BankalarAltınBorsaZiraat Bankası

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi

Ziraat bankası vadeli altın hesabı getirisi, banka üzerinden altın hesabı açan ya da açmak isteyen müşterilerin en sık araştırdığı konular arasına girmeyi de başarmıştır. Ziraat bankası uzun yıllardır kullanılmaya devam eden önemli kamu bankaları arasında yer alıyor. Uzun yıllardır verdiği hizmetlere sınırsız olarak devam eden banka, düşük faizlerle verdiği kredilerin yanı sıra altın hesaplarıyla da dikkat çekmeye devam ediyor.

Altın hesabı kullanımı son zamanlarda vatandaşların en sık tercih ettiği yöntemlerden de bir tanesidir. Özellikle de ziraat bankası kullanan kişilerin büyük bir kısmı, bu hesapları açarak birikim yapmayı tercih ediyor. Altın hesabı açan kişilerin öncelikli amacı; daha yüksek tutarlarda birikim yapmak ve bu birikimleri de tek bir bankanın bünyesinde saklı tutabilmek olmuştur.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi ve Özellikleri

Ziraat bankası vadeli altın hesabı getirisi ve özellikleri bu hesaplardan faydalanmak isteyen birçok kişi tarafından merak konusu olmuştur. Her bankanın olduğu gibi ziraat bankası üzerinden açacağınız hesapların da bazı özellikleri vardır.

Ziraat bankasının iki farklı türde altın hesabı seçeneği bulunmaktadır. Bunlar;

 • Vadeli altın hesabı
 • Vadesiz altın hesabı olmak üzere ikiye ayrılır.
 • Altın birikiminizi evinizde gerçekleştiriyorsanız; sizin de bildiğiniz gibi bu altınların kaybolma ya da çalınma gibi ihtimalleri söz konusudur. Ancak ziraat bankası üzerinden altın hesabı açarsanız, paranızın kaybolma ya da çalınma gibi bir riski kesinlikle olmayacaktır.
 • Altınınızı gram olarak satın almanız ve açtırmış olduğunuz hesapta biriktirmeniz de mümkün olacaktır.
 • Altın alımı ya da satımı yaptığınız süre zarfı boyunca, elinize fiziki olarak herhangi bir altın verilmesi kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Banka üzerinden altınlarınızı satışa çıkarmak istiyorsanız; sattığınız tutar size nakit olarak verilecektir.
 • Banka kartlarınızda havale yapabildiğiniz gibi altın hesapları arasında da havale işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.
 • Dilediğiniz bir süre zarfında altın hesabınızdaki tüm parayı çekmeniz ve hesabınızı tümüyle kapatmanız da mümkün olacaktır.

İlginizi çekebilir: Kuveyt Türk altın hesabı

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi
Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi

Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Vadeli altın hesabı nedir? Sorusu da ziraat bankası üzerinden hesap açan insanların sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesidir. Eğer yatırım yaptığınız paradan herhangi bir kar elde etmeyi planlıyorsanız vadesiz hesaplar yerine vadeli bir hesap açtırmanız sizin için daha doğru olacaktır.

Vadeli altın hesaplarında bir süre belirlemeniz gerekir. Belirlediğiniz süre zarfında ise; hesabınıza faiz işlemesi yapılır. Hesabınızda yer alan miktara göre işleyecek faiz, sizin belli bir kazanç elde etmenize de olanak sağlayacaktır. Peki, size bir soru: altın hesabı mı, döviz hesabı mı?

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi
Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi

İlginizi çekebilir: en karlı altın hesabı hangi bankada?

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Özellikleri

Ziraat bankası vadeli altın hesabı özellikleri de milyonlarca vatandaşın en sık araştırdığı konulardan bir tanesi olmuştur. Ziraat bankası herkese hitap edebilecek ve vatandaşların çıkar sağlamasını sağlayabilecek bir şekilde düzenlediği vadeli altın hesapları için de şu özellikleri sunmuştur;

 • Vadeli bir altın hesabı açma düşüncesindeyseniz, en az 10 gram altını hesabınıza tanımlamanız gerekmektedir. Belirtilen bu tutarın altında vadeli bir altın hesabı açabilmeniz ve kar elde etmeniz maalesef mümkün olmayacaktır.
 • Altın şeklinde faiz oranı işlenecek ve bu sayede tasarruf ettiğiniz gibi kar elde edebilme şansı bulacaksınız.
 • Hesabınız tasarruf mevduatı adı altına sigorta sahibi olacaktır.
 • Faiz miktarınıza bağlı olarak, %15 miktarında (MSİGV) spotaj kesintisine tabi tutulacaktır.

Ziraat Bankası Üzerinden Vadeli Altın Hesabı Açtırmak Güvenli mi?

Ziraat bankası üzerinden vadeli altın hesabı açtırmak güvenli mi? Diye merak ediyorsanız, konu hakkında herhangi bir şüphe duymanıza gerek yoktur. Ziraat bankası bütün işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirdiği gibi, altın hesabında da aynı politikayı uygulayacağını bildirmiştir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu