Vakıfbank

Bankomat Kart Nedir? Avantajları ve Özellikleri

Vakıfbank tarafından sunulan bankomat kart nedir? Bankomat kart; Vakıfbank tarafından vadesiz hesap açan müşterilere sunulan ve 7 farklı çeşiti olan bir karttır. Hesabınızda yer almakta olan parayı hemen hemen her yerde kullanmanızı sağlayacak olan Bankomat kartın çeşitleri ve özelliklerini sizlere aktaralım.

Bankomat Kart Nedir, Türleri Nelerdir? Avantajları ve Özellikleri

Bankacılık işlemlerinin tamamında kullanabileceğiniz Bankomat kart müşteri tipine ve istediğiniz özelliklere göre yedi seçenek ile sizlere sunuluyor. Vakıfbank Bankomat kart çeşitleri şu şekilde;

 1. Klasik Bankomat Kart
 2. Platinum-Platinum Plus-Private Bankomat Kartlar
 3. Temassız  Bankomat Kart
 4. Taraftar Bankomat Kart
 5. Genç Bankomat Kart
 6. Anında Bankomat Kart
 7. Troy Bankomat Kart
vakıfbank bankomat kart nedir
vakıfbank bankomat kart nedir

Şimdi bankomat kartların özelliklerini sizlere aktarmak istiyoruz. Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu tüm bankomat çeşitlerinin kendine özel özellikleri bulunuyor.

Vakıfbank Klasik Bankomat Kart

Vakıfbank müşterisi olarak vadesiz hesap açtırdığınız takdirde sizlere öncelikle klasik bankomat kart veriliyor. Klasik Bankomat kart hem Türkiye’de hem de yurt dışındaki tüm ülkelerdeki ortak ATM’lerde para çekmenizi sağlıyor. Klasik Bankomat kart ile gerek reel işyerlerinde, gerekse de internet üzerindeki milyonlarca internet sitesinden alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Platinum-Platinum Plus-Private Bankomat Kartlar

Platinum-Platinum Plus-Private Bankomat Kartlar standart Bankomat kartlara oran ile sadece daha yüksek alışveriş limitleri sunuyor. Sadece Vakıfbank şubelerine giderek alabileceğiniz bu kartlar sayesinde daha farklı oranlar ile alışveriş yaptıkça kazanabileceğiniz seçenekler mevcut.

Temassız Bankomat Kart

Bilindiği üzere tüm bankaların hesap kartları standart olarak temassız işleme kapalıdır. Ancak özel olarak hazırlanan Vakıfbank temassız Bankomat kart seçeneği yer alıyor. Bu kart ile yapacağınız alışverişlerde 350 TL tutarına kadar kartınızı pos cihazına yaklaştırarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Aynı zamanda temassız Bankomat kart ile 350 TL ve üzeri alışverişlerde yine kartınızı vermeden okutup daha sonra şifre girerek işlem yapabiliyorsunuz. Eğer Vakıfbank’da mevcut bir vadesiz hesabınız var ise şubeye gitmeden 0850 222 0 724 numarasından müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı talep edebilirsiniz.

Taraftar Bankomat Kart

Vakıfbank taraftar Bankomat kart, klasik Bankomat kartlar ile tamamen aynı özelliklere sahip bir kart. Taraftar Bankomat kartın tek artı yönü tutmuş olduğunuz takımın logosu ve tasarımı ile hazırlanıyor olması. Eğer koyu bir taraftar iseniz ve cüzdanınızda takımınıza ait bir kart olmasını istiyorsanız hemen başvurunuzu Vakıfbank şubelerinden yapabilirsiniz.

bankomat kart nedir
bankomat kart nedir

Genç Bankomat Kart

Vakıfbank genç Bankomat kart sadece 24 yaşının altında olan gençler ve çocuk kullanıcılar için hazırlanan bir hesap kartıdır. Kişiye özel şifresi olan bu kart ile sadece hesapta yer alan para kadar harcama gerek mağazalardan yapılabilir, gerekse de nakit olarak çekebilirsiniz. Genç Bankomat kart genellikle okul çağındaki çocuklar ve gençler tarafından tercih ediliyor.

Anında Bankomat Kart

Eğer hızlı ve güvenli bir şekilde tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyor ancak Bankomat kartına sahip değilseniz herhangi bir Vakıfbank şubesinden anında kartınıza sahip olabilirsiniz. Sıra ve basım beklemeden alabileceğiniz anında Bankomat kart, standart Bankomat kart ile aynı özellikleri taşıyor.

İlginizi çekebilir: ininal sanal karta para yükleme

Troy Bankomat Kart

Troy Bakomat kart hem yurt içi hem de yurt dışı işlemlerinin tamamının gerçekleştirilmesini sağlıyor. Türkiye’nin ödeme yöntemi olarak üretilen Troy logosuna sahip olan bu kartlar ile tüm Vakıfbank ATM’leri ile birlikte Troy logosu olan diğer ATM’lerden de herhangi bir ücret olmadan nakit para çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

Bankomat Kart Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank Bankomat kartların temel olarak pek çok farklı özelliği bulunuyor. Banka üzerinde hesabı olan tüm müşterilerin yararlanabileceği özellikler ise şu şekilde;

Bankomat kartların tamamı ile ihtiyaç duyulan tüm bankacılık işlemlerinin hepsini gerçekleştirebilirsiniz.

Bankomat kart ile gerek internet üzerinden, gerekse de mağazalardan tüm alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankomat kartlar ile yapacağınız tüm harcamalar vadesiz TL hesabınızdan düşüyor. Eğer vadesiz TL hesabınızda bakiye yok ise alışverişlerinizi gerçekleştiremiyorsunuz.

Vakıfbank, Bankomat kartlarınıza ek kredi tanımlamasını sağlıyor. Ek kredi özelliği sayesinde hesabınızda para olmadan belirlenen limit kadar alışveriş yapabiliyor, daha sonra bu tutarı yatıra biliyorsunuz.

Vakıfbank Bankomat Kart Ek Kredi Tanımlama

Vakıfbank Bankomat kart sahibi iseniz ve ek kredi tanımlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak hemen başvurabilirsiniz. Ek kredi taleplerine dönüş Vakıfbank tarafından otomatik olarak finans geçmişinize göre birkaç dakika içerisinde gerçekleştiriliyor.

 • vakifbank.com.tr adresinden internet şubesine giriş gerçekleştirip Başvurular > Ek Hesap Başvurusu bölümünden,
 • Mobil uygulama yüklü ise giriş yaptıktan sonra Başvurular > Ek Hesap Başvurusu bölümünden,
 • Vakıfbank ATM’leri ve Şubeleri
 • Vakıfbank müşterisi olarak kayıtlı olan telefon numaranızın SMS bölümüne girerek EKH boşluk T.C Kimlik Numarası boşluk Talep Edilen Limit yazıp 5724’e kısa mesaj göndererek, ( Ör: EKH 11111111111 2000 )
bankomat kart nedir
bankomat kart nedir

Bankomat kartları ile Kamu kurumlarına gerçekleştirilecek ödemeleri yapabilirsiniz. Yeni düzenlemeler ile birlikte özel bankaların kartları ile ödemeler yapılamaz iken Bankomat kartlarınız ile SGK ve vergi ödemeleri gibi tüm işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bankomat Para özelliğine sahip olan kartlar ile yapacağınız tüm alışverişlerde ekstra puan kazanabiliyorsunuz. Bu puanlar önceden belirlediğiniz tutara ulaştığında ise nakit olarak kullanılabiliyor. Yapacağınız alışverişlerde kazanacağız bankomat puanlar için 1 Puan 1 TL değerindedir. Eğer kartınızda bankomat puan özelliği yok ise internet şubesinden veya müşteri hizmetlerinden açtırabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir: Multinet kart nerelerde geçerli

Bankomat Sanal Kart Nedir, Nasıl Kullanılır?

Vakıfbank vadesiz hesabınız için alabileceğiniz 7 farklı bankomat kart ile birlikte bir de fiziki olarak bulunmayan Bankomat sanal kart bulunuyor. Bu kart, vadesiz hesabınızın bakiyesini kullanarak internet üzerinden alışverişlerinizi güvenilir bir şekilde yapmanızı sağlıyor. Herhangi bir kart olmadığı için kaybolması ve çalınması mümkün olmadığından güvenle kullanabilirsiniz. Vakıfbank Bankomat sanal kart için pek çok farklı ayar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Vakıfbank Bankomat sanal kart hem yurt içi, hem de yurt dışı tüm e-ticaret sitelerinde alışveriş yapma imkanı sunuyor. 3D teknolojisine sahip olan ve alışverişlerinizi güven içerisinde yapabileceğiniz bu kart mobil uygulama ve internet şubesi üzerinden anında oluşturulabiliyor.

Bankomat sanal kartınızı dilediğiniz an kullanıma açabiliyor ve kapatabiliyorsunuz. Vakıfbank vadesiz hesabınıza bağlı olarak çalışan Bankomat sanal kartı aynı anda 3 tane olacak şekilde oluşturabilirsiniz.

Bankomat sanal kart, fiziki olarak elinizde olan bir kart olmadığından herhangi bir ATM’den para çekemez, reel mağazalardan alışveriş işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu