Fiyatlar

Domates Fidesi Fiyatları

Domates fidesi fiyatları ve detayları hakkında aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını hazırladık. HepKredi olarak en sağlıklı ve verimli domates fidelerini sizler için satışa sunuyoruz. Güncel 2023 fide satış fiyatlarımız ve daha fazlası hakkında bilgi almak üzere hemen içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Domates fidesi yetiştiricisi
Domates fidesi yetiştiricisi

Domates Fidesi Fiyatları 2023

Domates fidesi çeşitleri oldukça farklıdır. Bunlar salkım domates fidesi, pembe domates fidesi, siyah domates fidesi ve sırık domates fidesi gibi çeşitleniyor. Tüm fide çeşitlerini Hep Kredi olarak satışa sunuyoruz. Üstelik satışa sunduğumuz fidelerin tamamı organik ve sağlıklı olmakla beraber oldukça cazip fiyatlarıdır. Güncel fiyatlarımız ise fide türüne göre şu şekilde yansıyor;

 • F1 Beef Domates Fidesi Fiyatı 2 TL
 • Kardelen F1 Domates Fidesi Fiyatı 2 TL
 • Sırık Domates Fidesi Fiyatı 2,5 TL
 • Salçalık Domates Fidesi Fiyatları 1 TL
 • Pembe Domates Fidesi Fiyatları 2 TL

Satışa sunduğumuz domates fidesi fiyatları bu şekilde yansıyor. Verdiğimiz fiyatlar adet bazlıdır. Toplu alımlar için özel fiyat teklifleri sunuyoruz. Sipariş oluşturmak ve fiyat almak üzere hemen bizimle yorum kısmından ya da mail adresimiz üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Domates Fidesi Ne Zaman Ekilir?

Domates fidesi çeşitleri farklılık gösteriyor. Her çeşit farklı toprak özellikleri ile bütünleşince iyi verim sunar. Bu noktada fideleri ne zaman ektiğiniz de verimlilik açısından oldukça önemlidir. Genel olarak domates fideleri için en iyi ekim mevsimi ilkbahardır. Çünkü domatesler hassas sebzelerdir. Bu noktada don olaylarının yaşanmadığı sıcak ve ılık havalarda daha iyi verim sunar.

Domates fidesi fiyatları
Domates fidesi fiyatları

Domates Fidesi Çeşitleri Nelerdir?

Domates fidelerinin çeşitleri oldukça fazladır. İri, ufak ya da kullanım alanına göre değişkenlik gösteriyor. Örneğin domates salçasında kullanılan fideler ile normal yemeklik domates fideleri farklıdır. Kısaca sıklıkla tercih edilen çeşitlerini sıralamak gerekirse de;

 • Ayaş domates fidesi
 • Şeker domates fidesi
 • Oturak domates fidesi
 • Salkım domates fidesi
 • Çeri domates fidesi
 • Pembe domates fidesi
 • Siyah domates fidesi
 • Sırık domates fidesi

Domates Fidesi Nasıl Ekilir?

Domates fidesi dikerken ve bakımını yaparken son derece titiz davranmanız gerekiyor. Ekim işlemlerini fide türüne göre yapmaya özen göstermeniz faydalı olacaktır. Ekim işlemlerinde her fidenin arasında en az 40-50 santim olmasına özen gösterin. Karık aralığı ise 120-160 santim olmalıdır. Hızlı yetişen bir sebze olduğu için fide aralığını mutlaka dikkate almanız gerekiyor.

1 Domates Fidesi Kaç Kilo Verir?

1 domates fidesi ortalama olarak 20-30 arası ürün verir. Bu fidenin türüne, bakım detaylarına göre değişkenlik gösterebilir. Bazı durumlarda bir fidenin 50 adete kadar ürün verdiği de görülebilir.

Domates Fidesi Dikim Aralığı Nedir?

Domates fidelerinin 2/3’si toprağın altında kalacak şekilde ekilir. Karık boyunca dikilen fidelerde karık arası mesafe ortalama 120-160 santim olmalıdır. Fideler arası mesafe ise 40-50 santim kadar olmalıdır.

Domates Fidesi Nasıl Sulanır?

Domates fidelerinin sulanması ekildiği yerin iklim türüne göre değişiyor. Kurak bölgelerde daha sık ekilirken daha soğuk yerlerde az sulanır. Mayıs ayında 3 günde bir, Haziran ayında 2 günde bir, Temmuz ayında haftada 5 gün, Ağustos ayında haftada 4 gün Eylül ayında ise haftada 1 kez sulaması uygundur.

1 Dönüme Kaç Domates Fidesi Dikilir?

1 dekar 1000 metre kare anlamına gelir. 1 dekarlık yani 1 dönümlük ekim arazilerine toplamda 2 bin 500 adet fide dikimi yapılır.

Domates Fidesi Nasıl Budanır?

Domates fidelerinin alt kısmında yer alan yapraklar sararmaya başladığı zaman budama zamanı gelmiştir. Aynı zamanda ilk çiçek veren dallarda da renk değişimleri görülmeye başlandıysa bu alanların da budama zamanı gelmiştir.

Domates Fidesi Ne Zaman Meyve Verir?

Domates fideleri ekildikten sonra doğru bakım ve sulama yapıldığı zaman yaklaşık 60 ile 80 gün arasında hasat verir. Yani ortalama 2-3 ay kadar bir süre zarfında hasat zamanı gelir.

Domates Fidesi Ne Zaman Sulanır?

Domates fideleri sıcak aylarda ekilir. Bu nedenle de sulamaya sık gereksinim duyulur. Aylara göre sulama günleri şu şekildedir; Mayıs ayında 3 günde bir, Haziran ayında 2 günde bir, Temmuz ayında haftada 5 gün, Ağustos ayında haftada 4 gün Eylül ayında ise haftada 1 kez sulaması uygundur.

Domates Fidesi Ne Zaman Şaşırtılır?

Şaşırtma uygulaması fidelerin daha sağlıklı verim sağlaması için uygulanır. Genelde fide ekildikten sonra ilk yapraklarını vermeye başladıktan sonra şaşırtma uygulanır. Bu da fide dikiminden yaklaşık 2 hafta sonrasına tekabül eder.

En İyi Domates Fidesi Hangisidir?

En verimli ve lezzetli domates fideleri doğal marmande domates olarak bilinir. Bu domates türü kalın etli ince kabukludur. Ayrıca fidesinden çok fazla verim ve ürün alınır.

Kayseri Kocasinan Belediyesi Domates Fidesi Dağıtımı Ne Zaman?

Kayseri Kocasinan Belediyesi domates fidesi dağıtımını her yıl düzenli yapıyor. Yapılan açıklamaya göre bu yıl domates fidelerinin dağıtımı 2 Mayıs Perşembe günü saat sabah 09:30 tarihinde yapılacaktır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu