Kamu Maaşları

SGK 4A En Yüksek Emekli Maaşı Ne Kadar 2022

SGK 4A en yüksek emekli maaşı ne kadar, en düşük ve en yüksek emekli maaşları yeni zam oranı ile ne kadar oldu? Merak ettiğiniz bütün soruların cevapları bu yazımızda mevcut!

SGK 4A En Yüksek Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu?

Memur emeklileri yeni zam oranları ile yapılacak zam miktarlarını merak ediyor. Özellikle son birkaç yıldır döviz kurlarında ve enflasyon oranlarında yaşanan yükselişler nedeniyle emekli maaş zammı çok yakından takip ediliyor, her son dakika haberi merak yaratıyor.

Bu yazımızda SGK 4a’dan emekli olan memurların aylık enflasyon farkı ve enflasyon oranlarına göre emekli maaşları kaç TL oldu onu konuşacağız. Ancak öncesinde gelin SGK 4A kavramı hakkında bilgi sahibi olalım.

SGK 4A emekli maaşı
SGK 4A emekli maaşı

SGK 4A Nedir? Kimler İçin Geçerlidir

SGK 4A kavramı memur emeklileri için geçerli olan bir kavramdır. Devlet kadrosunda faaliyet gösteren ve sonrasında emekli olan kişiler bu gruba dahil olur.

SSK ve BAĞKUR emekli maaş çoğu zaman 4A’ya dahil sanılsa da aralarında bazı farklar bulunuyor. BAĞKUR emekli maaşı 4B’ye dahilken emekli sandığı 4C’ye dahildir.

SGK 4A en yüksek emekli maaşı
SGK 4A en yüksek emekli maaşı

İlginizi çekebilir: Bağkur emekli maaşı ne kadar oldu?

En Yüksek Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu?

Enflasyon rakamlarına göre toplu sözleşme imzalandı. Ocak ve Temmuz aylarında yapılan zamlarla birlikte memur maaş miktarlarında değişiklik meydana geldi.

En son zamlarla birlikte en yüksek emekli maaşı 5 bin 965 TL’den 7 bin 484 TL’ye yükseldi. En düşük emekli maaşları ise 1.735 TL’den 2 bin 500 TL’ye yükseldi. Şu an 2 bin 500 TL’den daha az alan emekli yok.

SGK 4A en yüksek emekli maaşı ne kadar konulu yazımızın sonuna geldik. Eğer maaşlar ve zamlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz paylaştığımız diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

2022 SSK emekli maaşı ne kadar?

Emekli maaşları en düşük 2 bin 500 TL olarak belirlenmiştir.

Bir emekli maaşı ne kadar?

En düşük emeli maaşı 2 bin 500 TL iken en yüksek emekli maaşı 7 bin 484 TL olarak belirlenmiştir.

SSK emeli maaşı 2022 Ocak zammı ne kadar olacak?

SSK emekli maaşı en düşük 2 bin 500 TL olarak belirlenmiştir.

Tavan emekli maaşı ne kadar?

Tavan emekli maaşı 7 bin 484 TL’dir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu