Altın

En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Avantajlı

Altın hesabı açarak yatırım yapmak istiyorsunuz ama bu yıl en karlı altın hesabı hangi bankada sorusunun cevabını bilmiyorsunuz. İşte bugün sizler için detaylı bir araştırma yaptık ve makas aralığı en az olan altın hesabı sunan bankaları sizin için listeledik. En doğru yatırım kararları almak için Hepkredi’yi sürekli takip etmelisiniz.

En Karlı Altın Hesabı Hangi Bankada Avantajlı 2023

Altın birikimi yapmak ülkemizdeki vatandaşların en güvenli bulduğu yatırım yöntemlerinden biridir. Peki günümüzde en karlı altın hesabı hangi bankada daha avantajlı? Makas aralığı az olan altın hesabı hangi bankalarda? Özellikle uzmanlar da bu alanda vatandaşları destekleyen açıklamalarda bulunmaktadır. Zira yatırım için;

 • Gayrimenkuller,
 • Borsa,
 • Farklı dövizler de seçenekler arasında bulunmaktadır.

Altın, sayılan yöntemlere göre daha garanti kazanç getirmektedir. Aynı zamanda bundan kaynaklı olarak ülkemizde diğerlerine oranla daha çok tercih edilmektedir. Ancak altının getirdiği kar oranının yüksek olabilmesi için işe uzun vadede bakılması gerekmektedir. Ayrıca bu sayfamızdan en iyi altın hesabı hangi bankada sorunuza cevap alabilirsiniz.

en karlı altın hesabı hangi bankada
en karlı altın hesabı hangi bankada

Altın Hesabı Hangi Banka İyi?

Altın birikimi yapmak denince hemen herkesin aklına ilk gelen şey yastık altı birikimler olarak açıklanmaktadır. Ancak artık yastık altında birikim yapmak özellikle güvenlik açısından uygun değildir. Üstelik yastık altı birikimleri hızlı kullanımlarda da istenen sonuçları vermemektedir.

Bu yüzden altın alımlarında da bankaların sağlamış olduğu avantajlar öne çıkmaktadır. Fakat bu sefer de hangi bankadan altın hesabı açtırılacağı kafa karışıklığı oluşturmaktadır.

Hangi Bankanın Hesabı Karlı?

Bankaların politikaları birbiri ile aynı değildir. Üstelik bu kıstas;

 • Özel bankalar,
 • Kamu bankaları başlıkları ile de sınırlandırılamamaktadır.

Ayrıca bu sayfamızdan Kuveyt Türk altın hesabı kar payı oranları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Her banka kredilerde de mevduat hesaplarında da kendi politikalarını izlemektedir. Birikim yapmak ya da doğrudan altın yatırımı gerçekleştirmek için altın hesabı hangi banka avantajlı 2023 araştırmalarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bazı bankalar özellikle faiz oranları yüksek olduğundan daha sağlam kazançlar getirmektedir. Altın faiz oranları yüksek olan bankaların güncel listesi şimdilik;

 • Burgan Bank,
 • ING Bank,
 • Odeabank olarak devam etmektedir.

Belirtilen liste ekonomik duruma göre değişebilmektedir. Bu neden yüzünden hesap açım öncesinde kontrol esastır.

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açmak için farklı yöntemler saymak mümkündür. Ancak özellikle bireysel müşterisi olunan bankalardan altın hesabına geçiş yapmak daha kolaydır. Çünkü hesap geçişleri gerek internet bankacılığı üzerinden gerekse mobil bankacılık üzerinden tamamlanabilmektedir. Genel olarak sıralanması gerekirse altın hesap açım yöntemleri;

 • Banka şubeleri üzerinden başvuru yapmak,
 • Mobil bankacılık işlemlerinden başvuru yapmak,
 • İnternet bankacılık işlemlerinden başvuru yapmak şeklindedir.

Özellikle bireysel müşterisi olunmayan bankalar üzerinden işlem görmek isteyenler mutlaka şahsi olarak şubelere başvurmalıdır. Bu aşamada bireylerden kimlik gibi belgeler istenebilmektedir.

İlginizi çekebilir: Kuveyt Türk fiziki altın teslim ücreti nedir?

Altın Hesabı Hangi Bankalarda Var?

Ülkemizde altın hesabı olan bankaların sayısı giderek artmaktadır. Aynı zamanda vatandaşların hesaplara göstermiş olduğu ilgi ile alakalıdır. Ancak ilgi ve talebin artmasına bağlı olarak bankaların sağlamış olduğu altın hesabı olanağı da geliştirilmektedir. Altın hesabı olan bankalar arasında;

 • Vakıfbank,
 • Kuveyt Türk,
 • Ziraat Bankası,
 • Odeabank,
 • Albaraka Türk,
 • Türkiye Finans,
 • ING Bank,
 • Burgan Bank şeklindedir.

Bankalar arasında en avantajlı olarak görülenler ise faiz oranları en yüksek olanlardır. Bankaların altın hesabında da diğer mevduat hesaplarında da faiz oranları resmi internet sitelerinden yayımlanmaktadır. Bu sayede hesap sahipleri ekonomik girdilere göre değişim gösteren faiz değerlerini sorunsuz olarak takip edebilmektedir. Son olarak, fiziki altın veren bankalar listesini de inceleyerek online işlemlere zorunlu kalmazsınız.

İlginizi çekebilir: fiziki altın veren bankalar güncel listesi

Altın Makas Aralığı Az Olan Bankalar Hangileridir

Yatırımcı olmak isteyenlerin merak ettikleri konulardan biri de makas aralığıdır. Özellikle uzmanlar konu hakkında elde edilen verileri vatandaşla paylaşmaktadır. Böylece Altın makas aralığı az olan bankalar da resmi verilerden sağlanan sonuçlara göre değerlendirilmektedir. Bu kapsamda listede;

 • Senin Bankan,
 • Ziraat Bankası,
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • TFX Target isimlerinin sayılması mümkündür.

Altın hesaplarında faiz oran açıklamalarında değerlerin sabit olmadığından bahsedilmiştir. Makas aralığı sonuçları için de benzer durumlar söz konusudur. En karlı altın hesabı hangi bankada sorusunun cevabını da vermiş olduk. Üstelik karlı yatırımlara imza atmak isteyenlerin her daim güncel olan verileri kullanmaları gerekir. Bundan ötürü yatırımcıların yatırım yapmadan ya da altın hesabı açmadan hemen önce rakamları kontrol etmeleri önerilmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu