Maddi Yardım

Yüreğir Sosyal Yardımlaşma Online Başvuru Sorgulama 2022

Yüreğir Sosyal Yardımlaşma Online Başvuru Sorgulama

Bu makalemizde sizlere Adana Belediyesi Yüreğir Kaymakamlığı tarafından hem nakit hem de gıda olarak verilen yardımlardan bahsedeceğiz. Makalemizin devamında bu yardımların hangi türlerde verildiği bilgisi yer alıyor. Sonrasında ise başvuruyu yapabilmeniz için sizler için basit bir anlatım yapacağız. Son olarak Yüreğir sosyal yardımlaşma online başvuru sorgulama nasıl yapılır konusuna da değindikten sonra yazımızı sonlandıracağız.

Yüreğir Sosyal Yardımlaşma sorgulama
Yüreğir Sosyal Yardımlaşma sorgulama

Adana Yüreğir Sosyal Yardım

Adana’nın Yüreğir ilçesi sosyal yardımlaşma anlamında ihtiyaç sahiplerine gıda ve para yardımı yapıyor. Adana valiliği sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfı, online yardım başvurusu kabul ettiği gibi şahsi olarak başvuruları da kabul ediyor. Yaptığınız yardımların sonucunu öğrenmek için e-Devlet’e girebilir ya da (0322) 323 83 81 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yüreğir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürlüğü, bilindiği üzere gıda, kömür, ilaç ne nakit yardım sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Bu ihtiyaçlarımızdan dolayı yardım başvurusu nasıl yapılır diye soracak olanlar için şahsi başvuru yapılabildiği gibi Adana Yüreğir Kaymakamlığı internetten başvuru da kabul ediyor. Özellikle sosyal yardıma başvuran ihtiyaç sahibi kişiler başvuru sonucunu kaymakamlığa gitmeden e devletten öğrenebiliyorlar.

Adana Yüreğir Kaymakamlığı Hangi Sosyal Yardımları Veriyor?

Adana Yüreğir sosyal yardımlaşma vakfının ihtiyaç sahiplerine birçok yardım yaptığını belirtmiştik. Şimdi gelin bu yardımların türlerine birlikte göz atalım;

 • Kömür yardımı
 • Öksüz yetim yardımı
 • İlaç yardımı
 • Eşi vefat etmiş kadın yardımı
 • Muhtaç asker ailesi yardımı
 • Engelli yardımı
 • Yaşlılık yardımı
 • Gıda yardımı
 • Doğum yardımı

Görüldüğü üzere Adana’da bulunanların Yüreğir sosyal yardımlaşmaya yukarıda yazılı konularda başvuru yapmasına imkân sağlanıyor. Böylece Adana Belediyesi sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı en üst düzeyde tutarak ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmeyi hedefliyor. Dilerseniz başvuru yapmadan önce bilgi için (0322) 323 83 81 numaralı telefon numarasını da arayabilirsiniz.

Yüreğir SYDV online başvuru formu
Yüreğir SYDV online başvuru formu

Yüreğir Sosyal Yardımlaşma Başvuru Adımları

Yüreğir’in sosyal yardımlaşma kapsamında bu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını söylemiştik. Peki; ihtiyaç sahipleri bu yardımlara nasıl başvuru yapabilirler? Şimdi de gelin buna bir göz atalım;

 • İlk olarak yuregirvakıf.com sayfasına girilir
 • Yeni başvuru sekmesine tıklanır
 • Açılan sayfaya kişi TC kimlik bilgilerini girerek devam butonuna tıklar.
 • Daha sonra açılan ekranda kişisel bilgiler DOĞRU ŞEKİLDE doldurulur.
 • Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girmeniz son derece önemlidir.
 • Yardım dilekçesi yazılır. Yardım dilekçesinde paraya ya da ilgili yardıma neden ihtiyacınız olduğunu kısa bir şekilde açıklamanızı öneriyoruz. Yalvarışa yakın cümleler yerine durumunuzu tarif eden cümleler yazmanız sizin için faydalı olacaktır.
 • Sonrasında işlem onaylanarak tamamlanır ve sonucun gelmesi beklenir.

Görüldüğü üzere Yüreğir sosyal yardım başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Aynı zamanda başvuru sorgulama işlemini de e devletin yanı sıra Yüreğir’in internet sitesi üzerinden de yapabildiğinizi hatırlatmak isteriz. Son olarak Yüreğir sosyal yardımlaşma online başvuru sorgulama yöntemlerini de sizlere aktararak makalemizi sonlandırmış bulunuyoruz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 3]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu