Masseter Botoksu Fiyatları 2022, Çene Botoksu

Bu yazımızda botoks uygulamaları arasında adı sıkça geçen masseter botoksu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için masseter botoksu nedir, nasıl yapılır ve masseter botoksu fiyatları ne kadar şeklindeki soruların cevaplarınız vereceğiz.

Masseter Botoksu Fiyatları Ne Kadar? Masseter Botoksu Nedir,

İnsan anatomisinde çene özel kaslardan oluşan bir yapıdır. Bu yapıda birçok kas grubu olsa da en aktif kullanılanı masseter yani çiğneme kaslarıdır. Bazı kişilerde bu kas grubu fazla çalışması nedeniyle ya da bazı sağlık sorunlarına bağlı olarak büyüme yani kas hipertrofisi meydana gelir. Masseter kasının hipertrofisi gerçekleşmiş olan hastalara da bu durumu tedavi etmek için doktor tarafından masseter botoksu uygulanır.

masseter botoks fiyatları
masseter botoksu fiyatları, çene botoksu fiyatları

Çene bölgesinde bulunan kasların aşırı miktarda büyümesi kişide herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Ancak güzellik algısı fazla olan kişilerde dış görünüş bir miktar etkilendiği için masseter kasları için düzeltme işlemlerinin yapılması istenmektedir. Ayrıca bazı kişilerde seyrek olarak görünüyor olsa da diş yapısının etkilenmesi ve şiddetli ağrı görüldüğü için de bu uygulamaya ihtiyaç duyulabilmektedir.

Çene kaslarının eski görünümüne kavuşturulması için yapılan botoks etkili olduğu için birçok kişi masseter botoksu fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Masseter botoks fiyatlarını vermeden önce şunu söylemeliyiz ki her klinikte bu işlem farklı şekillerde uygulandığı ve uygulayan doktorların tecrübesinin farklı olduğu için işlem ücretleri her klinikte farklılık göstermektedir. Ocak 2022 yılı itibariyle Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan kliniklere ait birkaç sitede yer alan bilgiler doğrultusunda en düşük işlem ücretinin 1.000 TL, en yüksek işlem ücretinin ise 5.000 TL olduğu karşımıza çıkmaktadır.

Çene (masseter) botoks fiyat ne kadar
Çene (masseter) botoks fiyat ne kadar

Bu fiyat aralıkları ülkemizdeki ortalama masseter botoksu işlem ücretlerini ifade etmektedir. Kliniğin marka değerine ve doktorun tecrübesine göre bu fiyat daha fazla da olabilir. Aynı zamanda bazı kliniklerde düşük işlem ücretleri ile de karşılaşılabilir. Ancak bu kliniklerde işlem yaptırırken dikkatli olmalı, kliniğin tabiri caizse merdiven altı klinik olmadığından emin olunmalıdır. Bu kiniklerde yapılan çene botoksu fiyatları her ne kadar uygun fiyatlı gibi görünüyor olsa da kişide ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Masseter Botoksu Nasıl Yapılır, İşlem Sonrasında Ne Gibi Etkiler Görülür?

Masseter botoksu ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de masseter botoksu nasıl yapılır şeklindeki sorulardır. Masseter botoksu geçmişi olan bir botoks uygulamasıdır. Bu nedenle işlem günümüz standartlarında en güvenli ve en kolay estetik müdahalelerinden birisidir. Masseter botoksunu İzmir ve Ankara illerinde çok fazla tercih ediyorlar.

Masseter botoksu yapılmadan önce işlem yapacak kişiler tarafından gerekli testlerin yapılması gerekmektedir. Bu testlerde kişinin işlem süresince kullanılacak materyallere ve ilaç içeriklerine karşı alerjisi var mı ya da herhangi bir engel var mı onlara bakılır. Eğer kişinin işlem için herhangi bir engeli bulunmuyorsa klinik ortamında yaklaşık 10-15 dakika süren bir işlemle çene kaslarına botoks içeriği enjekte edilir.

İşlem tamamlandıktan sonra çene kasları kısa süreli olarak felç olur ve botoks işlemi tamamlanır. İşlem tamamlandıktan sonra kişi hemen günlük yaşantısına geri dönebilir. İşlemin hastalar için sunmuş olduğu avantajlar ise şu şekildedir;

  • Masseter botoksu estetik işlemleri arasındaki en güvenli işlemlerden biridir. Cerrahi gerektirmeyen bu işlem kişi için neredeyse hiçbir riske sahip değildir.
  • Masseter botoksu ile birkaç dakika içerisinde çene yapısı değiştirilebilir. İşlemden birkaç hafta sonra ince ve oval bir yüz yapısı ortaya çıkar.
  • Çene kası büyümesi problemi olan kişiler için masseter botoksu kasların küçültülmesi için oldukça etkilidir. Bu işlem sonrasında çene kasları daha ince bir yapıya kavuşur.
  • İşlem sonrasında botoksun etki süresi boyunca diş gıcırdatma ve çene sıkma gibi alışkanlıklara bağlı olarak görülen ağrı ortadan kalkar.

Masseter Botoksu Kalıcı Mı?

Masseter botoksu kalıcı değildir. İşlem yapıldıktan sonra ortaya çıkan etkilerin kalıcı olması isteniyorsa yaklaşık 6 ayda bir işlem tekrarlanmalıdır.

Masseter Botox Kaç Seans?

Masseter botoksu tek seans sürmektedir. Eğer işlemin kalıcı etkileri olması isteniyorsa 3 ay aralıklarla 3 seans yaptırılması önerilir.

Masseter Botoks Gülüşü Etkiler Mi?

Masseter botoksu doğru yapıldığı takdirde gülüşü etkilemez. Ancak yanlış yapıldığı takdirde asimetrik bir gülüş ortaya çıkabilir.

Çene Botoksu Ne Kadar Sürer?

Çene botoksu işlemi ortalama 10 ila 15 dakika arasında sürmektedir.

Masseter Botoksu Yüz İnceltir Mi?

Masseter botoksu kas gruplarını küçülttüğü için yüzü inceltir, oval bir görünüm oluşturur.

Masseter Botoksu Kimlere Yapılmaz?

Masseter botoksu alerjik reaksiyon gösteren, anne adayı olan ve çocuk emziren bireylere yaptırılmaz.

Masseter Botoks Devlet Karşılıyor Mu?

İşlem devlet hastanelerinde yaptırıldığında işlem ücretinin bir kısmı karşılanmaktadır.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

Evde Fizik Tedavi Ücretleri

Evde Fizik Tedavi Ücretleri 2022 Ne Kadar?

Evde fizik tedavi ücretleri ne kadar? Fizik tedavi ücreti ile ilgili olan bu sorunun cevabını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.