Kullanıcı Yorumları

Modet 1000 mg Kullanıcı Yorumları

Damar dolaşım bozukluklarının tedavisinde kullanılan ilacın, Modet 1000 mg kullanıcı yorumları eşliğinde hazırladığımız bilgilere bu yazımızda erişebilirsiniz. Ağızdan (oral) yolla alınan ilacın etkin maddesi kalsiyum dobesilat monohidrattır. Etkin maddeyi destekleyen yardımcı maddelerle ilaç kullanıma hazır bir şekilde sunulur. Bu ilaç kişiye özel olarak reçete edilir diğer kişilerin doktor muayenesi olmadan kullanımı sakıncalıdır. Belirttiğimiz bilgileri dikkatlice okuyunuz ve ilave sorularınız için doktorunuzla ya da eczacıyla iletişime geçebilirsiniz.

Modet 1000 mg Nedir?

Modet 1000 mg kullanırken daha düşük ya da yüksek doz almak beklenmeyen rahatsızlıklar oluşturabilir. Bu yüzden doktorunuzun önerdiği dozda kullanmaya dikkat edin. Modet, 30 veya 60 adet tabletler içeren ambalajlarda sunulur. Rengi yeşildir ve üzerinde bulunan çentik sayesinde kırarak kullanmaya müsaittir. Her bir tablette etkin madde olarak kalsiyum dobesilat içerir.

Küçük damarlardaki dolaşım bozukluklarında, bacaklarda ağrı, kronikleşen kramp ve tembellikle seyreden damar dolaşım bozukluklarında kullanılır. Özellikle şeker hastalarında oluşan göz damarlarındaki bozukluğun ve hemoroidal bozuklukların tedavisinde kullanılır. Modet oldukça etkili bir ilaçtır, bu yüzden kullanırken dikkatli olunması gerekir. Doktorun önerdiği talimata uygun olarak kullanmak herhangi bir sorunu beraberinde getirmez.

Modet 1000 mg kullananların görüşleri
Modet 1000 mg kullananların görüşleri

Modet 1000 mg Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şeker hastalığı beraberinde birçok rahatsızlığı da getiren bir hastalıktır. Şeker hastası olan Modet 1000 mg kullanıcı yorumları gösteriyor ki zamanla göz bozukluğu ortaya çıkmaktadır. Eğer şeker hastasıysanız Modet kullanırken doktorunuz beraberinde kan şekerini normal seviyede tutmak için diyet uygulayabilir. Bu diyeti dikkatli bir şekilde uygulamak ve kan şekeri için verilmiş diğer ilaçları aksatmadan kullanmak çok önemlidir.

Venöz yetmezliği rahatsızlığınız ve varisli damarlara sahipseniz kilonuzu vücut kitle indeksine uygun olarak tutmak gerekir. Bu rahatsızlıklarda uzun süre ayakta durmamalı ve uzandığınızda ayaklarınızı yukarıya kaldırmanız gerekir. Doktor gerekli görürse bazı egzersiz hareketleri ve varis koruyucu çoraplar önerebilir. Bu önerilere mutlaka uyunuz. Bu tavsiyelerin yerine Modet 1000 mg kullanmak doğru değildir.

İlacın etken maddesi olan dobesilata veya yardımcı maddelerine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız. Muayene sırasında doktorunuza alerjiniz olduğunu söyleyiniz. Diyalize giren kişiler bu ilacı sadece tıbbi gözetim altında kullanabilmektedir. Modet 1000 mg kullanıcı yorumları diyaliz sırasında bu ilacı almanın enfeksiyon, boğaz ağrısı gibi belirtilerle karşılaştıklarını göstermektedir. Böyle bir durumla karşılaşırsınız mutlaka hastaneye gidin.

Modet 1000 mg Nasıl Kullanılır?

Modet sadece erişkin olan kişilerde kullanılmaktadır. Önerilen kullanım; sabah ve akşam Modet 1000 mg’ı yemekle birlikte ve bol suyla alınmasıdır. Ancak doktorun belirttiği şekilde kullanmak gerekir. Kişiye göre kullanımı değişebilir. İlacın dozu ve kullanım süresi tedavi edilecek hastalığa ve hastanın iyileşme süresine bağlı olarak hekim tarafından belirlenir. Ne sıklıkla ve kaç tablet kullanacağınızı doktorunuz size söyleyecektir. Tedaviye verdiğiniz yanıta göre sonraki kullanımlarda daha düşük ya da daha yüksek doz önerilebilir. Modet 1000 mg kullanıcı yorumları önerilen doz aşıldığında bazı rahatsızlıklara sebep olduğunu göstermektedir.

Modet 1000 mg sadece ağız yoluyla ve bol suyla birlikte kullanılır. Çocuklarda ve 18 yaş altı ergenlerde henüz kullanımı yoktur. Diyalize giren böbrek/karaciğer yetmezliği hastalarının bu ilacı çok daha düşük dozlarla alması gerekir. Doktor belirtmeden önce ilacı kesmek tedavinizin durmasına ya da daha kötü sonuçlara yol açmasına sebep olabilir. İlacın zayıf ya da çok güçlü geldiğini hissediyorsanız muayene sırasında doktorunuza belirtiniz.

Modet 1000 mg Yan Etkileri

Tüm diğer ilaçlar gibi, Modet 1000 mg’da bulunan etken ya da yardımcı maddelere duyarlı ve hassas olan kişilerde bazı yan etkiler görülebilir. Modet 1000 mg kullanıcı yorumları da dikkate alındığında olası yan etkiler aşağıdaki gibidir:

 • Kanda akyuvarların azalması (agranülositoz)
 • Cilt, boğaz, barsak ve diğer mukozal bölgelerde ülser
 • Deri döküntüsü
 • Ateş, üşüme-titreme
 • Eklem ağrısı
 • Bulantı
 • Kusma
 • Kaşıntı
 • İshal.

Modet 1000 mg Fiyatı

Modet 1000 mg ve eşdeğer etken özelliğe sahip muadil ilaçların fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Modet 1000 mg 60 tablet: 212,56 TL
 • Docalix 500 mg 60 kapsül: 135,84 TL
 • Doxium 1000 mg 60 tablet: 212,56 TL
 • Doxium 500 mg 60 kapsül: 156,06 TL
 • X-VEN 500 mg 60 kapsül: 125,87 TL
Modet 1000 mg kullanıcı yorumları
Modet 1000 mg kullanıcı yorumları

Modet 1000 mg Kullanıcı Görüşleri

Kullanıcı yorumu: Eşimde bulunan varisler için ilacı araştırıp buldum ve kullandıktan sonra iyi geldi.

Kullanıcı yorumu: Damar tıkanıklığımdan dolayı 3 aydır kullanmaktayım. Herhangi bir yan etkisini görmedim. Rahatsızlığıma da iyi geldi.

Kullanıcı yorumu: Dolaşım yolu bozukluğum için kullandım. Bir sorun yaşamadım ama doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın.

Kullanıcı yorumu: Varis için kullanacaklara tavsiyem başka bir tedavi bulmaları. Bu ilaç damarların rahatlamasını sağlıyor ancak varis gizliden ilerlemeye devam ediyor. Varis için başka tedavi yöntemleri varsa doktorunuza danışın ve onu uygulayın.

Kullanıcı yorumu: Akyuvarlarımı çok düşürdüğü için 1 aydır ülser sorunuyla uğraşıyorum.

İlacı kullanırken doktorun önerdiği egzersizleri ve diyeti uygulayarak tedavinizi destekleyebilirsiniz. Böylelikle, olası yan etkilerle de daha az karşılaşabilirsiniz. İlacı mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmaya özen gösterin. Modet 1000 mg kullanıcı yorumları doğrultusunda benzer sıkıntıları yaşıyorsanız, tedaviyi doktorun önerdiği zaman bırakmalısınız.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu