İlaç Fiyatları

Sperm Hareketsizliğinde Hangi İlaçlar Kullanılır 2022

Sperm hareketsizliğinde hangi ilaçlar kullanılır, erkek kısırlığı için hangi tedavi yöntemleri uygulanır, sperm üretimine katkıda bulunan ilaç ve takviyeler nelerdir? Sperm hareketsizliği hakkındaki birçok bilgiye bu içeriğimizde ulaşabilirsiniz.

Sperm Hareketsizliğinde Hangi İlaçlar Kullanılır? Doktor Önerileri

Erkeklerde kısırlığa neden olan başlıca iki faktör vardır. Bunlar sperm hareketsizliği ve sperm sayısında azalmadır. Sperm sayısında ve hareketliliğinde meydana gelen bu anormallikler doğal yollarla cinsel birleşme gerçekleştiğinde döllenmenin olmamasına neden olur.

Sperm hareketsizliğinde hangi ilaçlar kullanılır isimleri neler
Sperm hareketsizliğinde hangi ilaçlar kullanılır isimleri neler

Spermin kadınlardaki yumurta ile birleşip hamile kalmayı sağlaması için vajina içerisinde ileri hareket etmesi gerekir. Kuyruk yapısıyla ileri hareketli bir davranış gösteren sperm hücreleri yumurta hücresiyle birleşerek gebeliğin başlangıcını sağlar.

Sperm hareketliliğini sağlayarak doğal döllenmenin gerçekleşmesine yardımcı olan başlıca ilaçlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Semaxin
 • Volume Pills
 • Max Perfomer
 • Prosolution Plus
 • Maxatin
 • Farmasi Nutri Pkus L-karnitin
 • MiradermC Vitamini 3 Lü Etki
 • OceanB Complex

Sperm Hareketsizliği Olup Hamile Kalanlar

Spermin ileri hareketliliği sağlanamadığı durumlarda ilerleme görülmeyeceği için doğal olarak birleşme de görülmez. Ancak iyi haber şu ki yeni tedavi yöntemleri ile sperm hareketsizliği olan çiftlerde de çocuk sahibi olabiliyor. Bunun için kadının eşinin sperm canlılığının korunmuş olması yeterlidir.

Sperm hareketliliğini sağlayan ilaçlarla doğal döllenme sağlanabildiği gibi spermler yapay olarak da yumurtaya transfer edilebiliyor. Hangi tedavinin tercih edileceğine doktorunuz karar verecektir.

Sperm Hareketini Hızlandıran İlaçlar

Sperm hareketsizliği ilaçları hakkında bilgi vermeden önce sperm hareketliliğinin neye bağlı olarak değişiklik gösterdiğini anlatmak istiyoruz.

Spermler canlı hücreler olup kuyruk kısımlarındaki yapılar ile hareket eder. Bu yapıların hareketliliğini koruması için gerekli enzimleri içermesi gerekir. Bu enzimler de vitamin ve mineraller tarafından kompleks hale gelir.

Yani kısaca sperm hareketsizliği için en iyi ilaç mineral ve vitamindir. C vitamini, l karnitin, folik asit vb. organik maddeler sperm hareketliliğini arttırmada yardımcı olur.

Sperm hareketsizliğinde hangi ilaçlar kullanılır
Sperm hareketsizliğinde hangi ilaçlar kullanılır

Sperm Hareketsizliği Bitkisel Tedavi

Sperm hareketsizliğinde bitkisel tedavi çok önemli bir yere sahip. Eğer size de sperm hareketsizliği tanısı konduysa çeşitli bitkiler ile kendi tedavinize yardımcı olabilirsiniz.

Sperm hareketsizliği durumunda kullanabileceğiniz başlıca bitkisel kaynaklar şu şekildedir;

 • Muz
 • Keçiboynuzu
 • Sarımsak
 • Nar
 • Ceviz
 • Ispanak

Aynı zamanda sakıncası yoksa bol miktarda kırmızı et ve yumurta gibi hayvansal gıdalar ile bitter çikolata da tüketebilirsiniz.

Bu gıdalar sperm sayısını arttırmada ve dolaylı olarak hareketli sperm üretiminde rol oynayacaktır. Önemli olan da yeterli miktardaki spermin sağlıklı hareketle vajinada ilerlemesi ve yumurta hücresine girmesidir.

Sperm Hareketliliğini Artıran Macun

Sperm hareketliliğinde bozukluğu olan bazı kişiler macun kullanmayı tercih edebiliyor. Çünkü halk arasında bazı macunların sperm hareketliliğine yardımcı olduğu düşünülüyor. Öyle ki içeriği doğru hazırlanmış sağlıklı macunlar bu etkiyi sağlayabilir.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi spermler için önemli olan vitamin ve mineralleri içeren macunları kullanarak sperm hareketliliğinde artış yaşayabilirsiniz. Bunun için macun alacağınız yere öncesinde içeriğinin ne olduğunu söyleyebilirsiniz.

Bütün bu önerilere uyduktan birkaç ay sonra sperm hareketliliği için yeniden doktora görünebilirsiniz. Eğer sorun anatomik ya da fizyolojik kaynaklı değilse doğru bir beslenme düzenine girerek ve beraberinde egzersiz gibi çalışmalar yaparak sperm hareketsizliğinin önüne geçilebilir.

Sperm hareketsizliğinde hangi ilaçlar kullanılır sorusuna yanıt verdiğimize göre içeriğimizi sonlandırabiliriz. Eğer sizde de sperm hareketsizliği problemi varsa ve çocuk sahibi olmak istiyorsanız alanında uzman bir profesyonelden yardım almalısınız.

İlginizi çekebilir: eczanelerde satılan cinsel gücü artırıcı ilaçlar nelerdir?

Hızlı hareketli spermi arttırmak için ne yapmalı?

Sperm hareketliliğini arttırmak için düzenli bir egzersiz ve beslenme programı oluşturulmalıdır.

Sperm artırmak için hangi ilaçlar kullanılır?

Sperm arttırmak için takviye vitamin ve mineraller kullanılır.

Sperm hareketliliği tedavisi nedir?

Sperm hareketsizliğinde tedavi yöntemi belirlemek için altta yatan nedeni bilmek gerekiyor.

En verimli sperm ne zaman olur?

En verimli spermin sabah saatlerindeki sperm olduğu düşünülüyor.

Erkek sperm kaç günde yenilenir?

Erkekler günün her anında sperm üretir.

Fazla sperm gelmesi için ne yapılmalı?

Fazla sperm gelmesi için folik asit, c vitamini vb. organik maddeler alınmalıdır.

Sperm kalitesi artırmak için hangi vitamin?

En çok c vitamini ve b12 vitamini sperm kalitesini arttırır.

Erkekte spermin az gelmesi neden olur?

Erkeklerde spermin az gelmesi kanal darlığına bağlı olarak gelişiyor olabilir.

Erkekte ileri hareketli sperm sayısı kaç olmalı?

Erkeklerde mililitrede en az 15 milyon adet hareketli spermin olması gerekir.

Hareketsiz sperm ile tüp bebek olur mu?

Yalnızca canlı ve sağlıklı spermler ile tüp bebek olur. Eğer sperm hareketsizse ancak sağlıklıysa tüp bebek yapılabilir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu