Bankalar

Banka Promosyonu Caiz Mi? Diyanet, Cevat Akşit

Çok sayıda banka müşterisi banka promosyonu caiz mi sorusunu yöneltmeye başladı. Emekli olmuş vatandaşa promosyon ödemesi yapılması için Diyanet İşleri Başkanlığı gerekli açıklamayı yaptı.

Sıkça sorulan emekli promosyon ödemesi caiz mi sorusuna Diyanet İşleri Başkanlığı özverili bir cevap verdi. Aslında açıklamasında “harama yakın” ifadelerine yer verdi. Son zamanlarda sıkça sorulan sorulardan olan emekli promosyon ödemelerine dair Diyanet İşleri Başkanlığı açıklama yaptı.

Banka Promosyonu Caiz Mi : Promosyon Harama Yakın

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dergisindeki “Diyanet’e Soralım” kısmında son zamanlarda en fazla duyduğumuz promosyon konusuna öğrendik. Derginin söz konusu kısmında Diyanet İşleri Başkanlığı’na “ banka promosyonu caiz mi ?” sorusunu sorduk. Böylece Diyanet ise sorulan bu soruya kapsamlı bir cevap verdi.

Diyanetten son dakika açıklamaları;

“İşleyiş bakımından faize tam olarak benzememekte ise de, şüpheden de tümüyle uzak değildir. Bu itibarla temel ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olanların bu parayı kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları yakınları için kullanmamaları ve ihtiyaç sahibi fakirlere vermeleri uygun olur”

 

Banka Promosyonu Caiz Mi
Banka Promosyonu Caiz Midir

Diyanet İşleri Başkanlığı söyleminin devamında aynı zamanda kamu kurumlarında çalışmakta olan memurların maaş ve ücretlerini anlaşmalı bankalardan almaları neticesinde ödenen ücretlere yönelik açıklamalarda da bulundu. Aslında Diyanet, söz konusu ödemeler için de tamamıyla şüpheden uzak değildir, ifadelerine yer verdi.

“Bankaların, bu hizmetleri yürütme konusunda kurum ve kuruluşlarca kendilerinin tercih edilmesi karşılığında, gerek kurum ve kuruluşlara gerekse çalışanlarına vermiş oldukları promosyonlar, işleyiş bakımından faize tam olarak benzememekte ise de şüpheden de tümüyle uzak değildir.”

Din alimlerinin ve Diyanet’in bu konudaki görüşlerini aktardık. Peki siz değerli ziyaretçilerimiz olarak neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 32 Anlık Puan: 3.5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu