Borsa

Borsada Yükselmesi Beklenen Hisseler 2022, Bu Hafta, Bugün

Yatırımcılar uzun vade planlaması yaparken tercihlerini borsada yükselmesi beklenen hisseler ile kullanır. Bu nedenle hisse senedi yatırımcıları için bu yazıda gelecekte yükselmesi beklenen hisseler hakkında bilgi vereceğiz.

Borsada Yükselmesi Beklenen Hisseler 2022

Bir hisse senedi yatırımcısı için en önemli hususlardan biri yatırım kararlarını kendi analizleri ve tecrübeleri ile almalarıdır. Ancak bazı hisse senedi yatırımcıları çeşitli nedenlere bağlı olarak kendi analizlerini bir kenara bırakarak uzman borsacıların yükselmesini umduğu hisselere yatırım yapmaktadır. Bunun en önemli nedeni de hisse senedi yatırımcılarının kendi analizlerine güvenmemesi ve kendisini yatırım kararı alabilecek düzeyde görmemesidir.

Bu başlık altında 2022 yılının 2. döneminde borsa uzmanlarına göre ve indikatör analizlerine göre borsada yükselmesi beklen hisseler hakkında bilgi vereceğiz. Bu hisse senetleri uzun vadeli yatırım yapmak isteyen ve hisse senetlerini uzun süre elinde bulundurmak isteyen kişiler için uygundur.

yükselmesi beklenen hisseler
yükselmesi beklenen hisseler bugün bu hafta 2022

Uzman borsacılara göre 2022 yılının geri kalanında yükselmesi beklenen hisse senetleri şu şekildedir;

Hisse Kodu Güncel Şirket Değeri Hisse Fiyatı
TLMAN 309.800.000 ₺ 28,40 ₺
ETYAT 35.400.000 ₺ 3,59 ₺
ISMEN 2.832.900.000 ₺ 14,01 ₺
TCELL 31.856.000.000 ₺ 15,75 ₺
NUHCM 2.738.400.000 ₺ 36,70 ₺

 

yükselmesi beklenen hisse senetleri
yükselmesi beklenen hisse senetleri bugün bu hafta

Bu arada, borsada en ucuz hisseler 2022 yılında hangileridir?

Bu hisse senetleri borsacıların temel ve teknik analiz sonuçlarına göre yılın geri kalanında yükselmesini beklediği hisselerdir. Borsa uzmanları çeşitli formasyonlar, oluşan fiyat hareketleri ve şirketlerin göstermiş olduğu performansları göz önünde bulundurarak bu hisseleri listelenmiştir. Teknik analizde kullanıla önemli indikatörlerin yükselme olasılığı gördüğü hisseler ise şu şekildedir;

Hisse Kodu RSİ MACD Stokastik CCI Hareketli Ortalamalar
PKART Al Güçlü Al Al Güçlü Al Güçlü Al
ZPT10 Güçlü Al Güçlü Al Güçlü Al Güçlü Al Güçlü Al
ATATP Güçlü Al Al Al Güçlü Al Güçlü Al
EDATA Al Al Al Al Nötr
MEDTR Güçlü Al Güçlü Al Güçlü Al Al Al
ADEL Al Al Al Al Al
KUTPO Al Güçlü Al Güçlü Al Güçlü Al Al
KOZAA Al Al Al Nötr Nötr
CCOLA Güçlü Al Güçlü Al Güçlü Al Al Al
AKSA Al Al Güçlü Al Güçlü Al Nötr
PAMEL Güçlü Al Al Al Al Güçlü Al
UFUK Güçlü Al Al Al Güçlü Al Nötr
DOBUR Güçlü Al Al Al Al Al
PAGYO Al Al Güçlü Al Güçlü Al Al
SELGD Al Al Al Al Al
BIKING Güçlü Al Güçlü Al Güçlü Al Güçlü Al Al
ERBOS Güçlü Al Al Al Al Nötr
PENTA Al Al Al Al Al
AKSEN Al Nötr Güçlü Al Güçlü Al Al

Bu hisseler yalnızca indikatörlerin verdiği sinyallere göre yükselmesi beklenen hisseler içerisinde yer almaktadır. İndikatörler fiyat ve hacim değişimlerinden faydalanarak hissenin ilerdeki konumunu tahmin eder. Bu tablodaki hisseler başta BİST 100 olmak üzere ülkemizde alım satımı yapılan hisselerdir. Bu hisseleri hedef haline getiren yatırımcılar kendi analizleri ile destekleyerek alım satım kararı alabilir.

borsada yükselmesi beklenen hisseler
borsada yükselmesi beklenen hisseler bugün bu hafta

Borsada Yükselmesi Beklenen Hisseler Bugün

Borsa yatırımcılarının önemli bir bölümü yatırımlarını uzun vadeli olarak düşünür. Ancak bazı hisse senedi yatırımcıları kısa vadeli yatırım yapmayı daha cazip bulur. Bu nedenle günlük alım satım yapan kişiler için borsada yükselmesi beklenen hisseleri bu başlık altında vereceğiz. Aşağıdaki tabloda en çok kullanılan ve en doğru sonuçları veren indikatörlerin verdiği sonuçları verdik.

Hisse Kodu RSİ MACD Stokastik CCI Hareketli Ortalamalar
PKART Güçlü al Güçlü al Güçlü al Güçlü al Al
DOBUR Al Al Güçlü al Al Güçlü al
AKSA Güçlü al Güçlü al Al Al Güçlü al
KUTPO Nötr Güçlü al Güçlü al Al Al
UFUK Al Al Al Güçlü al Al
CCOALA Al Al Güçlü al Güçlü al Nötr
KOZAA Güçlü al Al Güçlü al Nötr Al
ADEL Güçlü al Güçlü al Güçlü al Güçlü al Güçlü al
PAMEL Al Sat Al Al Güçlü al
SANEL Güçlü al Al Al Güçlü al Nötr
TUREX Güçlü al Al Al Al Güçlü al
ERBOS Güçlü Al Al Al Güçlü Al Güçlü Al
SEYKM Al Al Al Nötr Nötr
SELGD Güçlü Al Güçlü Al Güçlü Al Al Al
DOAS Al Al Güçlü Al Güçlü Al Nötr

 

Bu hisseler gün içi alım satımlar için indikatörlerin önerdiği hisselerdir. Ancak bu indikatörlere bakarak alım satım kararı almak ciddi mali tablolar doğurabilir. Çünkü fiyat ve hacim hareketlerinden etkilenen hisse senetlerinde ortaya çıkan sinyaller dakikalar içerisinde değişebilir.

Bu arada, borsada sağlam tüyolar 2022 yılında nasıldır?

Borsada Yükselmesi Beklenen Hisseler Bu Hafta

Orta vadede hisse senedi yatırımı yapmak isteyen kişiler için yatırım kurumlarının (İş Yatırım vs.) orta vadede önerdiği hisseler şu şekildedir;

Hisse Kodu Kapanış

(TL)

Hedef Fiyat Orta Vadede Güven (%)
AEFES 21,76 31 42
ARCLK 32,96 43,42 32
BIMAS 71,1 90 27
CCOLA 86,6 102 18
DOAS 26,2 38,1 45
ENKAI 10,11 11,83 17
EREGL 18,55 25,01 35
FROTO 170,9 240,65 41
KRDMD 7,68 9,77 27
LOGO 38,9 47,1 21
MAVI 56,7 62,88 11
MGROS 36,28 50 38
MPARK 24,74 29,26 18
PETKM 5,96 8,21 38
PGSUS 69,3 98,6 42

 

Bu hisse senetleri orta vadede yükselmesi beklenen hisse senetleridir. Yatırım şirketleri bu hisse senetlerinin geçen hafta sergilediği fiyat hareketlerinden ve şirketlerin performanslarından yola çıkarak bu hisse senetlerini önermiştir. Bu hisseler kısa vade hisseleri kadar güvensiz olmadığı gibi uzun vadeli hisse senetleri kadar da güvenilir değildir. Bu nedenle orta vadede yatırım yapmak isteyen kişilerin kendi analizlerini yaptıktan sonra bu yatırım şirketlerinin önerdiği hisselere yatırım kararı alması önerilmektedir.

Borsada Yükselmesi Beklenen Hisse Senetleri Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Borsada yükselme beklentisi bulunan hisse senetlerine yatırım yapılırken beklenmedik mali sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle yükselmesi beklenen kağıtlara yatırım yaparken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Yükselmesi beklenen hisse senetlerine yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Asla hisse önerilerine aldanarak yatırım kararı almayın. Bazı platformlar spekülatif bir ortam yaratmak ve kendi yatırımlarının değerini yükseltmek için yükselme beklentisi olmayan hisse senetlerini yükselecekmiş gibi gösterebilir. Bu durum sizin için ciddi mali tabloların ortaya çıkmasına neden olabileceği için yatırım kararı almadan önce kendiniz teknik ve temel analiz yöntemlerini kullandıktan sonra bu hisse senetlerini incelemelisiniz.
  • Uzun vadeli yatırım kararı almadan önce şirketin sergilediği performansı analiz edin. Uzun vadeli yatırımlarda genellikle fiyat hareketleri vs. etkili olmaz. Bunun için yatırımcı şirketin bilançosu, sektörü, genel piyasa hareketleri, gelecekteki projeleri ve geçmişteki projelerine göz atmalıdır.
  • Hisse senedi önerisinde bulunan platformun güvenilirliğine dikkat edin. Bu madde ilk madde ile bir miktar örtüşmektedir. Eğer bir hisse senedine yatırım kararı alırken başkalarının da görüşünü dikkate almak istiyorsanız profesyonel borsacıların, yatırım şirketlerinin ve köşe yazarlarının görüşlerini dikkate almalısınız.
  • Yükselmesi beklenen bir hisse senedi satın alınırken o hisse senedinde neden yükselme beklendiğinin öğrenilmesi gerekmektedir. Eğer bir hisse senedi hakkında yükseliş beklentisi varsa ancak o yükselişin neden beklendiği belirtilmiyor ve kaynak gösterilmiyorsa o hisse senedine yatırım yapılmamalıdır.

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermemektedir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeleri yatırım tavsiyesi olarak algılayıp yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Çünkü burada yer alan yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Eğer bir hisse senedine yatırım yapmak istiyorsanız mali durumuz ile risk yönetimi anlayışını göz önünde bulundurularak yatırım kararı verilmesi gerekmektedir. Ayrıca belirtmemiz gerekiyor ki burada tablo halinde verilen hisse senetleri portföyümüzde yer alan hisseler değil de borsacıların, yatırım şirketlerinin ve teknik indikatörlerin önerdiği hisse senetleridir.

Türk Hava Yolları Hissesi Yükselir Mi?

THY hissesinin pandemi sonrasında artan uçuş sayıları ile birlikte değerinin artması bekleniyor.

Yükselmesi Beklenen Hisseler Nasıl Bulunur?

Yükselmesi beklenen hisseler teknik analiz, temel analiz, borsa yorumcuları ve yatırım şirketlerinin önerileri ile bulunabilir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu