı bankalar belirli aralıklarla borç kapatma kredisi için kampanyalar düzenlemektedirler. Tüketicilerini kaybetmemek adına ellerinden geleni yapmaktadırlar. Kullanmakta olduğunuz kredi faiz miktarınız güncel faiz miktarınızın üzerindeyse banka düşük faiz oranından devam edilmesini teklif eder.

Borcunuzdan daha çok bir krediye onay vermek durumundaysanız borcunuzdan fazla olan tutarı nakit olarak bankadan tahsil edebilirsiniz. Borç transferi konusunda dikkatli olmanız gereken en önemli husus ise faiz miktarları, hayat sigortası masrafları, bankanın çıkarmış olduğu masraflar ve kredi geri ödemesinin vadesi olmalıdır.

Kredi yapılandırma başlığıyla sizlere birçok banka kalan kredi miktarından %’lik bir ücret yansıtır.

İlginizi çekebilir: Bankaların SMS kredi başvuru numaraları listesi

Krediyi Başka Bankaya Taşıma
Krediyi Başka Bankaya Taşıma

Konut Kredisi Borç Transferi

Bankadan konut kredisi almış olan müşterilerin de bu borçlarını farklı bir bankaya aktarmaları mümkündür. Konut kredisi yapılandırma veya transferi için diğer bankaya gerekli başvurunuzu yapmalısınız. Bununla birlikte ekspertiz vb. onay süreçleri bittikten sonra da şimdiki bankanıza konut kredisi transferinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Konut kredisi transferinde bir takım bankalar ek masraflar çıkarabilmektedir. Mesela yeniden ekspertiz ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz. Böylelikle ödeyeceğiniz ekstra masrafları detaylıca incelemelisiniz. Konut kredisi başka bankaya taşıma işlemini uygularken titizlikle araştırma yapmalısınız.

Konut kredinizin borcu devam ettiği sürede güncel faiz oranlarının düşmesine bağlı olarak da transfer yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken husus kredinizi aktarmadan önce ekspertiz, erken kapama masrafı hesaplamaktır. Ayrıca dosya, sigorta masraflarını da hesaba katarak ne kadar kar edeceğinizi hesaplamanız sizler için faydalı olacaktır.

İlginizi çekebilir: kredi borcu ödenmezse ne olur, icra gelir mi?

Krediyi Başka Bankaya Taşıma

Kısaca tekrar açıklamak gerekirse kredinizi farklı bir bankaya aktarmayı düşünüyorsanız burayı dikkatle okuyun. için kredinin taşınacağı zaman krediyi aldığınız bankayı ziyaret ederek kapatma bakiyeniz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Krediyi aktaracağınız banka, KKB ( Kredi Kayıt Bürosu) üzerinden kalan borç tutarınızı görecektir.

Bu tutar veya daha farklı bir tutarda kredi başvurunuzu yaparak yeni başvuru yaptığınız bankanızın onayı geldiği takdirde borç transfer süreciniz başlayacaktır. Bu hususta kredi borcunuzun olduğu bankaya şimdiki bankanızdan eft aracılığıyla borcunuzu giderebilirsiniz.

Bu işlemi size anında bildirirler. Krediyi farklı bankaya taşıma işlemlerinde borcunuz olan miktar size nakit bir şekilde verilmez. Borcunuz direkt olarak eft aracılığıyla giderilir. Bunun sonucunda da yeni kredinizi ödemeye başlayabilirsiniz.

Fakat borcunuzdan daha fazla bir kredinize onay geldiyse borcunuzu geçen bedeli nakit bir şekilde bankadan temin edebilirsiniz ve yeni kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Birçok banka farklı zamanlarda borç kapatma kredisi, yeniden yapılandırma kredisi gibi kredi kampanyaları sunmaktadır. Bu kampanyaları takip edebilirseniz daha fazla avantaj elde edebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu