Ziraat Bankası

Bankkart Combo Nedir, Limiti Nedir? 5 Dakikada Başvur

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu Bankkart Combo nedir ve özellikleri nelerdir? Combo kart başvurusu nasıl yapılır? Konuya ilişkin merak ettiğiniz bütün detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bankkart Combo Nedir? Ziraat Bankası’nın Yeni Ürünü!

Bankkart Combo; kredi kartı ve banka hesap kartı özelliklerine sahip, yeni nesil bir karttır. Böylece yanınızda tek bir kart taşıyarak hem banka hesap kartının hem de kredi kartının bütün özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

İki kartı tek bir kartta birleştirmesi kullanımına dair soru işaretlerine neden olabiliyor. Ancak gerek POS gerekse de ATM’lerde işlem yaparken herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Çünkü işlem yapmaya başladığınızda ilk olarak hangi kartla işlem yapmak istediğiniz soruluyor. Böylece işlem yapılacak karta ilişkin herhangi bir sorun yaşanmıyor.

Bankkart Combo için ilk çalışmalar 2011 yılından sonraki dönemde başladı. Ziraat Bankası’nın banka kartını kullanan 28 milyon kişi olmasına karşın kredi kartı kullanıcısı sayısının 5 milyon olduğu görülmüştür. Dolayısıyla hem kredi kartı kullanıcı sayısını arttırmak, hem de kullanıcılara farklı avantajlar sunmak için bu yeni nesil kart geliştirilmiştir.

Geliştirme sürecinde Ziraat Bankası’nın çalışanları tarafından kartın test süreci gerçekleştirildi. Söz konusu sürecin sorunsuz olarak tamamlanmasının ardından kart herkese açık hale getirilmiştir.

Kartın ön yüzünde kredi kartı numarası ve diğer bilgileri, diğer yüzünde ise banka hesap kartı bilgileri yer alıyor. Yapacağınız işlemlerde ilgili bilgilere ihtiyaç duyduğunuzda kartın üstünde yer alan bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

ilginizi çekebilir: 0850 220 00 00 nerenin numarası

Bankkart Combo
Bankkart Combo nedir

Bankkart Combo Özellikleri

Bankkart Combo özellikleri kredi kartı ile banka hesap kartının toplam özelliklerinden meydana geliyor. Piyasada bulunan herhangi bir banka hesap kartının veya kredi kartının özelliklerinin tamamı bu yeni nesil kartta bulunuyor.

Bu kart ile alışveriş yapabilir, yaptığınız alışverişleri taksitlendirebilir, anlaşmalı üye iş yerlerinde farklı avantajlar sağlayabilirsiniz. Bunların haricinde taksitli alışveriş, internetten alışveriş gibi klasik kredi kartı özelliklerine sahip oluyor. Bankkart Combo özelliklerine daha detaylı baktığımızda şu şekilde bir sıralama yapabiliriz:

 • Ayın Sektörü

Ziraat Bankası bazı sektörleri desteklemek için böyle bir uygulamaya imza atıyor. Her ay belirlenen sektörde yapılan harcamalar ile daha fazla ComboLira kazanma şansı elde ediliyor. Kart sahibi olan tüm müşteriler bu özellikten yararlanabiliyor.

Ayın sektörü fırsatından yararlanmak istiyorsanız, AYINSEKTORU yazarak 4757’e SMS göndermeniz yeterli olacaktır. Bu özellik sayesinde ilgili sektörde yapacağınız harcamalarda %5 Bankkart Lira kazanma fırsatı yakalıyorsunuz.

 • Bankkart Lira

ComboLira olarak da bilinen Bankkart Lira, üye iş yerlerinden yaptığını alışverişlerde kazandığınız bonus paralardır. ComboLira, Kumbara olarak ifade edilen bölümde birikir ve her zaman kullanılabilir. Hemen her kredi kartında bulunan söz konusu özellik sayesinde önemli avantajlar elde edebilirsiniz. Üstelik söz konusu Bankkart Liraları harcarken bunların katlı kullanımını dahi yapabilirsiniz.

 • Avans

Üniversite öğrencilerine sağlanan önemli bir avantajdır. Bilindiği gibi öğrenim kredisi veya burslar Ziraat Bankası üzerinden veriliyor. Üniversite öğrencileri, henüz bursları veya öğrenim kredileri yatmadan önce bunun bir kısmını avans olarak çekebiliyor. Bu özellik sadece Bankkart Genç isimli kartların sahibi olan üniversite öğrencileri için geçerlidir.

 • Para Çekme

Bankkart Combo ile para çekme işlemini gerek ülke içinde gerekse de ülke dışında yapabilirsiniz. Türkiye’de bütün Ziraat Bankası ATM’lerinden para çekebiliyorsunuz. Yurtdışında ise MasterCard veya VISA amblemi olan ATM’leri kullanabilirsiniz.

 • Aidat İade

Bilindiği gibi kredi kartlarının ve banka hesap kartlarının yıllık aidatları vardır. Ziraat Bankası Bankkart Combo kullanıcıları verecekleri harcama taahhüdü ile ödedikleri aidatları tekrardan alabiliyor. Ancak aidat iade nakit olarak değil hesaba Bankkart Lira olarak iade ediliyor. Böylece kart aidatı ücreti ödenmemiş oluyor.

 • Güvenlik

Bankkart Combo, güvenlik konusuna fazlasıyla önem veren bir karttır. Güvenlik başlığı altından bakıldığında 3D güvenlik sistemi dikkat çekiyor. Söz konusu sistem sayesinde online ortamda güven içinde alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca güvenlik konusunda yaşayacağınız olası sorunlarda müşteri hizmetleri temsilcisine hızlı bir şekilde bağlanabilir ve güvenlik sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Bankkart Combo dikkat çeken özellikleri bu şekilde. Ancak burada sadece öne çıkan ve farklı olan özelliklerden bahsettik. Tekrar vurgulamak gerekirse Combo kredi kartı, piyasadaki herhangi bir kredi kartının bütün özelliklerine sahiptir denilebilir. Nakit avans, sanal kart, mobil temassız ödeme ve sonradan taksitlendirme gibi özellikleri de vardır.

Ziraat Bankası tarafından sağlanan bazı avantajlardan yararlanılabilmesi için başvuru yapılması gerekebiliyor. Böyle avantajlardan yararlanmak için başvuruları Bankkart mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Öte yandan Ziraat Bankası’nda kartsız para çekme özelliğini ilgili sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Bankkart Combo Ziraat Bankası
Bankkart Combo nedir Ziraat Bankası’nın Yeni Ürünü!

Bankkart Combo Çeşitleri Nedir?

Bankkart Combo, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını dikkate alarak farklı kart seçenekleri sunuyor.

Ziraat Bankası tarafından sunulan Bankkart Combo kart çeşitleri şu şekildedir;
 • Bankkart Genç
 • Bankkart Başak
 • Bankkart Girişimci
 • Bankkart Business
 • Bankkart Combo
 • Bankkart Combo Gold
 • Bankkart Combo Platinum

Bu kartlar hakkında detaylı bilgi almak için Ziraat Bankası ile iletişime geçebilirsiniz. Temel özellikleri aynı olan söz konusu kartların bazı farklı özellikleri olabileceği de belirtelim. Örneğin; Bankkart Genç, öğrencilere bir takım önemli avantajlar sunarken Bankkart Başak ise çiftçilere yönelik bir karttır.

İlginizi çekebilir: Ziraat altın hesabı ne kadar kazandırır?

Bankkart Combo Başvuru Nasıl Yapılır?

Bankkart Combo başvurusu yapmak için farklı kanallar bulunuyor.

Birçok avantajı bulunan Bankkart sahibi olabilmek için kullanabileceğiniz başvuru seçenekleri şunlardır;
 • Ziraat Bankası şubeleri
 • Ziraat Bankası web sitesi
 • Ziraat Bankası mobil uygulaması
 • Ziraat Bankası İnternet bankacılığı
 • Müşteri hizmetleri (0850 258 00 00)
 • SMS (BANKKART boşluk T.C. Kimlik Numarası yazıp 4757’e SMS atın. Örnek: BANKKART 11111111111)
 • Ziraat Bankası ATM’leri

Ziraat Bankası combo kartına başvuru için burada bahsedilen seçeneklerden istediğinizi kullanabilirsiniz. Başvurunuz incelenerek en kısa sürede sonuçlandırılacaktır. Eğer kart başvurunuz onaylanırsa kurye ile adresinize kadar teslim ediliyor. Daha sonra ise Bankkart Combo avantajlarından yararlanmaya başlayabiliyorsunuz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu