Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi 2021

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi

Ziraat bankası vadeli altın hesabı getirisi, banka üzerinden altın hesabı açan ya da açmak isteyen müşterilerin en sık araştırdığı konular arasına girmeyi de başarmıştır. Ziraat bankası uzun yıllardır kullanılmaya devam eden önemli kamu bankaları arasında yer almaktadır. Uzun yıllardır verdiği hizmetlere sınırsız olarak devam eden banka, düşük faizlerle verdiği kredilerin yanı sıra altın hesaplarıyla da dikkat çekmeye devam etmektedir.

Altın hesabı kullanımı son zamanlarda vatandaşların en sık tercih ettiği yöntemlerden de bir tanesi olmuştur. Özellikle de ziraat bankası kullanan kişilerin büyük bir kısmı, bu hesapları açarak birikim yapmayı tercih etmektedirler. Altın hesabı açan kişilerin öncelikli amacı; daha yüksek tutarlarda birikim yapmak ve bu birikimleri de tek bir bankanın bünyesinde saklı tutabilmek olmuştur.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Özellikleri

Ziraat bankası altın hesabı özellikleri bu hesaplardan faydalanmak isteyen birçok kişi tarafından merak konusu olmuştur. Her bankanın olduğu gibi ziraat bankası üzerinden açacağınız hesapların da bazı özellikleri vardır. Bunlar;

Ziraat bankasının iki farklı türde altın hesabı seçeneği bulunmaktadır. Bunlar;

 • Vadeli altın hesabı
 • Vadesiz altın hesabı olmak üzere ikiye ayrılır.
 • Altın birikiminizi evinizde gerçekleştiriyorsanız; sizin de bildiğiniz gibi bu altınların kaybolma ya da çalınma gibi ihtimalleri söz konusudur. Ancak ziraat bankası üzerinden altın hesabı açarsanız, paranızın kaybolma ya da çalınma gibi bir riski kesinlikle olmayacaktır.
 • Altınınızı gram olarak satın almanız ve açtırmış olduğunuz hesapta biriktirmeniz de mümkün olacaktır.
 • Altın alımı ya da satımı yaptığınız süre zarfı boyunca, elinize fiziki olarak herhangi bir altın verilmesi kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Banka üzerinden altınlarınızı satışa çıkarmak istiyorsanız; sattığınız tutar size nakit olarak verilecektir.
 • Banka kartlarınızda havale yapabildiğiniz gibi altın hesapları arasında da havale işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.
 • Dilediğiniz bir süre zarfında altın hesabınızdaki tüm parayı çekmeniz ve hesabınızı tümüyle kapatmanız da mümkün olacaktır.
Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi
Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi

Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Vadeli altın hesabı nedir? Sorusu da ziraat bankası üzerinden hesap açan insanların sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi olmuştur. Eğer yatırım yaptığınız paradan herhangi bir kar elde etmeyi planlıyorsanız vadesiz hesaplar yerine vadeli bir hesap açtırmanız sizin için daha doğru olacaktır. Vadeli altın hesaplarında bir süre belirlemeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz süre zarfında ise; hesabınıza faiz işlemesi yapılacaktır. Hesabınızda yer alan miktara göre işleyecek faiz, sizin belli bir kazanç elde etmenize de olanak sağlayacaktır.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi
Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Getirisi

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Özellikleri

Ziraat bankası vadeli altın hesabı özellikleri de milyonlarca vatandaşın en sık araştırdığı konulardan bir tanesi olmuştur. Ziraat bankası herkese hitap edebilecek ve vatandaşların çıkar sağlamasını sağlayabilecek bir şekilde düzenlediği vadeli altın hesapları için de şu özellikleri sunmuştur;

 • Vadeli bir altın hesabı açma düşüncesindeyseniz, en az 10 gram altını hesabınıza tanımlamanız gerekmektedir. Belirtilen bu tutarın altında vadeli bir altın hesabı açabilmeniz ve kar elde etmeniz maalesef mümkün olmayacaktır.
 • Altın şeklinde faiz oranı işlenecek ve bu sayede tasarruf ettiğiniz gibi kar elde edebilme şansı bulacaksınız.
 • Hesabınız tasarruf mevduatı adı altına sigorta sahibi olacaktır.
 • Faiz miktarınıza bağlı olarak, %15 miktarında (MSİGV) spotaj kesintisine tabi tutulacaktır.

Ziraat Bankası Üzerinden Vadeli Altın Hesabı Açtırmak Güvenli mi?

Ziraat bankası üzerinden vadeli altın hesabı açtırmak güvenli mi? Diye merak ediyorsanız, konu hakkında herhangi bir şüphe duymanıza gerek yoktur. Ziraat bankası bütün işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirdiği gibi, altın hesabında da aynı politikayı uygulayacağını bildirmiştir.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

Kırmızı Çizgi Ne Zaman Kalkar

Kırmızı Çizgi Ne Zaman Kalkar? (Kredi Alamıyorum) 2021

Kırmızı çizgi ne zaman kalkar, ne zaman kredi alabilirim sorusu paraya sıkışanlar tarafından soruluyor. Kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.