Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma 2022

Günümüzün en trend işlevi olan internetten alışverişi tercih etmiyorsanız kredi kartını internet alışverişine kapatma yöntemleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. İnternet üzerinden alışveriş yapsanız ile güvenlik amacı ile alışveriş yapmadığınız dönemlerde kapatabilirsiniz.

İnternet üzerinden alışverişin avantajlı yanlarını kullanır iken aynı zamanda risklerini de göz ardı etmemelisiniz. Bu konuda dolandırıcılık işlemleri başta olmak üzere kart bilgilerinizi güvende tutmak için internetten alışveriş yapmak için kapatma işlemini sağlayabilirsiniz.

Kredi kartları ve banka kartları kullanım avantajları konusunda çeşitlilik sunuyor. Özellikle internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile işlem sırasında kart özelliklerini değiştirebilirsiniz. Online alışverişe açık olan bir kartınızı saniyeler içerisinde kapatabileceğiniz gibi açabilirsiniz de.

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır?

Kullanmakta olduğunuz kredi kartını internet alışverişine dilediğini zaman kapatabiliyorsunuz. Özel ve kamu bankalarının tamamı kredi kartı açma ve kapatma işlemini sizlere internet sitesi üzerinden seçenek olarak sunuyor.  Peki internet şubesinden ve diğer yöntemler ile kredi kartını internet alışverişine kapatma nasıl yapılıyor?

İnternetten Kredi Kartını Online Alışverişe Kapatma Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden kredi kartınızın tamamını online alışverişe kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı telefon, tablet veya cep telefonunuz ile kartını kullandığınız bankanın internet şubesine giriş gerçekleştirmelisiniz. Giriş işlemini kişisel bilgilerini ile yaptıktan sonra Kartlarım > Kart İşlemlerim seçeneğine girmelisiniz.

İlgili menü hemen hemen tüm bankalarda aynı şekildedir. İlgili kredi kartının detay işlemlerinde seçenek olarak “internet alışverişine açık/kapalı “yer alıyor. Buradan online alışverişe kapatabilirsiniz.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma
Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

Şubeden Kredi Kartını Online Alışverişe Kapatma Nasıl Yapılır?

Kredi kartları veya banka kartlarını online alışverişe kapatmak için ilgili bankanın şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz bankacılık ürünleri için müşteri hizmetleri bölümünden sıra numarası almalısınız.

Şubeye gittikten sonra kredi kartı ve banka kartı için internet alışverişine kapatma talebinizi iletmeniz yeterlidir. Dilerseniz şube içerisinden yapacağınız görüşmede tamamen kapatmak yerine kısıtlama da talep edebilirsiniz. Belirleyeceğiniz limit dışında internet üzerinden kredi kartı veya banka kartı ile alışveriş yapılamaz.

Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartını Online Alışverişe Kapatma Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızı internet alışverişine kapatmak konusunda internetten veya şubeden işlem yapamıyorsanız telefonla gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı veya banka kartı kullandığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak işlem yaptırabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra kartımı internet alışverişime kapatmak istiyorum demeniz yeterlidir. Müşteri temsilcisi birkaç dakika içerisinde işlemlerinizi tamamlayacaktır.

Sanal Kartlar İnternet Alışverişini Kapatılıyor Mu?

İnternet üzerinden alışveriş yapar iken kerdi kartınız yok ise banka kartına bağlı sanal kart kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kredi kartı ve banka kartı olmadan da sanal kartlar alarak kullanabilirsiniz. Gerek bankanıza ait, gerekse de dışarıdan alacağınız tüm sanal kartlar internet alışverişine kapatılıyor. Sanal kartlarınızı internete kapatmak için kartların listelendiği alandan kart ayarlarına girerek internetten alışverişe kapatmak istiyorum tıklamanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma

Ziraat Bankası kredi kartı veya banka kartınızı online alışverişe kapatmak için 444 00 00 müşteri hizmetlerini arayabilir, mobil uygulamayı kullanabilir veya www.ziraatbank.com.tr adresinden internet şubesine giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Peki Ziraat banka kartı internet alışverişine nasıl açılır? Cevap linkteki sayfada.

İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma

İş Bankası’na ait kredi kartlarınızı internet alışverişine kapatmak için 0 (850) 724 0 724 müşteri hizmetleri telefon numarasını, isbank.com.tr internet sitesini ve İŞCEP mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Halk Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından olan Halk Bankası’nın kredi kartlarını internetten alışveriş yöntemine kapama için Halkbank.com.tr adresinden internet şubesini, mobil uygulamasını veya 0850 222 0 400 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma

Vakıfbank kredi kartını internet alışverişine kapatmak için 0 (850) 222 0 724 numarasından müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Aynı zamanda online olarak vakifbank.com.tr adresindeki internet şubesinden ve mobil uygulamadan anlık olarak işlem yapabilirsiniz.

Tüm bankalarda Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma
Tüm bankalarda Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

Garanti Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma

Garanti Bankası kredi kartlarını internetten alışveriş yapmaya kapatmak için garantibbva.com.tr adresinden internet şubesine girebilirsiniz. Aynı zamanda mobil uygulama ile ve 444 0 333 müşteri hizmetlerinden işlem yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma

Yapı Kredi Bankası kredi kartınızı internet alışverişine kapatmak için yapikredi.com.tr adresinden internet şubesine girebilir, mobil uygulamayı indirebilir veya 444 0 444 numarasından müşteri hizmetlerini arayarak kapattırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yapı Kredi temassız ödeme açma yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma

Denizbank kredi kartınızı internetten alışveriş yapma özelliğine kapatmak için Denizbank.com adresini ziyaret ederek internet şubesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Denizbank mobil uygulamasını ve 0850 222 0 800 numarasından müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma

Akbank kredi kartınızı dilediğiniz an online alışveriş işlemlerine kapattırabilirsiniz. Akbank.com adresinden internet şubesine girerek, Akbank Direkt mobil uygulamasını indirerek ve 444 25 25 müşteri hizmetlerini arayarak internet alışverişine kapatabilirsiniz.

Finansbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma

Finansbank’a ait kredi kartınızı internet üzerinden alışveriş yapma özelliğini kapatmak için mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Eğer akıllı telefonunuzda sorun var ise 0 (850) 222 0 900 müşteri hizmetleri veya qnbfinansbank.com adresinden bireysel müşteri girişi yaparak işlem sağlayabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi kartı internet alışverişine kapatma işlemlerinden bahsetmişken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de aktarmak istiyoruz. İnternet korsanları ve zararlı internet sitelerine kart bilgilerinizi kaptırmamak adına bu ufak önerilere göz atmanızda fayda var.

  1. İnternet üzerinden alışveriş yaparken 3D Security aktif olmayan internet sitelerinden alışveriş yapmamaya özen gösterin. 3D Security ile gerçekleştireceğiniz tüm internet alışverişlerinizde kredi kartı bilgileriniz korunmaktadır.
  2. SSL sertifikası olmayan (tarayıcıda sol üst bölümde internet sitesinin yanında yeşil simge olmalı) internet sitelerinden kredi kartınız ile alışveriş yapmayın. SSL sertifikası olmayan internet sitelerinde tüm kart bilgileri saklanmaktadır ve açık olarak tutulur.
  3. İnternet sitesi üzerinden alışveriş yapar iken sizleri farklı sayfalara yönlendirmemesi gerekiyor. Bu tarz yönlendirme olan internet sitelerine kredi kartı bilgilerinizi girmemeniz gerekiyor.
  4. Kredi kartınızı internet alışverişlerine her zaman kapatabilirsiniz. Özellikle mobil uygulama kullanıyorsanız sadece kullanacağınız zaman açabilirsiniz. Kredi kartını internet alışverişine açma ve kapatma işlemi anlık olarak gerçekleştiriliyor.
  5. Kredi kartınızı farklı kişiler ile paylaşmamanız gerekiyor. Özellikle internet üzerinden bulduğunuz bir internet sitesindeki kişilere canlı destek veya telefon üzerinden kredi kartı bilgilerinizi vererek alışveriş yapmamalısınız. Bu şekilde yapacağınız alışverişlerde bilgileriniz saklanacaktır.

Hakkında Demir Uluğ

Bunu Da İncele

Setcard Geçen Marketler

Setcard Geçen Marketler 2022 Hangileridir Şehirlere Göre

Setcard geçen marketler hangileridir? Setcard nedir? Bu makalemizde sizlere setcard hakkında geniş bilgilere yer vereceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.