Kripto Borsası

Bitcoin Geleceği 2022, 2023, 2025, 2030 Yorumlar

Bitcoin geleceği nasıl, Bitcoin hangi borsalardan alınır, Bitcoin kaç dolar olacak, Bitcoin yorumları nasıl? Bu yazımızda en değerli kripto para birimi olan Bitcoin hakkında çok önemli bilgilere yer verdik.

bitcoin
Bitcoin
$17,117.730.780% 24H

Bitcoin Nedir?

Bitcoin kripto para teknolojisinde hayata geçirilen ilk dijital varlıktır. 2009 yılında hayata geçirilen bu proje blok zincir teknolojisi ile üretilen ve merkezi olmayan bir kripto para birimidir.

Bitcoin nedir, arzı, nereden alınır
Bitcoin nedir, arzı, nereden alınır

Bitcoin ilk çıktığında teknoloji bugünkü kadar gelişmiş olmadığı için bilinirliği çok azdı. Öyle ki o kadar değersizdi ki birkaç bin adet Bitcoin ile en fazla pizza alınabiliyordu. Günden güne sessizce değer kazanan Bitcoin 2016-2017 yıllarında ilk çıkışını yaptı ve dünyanın en çok konuşulan projelerinden biri haline geldi.

Bizler Bitcoin’i her ne kadar bir yatırım aracı olarak görsek de Bitcoin’in pek çok işlevi bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Takip edilemeyen ağlar ile para transferleri gerçekleştirme
  • Çok büyük tutardaki para transferlerini kısa süre içerisinde çok az maliyetle gerçekleştirme
  • Yatırım aracı olarak kullanma
  • Kullanıcılarına gizlilik sunma
  • Kullanıcıları ödüllendirme

Bunlar Bitcoin ile gerçekleştirebildiğimiz işlemler olsa da günümüzde daha çok alım satım aracı olarak kullanılıyor. Ancak son zamanlarda El Salvador gibi ülkeler bu kripto parayı resmî para birimi olarak tanıyor ve alışverişlerinde kullanıyor. Fakat dediğimiz gibi yatırım tarafındaki kullanıcılar daha ağır basıyor.

Yazımızın devamında Bitcoin fiyat tahminleri ve geleceği hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer siz de Bitcoin’in geleceğini merak ediyorsanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Bitcoin Arzı

bitcoin
Bitcoin
$ 17,117.73
Arz19,224,312.00 BTC
hacim$18,585,335,390.00
Piyasa değeri $329,265,273,249.00

Toplam Bitcoin arzı 21 milyon adet olarak belirlenmiştir. Dolaşımdaki arz miktarı ise yaklaşık 20 milyon adettir. Yani yüzde doksanından fazlası çıkmıştır.

Toplam arzın 2025 yılına kadar madencilik hizmetleri sayesinde çıkarılacağı düşünülüyor. Arzın bu kadar az olması ve sınırlı olması nedeniyle Bitcoin’in birim başına fiyatı oldukça değerli.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Kripto paralara yatırım yapan herkes Bitcoin fiyat tahmini konusunda bilgi sahibi olmak istiyor. Çünkü bu kripto paraya yatırım yapan kişilerin sayısı çok fazla ve aynı zamanda Bitcoin’deki fiyat hareketleriyle birlikte diğer coinlerde de benzer fiyat değişimleri meydana geliyor.

Yazımızın devamında yıllara göre Bitcoin fiyat tahminlerini paylaştık. Eğer siz de Bitcoin’e ilgi duyuyorsanız bu fiyat tahminlerine göz atmanızı öneriyoruz.

Bitcoin geleceği ile ilgili yorumlar
Bitcoin geleceği ile ilgili yorumlar

Bitcoin Yorum

Bitcoin’e gelen yorumları incelediğimizde çoğunluğun bu coinin geleceğinden ümitli olduğunu görüyoruz. Yıllardır Bitcoin’i takip eden ve bu alanda uzmanlaşan kişiler Bitcoin’in popülerliğini uzun yıllar boyunca sürdüreceğini düşünüyor.

Bitcoin Güvenilir Mi?

Bitcoin’in arkasındaki isim her ne kadar belli olmasa da Bitcoin şu an dünyanın en güvenilir kripto parası olarak görülüyor. Hem ilk üretilen dijital varlık olması hem de yüzbinlerce destekçisinin olması nedeniyle Bitcoin güvenilir mi sorusuna cevabımız evet.

Bitcoin Hangi Ülkenin?

Bitcoin herhangi bir ülkeye ait değildir. Merkeziyetsiz bir proje olduğu için bağlı olduğu bir kurum ya da kuruluş yoktur.

Bazı ülkeler yavaş yavaş Bitcoin’i tanımaya başlasa da Bitcoin’i bir ülkeye ait olarak görmemiz için yeterli değil. Yani kısaca Bitcoin bir ülkenin değil dünyanın kripto parasıdır. Çünkü Bitcoin kullanıcılarının sahip olduğu avantajlar dünyanın her yerinde aynıdır.

Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin’i ilk defa duyan kişiler Bitcoin nereden alınır ya da Bitcoin hangi borsalarda var şeklinde sorular yöneltiyor.

Bitcoin’i almak için bir kripto para borsasında üyelik oluşturmanız yeterlidir. Şu an hizmet veren borsaların neredeyse tamamının Bitcoin (BTC) listelemesi yaptığını düşünecek olursak çok fazla tercih imkanınızın olduğunu söyleyebiliriz.

Tabi alım satım yaptığınız borsanın güvenilir bir borsa olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Güvenilir borsalar için CoinMarketCap platformunu ziyaret edebilirsiniz.

Bitcoin Kimin?

Bitcoin’in arkasındaki isim henüz bilinmiyor. Satoshi Nakamoto lakaplı bir girişimci tarafından kurulduğu biliniyor ancak Satoshi Nakamoto’nun gerçekte kim olduğu henüz belli değil.

Bitcoin Yakımı

Bitcoin’de önümüzdeki süreçlerde yakım olması planlanmıyor. Öyle ki böyle bir şey de pek mümkün görünmüyor. Çünkü hem arz miktarı çok sınırlı hem de birim başına fiyat çok yüksek olduğu için oldukça külfetli bir işlem. Yani kısaca önümüzdeki dönem için Bitcoin coin yakımı yapılması planlanmıyor.

Bitcoin geleceği nasıldır
Bitcoin geleceği nasıldır

Bitcoin Geleceği Nasıldır?

Geldik yazımızın en önemli yerine. Bitcoin’in geleceği nasıl?

Aşağıda dünyaca ünlü isimlerin Bitcoin hakkında yaptıkları fiyat tahminlerine ulaşabilirsiniz. Bu fiyat tahminlerinin yapılmasında teknik analiz, temel analiz, piyasa hareketleri ve yatırımcı davranışları göz önünde bulundurulmuştur.

Fiyat tahminlerine geçmeden önce sizleri bir konuda uyarmak istiyoruz.

Başlı başına risk içeren kripto para piyasalarında fiyat tahminlerine göre yatırım yapmak maddi kayıplar ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. En basitinden bir faiz kararının öncesinde bile fiyat değişimleri yaşanan Bitcoin’de uzun vadeli fiyat tahminleri çok gerçekçi olmayabilir.

Bunu bilerek BTC’ye yatırım yapmanız ve Bitcoin fiyat tahminlerinden etkilenmemeniz yatırımlarınızın sürekliliği için önem arz ediyor.

Bitcoin Geleceği 2022

Bitcoin 2022 yılına güzel bir çıkış yapmış olmasa da yükselişin sinyalini 2021 yılında vermişti. Bitcoin fiyat tahmini 2022 yılı için 70 bin dolar.

Bitcoin Geleceği 2023

2023 yılında Bitcoin’in yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Uzmanların Bitcoin fiyat tahmini 2023 yılı için 85 bin dolar.

Bitcoin Geleceği 2024

Bitcoin’in 2024 yılında en düşük 85 bin en yüksek 85 bin dolardan işlem görmesi bekleniyor. Bitcoin fiyat tahmini 2024 yılında yükselişi işaret ediyor.

Bitcoin Geleceği 2025

Bitcoin’in 2025 yılında 100 bin doları geçeceği düşünülüyor. Uzmanların Bitcoin fiyat tahmini 2025 yılı için 125 bin dolar.

Bitcoin Geleceği 2026

Bitcoin’in 2026 yılında en düşük 130 bin dolardan en yüksek 165 bin dolardan işlem göreceği öngörülüyor. Bitcoin fiyat tahmini 2026 yılında yükseliş sinyalleri veriyor.

Bitcoin Geleceği 2027

Bitcoin’in 2027 yılında 200 bin doları geçeceği öngörülüyor. Uzmanların Bitcoin fiyat tahmini 2027 için 225 bin dolar.

Bitcoin Geleceği 2028

Bitcoin’in 2028 yılında 300 bin dolara yaklaşması bekleniyor. Bitcoin fiyat tahmini 2028 senesi için 290 bin dolar.

Bitcoin Geleceği 2029

Bitcoin fiyat tahmini 2029 yılı için 350 bin dolar.

Bitcoin Geleceği 2030

2030 yılına geldiğimizde Bitcoin’in 500 bin doları geçeceği öngörülüyor. Bitcoin fiyat tahmini 20230 yılı için 530 bin dolar.

Bitcoin ile ilgili verdiğimiz bu bilgiler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Burada yer alan bilgilere dayanarak Bitcoin’e yatırım yapmanız maddi kayıplara neden olabilir. Bu kayıplardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

Bitcoin geleceği hakkında vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi. Eğer Bitcoin hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız yabancı kaynakları da okumanızı öneriyoruz.

Bitcoin tam olarak nedir?

Bitcoin merkeziyetsiz bir kripto para birimidir.

Bitcoin asıl amacı nedir?

Bitcoin asıl amacı takip edilemeyen para transferleri sağlamaktır.

Bitcoin Nasıl Yatırım Yapılır?

Bitcoin’e yatırım yapmak için bir borsada üyeliğinizin olması yeterlidir.

Kriptonun amacı nedir?

Kripto paralar finansal işlemleri kolaylaştırmayı ve kullanıcıların yatırım yapabilmesini amaçlar.

Bitcoin kumar mı?

Bitcoin bir yatırım aracı ve dijital para birimidir.

Bitcoin nereden alınır güvenilir?

Binance gibi güvenilir borsalardan Bitcoin satın alabilirsiniz.

21 milyon Bitcoin ne zaman olacak?

Bitcoin’in önümüzdeki 4-5 sene içerisinde 21 milyon adede ulaşacağı düşünülüyor.

BTC neden 21 milyon adet?

BTC kurucu ekibi toplam arzı 21 milyon adet olarak belirlemiştir. Bunun nedeni henüz bilinmiyor.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu