İş İmkanlarıTeknoloji

Blog Yazarak Para Kazanmak İçin İpuçları!

Blog yazarak para kazanmak istiyorum ne yapmalıyım diyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde sizler için blog yazarak para kazanma aşamaları hakkında çok heyecanlı bilgiler vermek istiyoruz🤩. Gelin, öncesinde blog kavramının ne olduğunu ve nasıl blog açabileceğinizi konuşalım.

Blog Nedir? Ücretsiz Blog Nasıl Açılır

Blog, bilgi amaçlı kurulan web sitelerine verilen bir isimdir. Web sitesi sahipleri internet sitesinin kategorisine uygun içerikler yazarak kullanıcılarını bilgilendirmeyi sağlar. Örneğin; blok yazarak nasıl para kazanılır şeklinde bir arama yaparak girdiğiniz bu site de bir blog sitesidir.

blog yazarak nasıl para kazanılır
blog yazarak nasıl para kazanılır

Elbette site sahipleri sadece insanları bilgilendirmek için bu blogları açmıyor. Blog sahipleri aynı zamanda ilgi gösterdiği bu web sitesinden para kazanmak ister, ki bu da mümkündür.

Kaliteli içerikler üretip aranma hacmi olan anahtar kelimeleri kullandığında ve aynı zamanda etkili para kazanma yöntemlerini uyguladığında bir blog sahibinin para kazanamaması gibi bir durum olamaz. Peki bu blog nasıl açılır?

Blog sitesini açmak için bir hosting ve bir domain almanız yeterlidir. Daha sonra bu hosting ile domaini birbirine bağlayıp hosting üzerine wordpress gibi ücretsiz yazılımları kurarak blog yazmaya başlayabilirsiniz.

Blog yazmak ve blog açmak para kazanmanız için yeterli değildir. Eğer blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız o bloga düzenli içerik girmeli ve yeri geldiğinde çeşitli backlink çalışmaları ile destek vermelisiniz. Bunun yanı sıra SEO kurallarına uymalı ve kaliteli içerikler yazmalısınız.

Her şeyi yaptık peki bu blog sitelerinden nasıl para kazacağız? İşte blog yazarken para kazanabileceğiniz yöntemler;

blog yazarak para kazanmak
blog yazarak para kazanmak

Blok Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü? Blog İle Para Kazanma Yöntemleri

Blog yazarken para kazanabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Adsense gibi reklam platformları ile çalışmak,
  • Satış ortaklığı yapmak,
  • Reklam satmak,
  • Ürün satmak,
  • Tanıtım yazısı satmak.

Bu yöntemleri uygulayarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Tabi blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız seçeceğiniz yöntemde bir miktar uzmanlaşmış olmanız gerekiyor.

Sizler için bu yöntemleri araştırdık ve blogunuzu nasıl bir pasif gelir aracına döndürebileceğinizi açıkladık. İşte detaylar;

Adsense gibi reklam platformları ile anlaştığınız takdirde web sitenizde çeşitli reklamlar yayınlanacaktır. Reklam verenler tarafından yayımlatılan bu reklamlar web sitenizde görünmeye başladıktan sonra “platformun politikasına göre” tıklama başı ya da görüntüleme başına para kazanabilirsiniz. Bu sistemde web sitenizi ne kadar kişi ziyaret ederse o kadar çok para kazanırsınız.

Satış ortaklığı yönteminde ürünlerin satışından gelir elde edersiniz. Bu reklam gelirinde güzel kazançlar elde edebilmek için açtığınız blog sitesinin belirli bir kesime hitap etmesi gerekiyor. Örneğin kadınlar üzerine oluşturulan bir web siteniz varsa kadın giyimi üzerine satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz.

Reklam ile para kazanma yönteminde herhangi bir işletmenin ya da kişinin reklamlarını paylaşarak gelir elde edebilirsiniz. Bu para kazanma yönteminde sabit gelir elde edebilirsiniz. Satış ortaklığından farklı olarak ziyaretçilerinizin ürün alması önemli değildir.

Ürün satarak blogdan para kazanma kısmını yazdığımız için şaşırmış olabilirsiniz. Ancak bunda hiç de şaşırılacak bir konu yok 😊 Eğer yazdığınız blogda bir içerik çok fazla hit çekiyorsa ve bu hit bir ürün ile ilgiliyse o ürünleri siz pazarlayabilirsiniz. Örneğin telefon kulaklığı nasıl seçilir şeklinde bir içerik yazdınız diyelim. Bu içerik içerisinde kendinize ait kulaklıklarınızı satarak aynı zamanda gelir elde edebilirsiniz.

Backlink satarak para kazanmada ise web sitenizden diğer sitelere link çıkmanız gerekiyor. Bu yöntem blog sitenizi yıpratacağı için çok fazla önermiyoruz. Blog yazarak para kazanmak ciddi anlamda popüler olan bir seçenektir. Eğer siz de pasif bir gelir oluşturmak istiyorsanız blog yazma seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Blog sitesi ne kadar kazandırır?

Blog sitesinin ne kadar kazandıracağı o blog sitesinde kullanacağınız para kazanma yöntemine ve o sitenin hit durumuna göre değişiklik gösterir.

Blog yazarı nasıl para kazanır?

Blog yazarı içerik başına ücret alarak para kazanabilir.

Ne yazarak para kazanılır?

Blog yazarak para kazanabilirsiniz.

Blog açma ücretli mi?

Domain ve hosting dışında blog açmanın bir maliyeti yoktur.

Blog yazarı olmak için ne yapmalı?

Blog yazarı olmak için SEO’ya hâkim olmalı ve bir alanda tecrübeli olunmalıdır.

Ücretsiz blog nasıl açılır?

Wordpress kullanarak ücretsiz blog oluşturabilirsiniz.

Blog yazmaya nasıl başlanır?

Domain, hosting ve wordpress yazılımı ile blog yazmaya başlayabilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Doğan Uludoğan

HepKredi ailesi olarak ilaç fiyatları, ürün ve hizmet fiyatları gibi konuların dışına çıkarak ülkemizdeki her internet kullanıcısının finans konularında bilgi sahibi olmasını sağlıyoruz. Her zaman doğru ve güncel içerik paylaşma hedefiyle çıktığımız bu yolda kripto coin geleceği konularından tutun da meslek maaşlarına kadar pek çok alanda içerik ürettik. Ürettiğimiz içeriklerin büyük bir bölümünde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Finansal alanda edindiğim bilgileri HepKredi aracılığı ile sizlere aktarmaya devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu