İş İmkanları

Temizlik Şirketi Kurmak

Bu yazımızı temizlik şirketi kurmak isteyenler ancak nereden başlayacağını bilemeyenler için hazırladık. Makalemizde temizlik şirketi kurmak için gereken belgeler ve hukuksal sürecin nasıl işlediği hakkında kısaca bilgi vermiş bulunuyoruz. Sonrasında ise temizlik şirketi açacakların dikkat etmeleri gereken önerileri sıraladık. Siz de temizlik şirketi kurmayı düşünüyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Temizlik Firması Kurmak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler

Öncelikle temizlik şirketi kurmanın bir hayal olmadığını belirterek makalemize başlamak istiyoruz. Ancak temizlik şirketi kurmak istiyorum diyenlerin dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Temizlik şirketi kurmak karlı mı diye soracak olanlara cevap verecek olursak pazarlamasını iyi yaparsanız ve geniş bir müşteri kitlesi oluşturmayı başarırsanız evet oldukça karlı bir iştir.

temizlik şirketi kurmak için gerekenler
temizlik şirketi kurmak için gerekenler

Bildiğimiz gibi ev temizliğine giden ve sonrasında işleri büyüterek temizlik şirketi kurma yoluna giden kişiler oluyor. Hal böyle olunca bizlerde iş fikirlerinden etkilenip temizlik şirketi açmak isteyenlere yardımcı olması açısından böyle bir yazı hazırlama gereği hissettik. Şimdi gelin hep birlikte temizlik şirketi kurmak için gerekenler listesine bir göz atalım;

 • Kimlik belgeniz,
 • 2 adet fotoğrafınız,
 • Sabıkanız olmadığına dair adli sicil belgeniz,
 • E-Devlet’ten de temin edilebilen ikametgâh belgeniz,
 • Kira sözleşmeniz ya da tapu belgesinin fotokopisi,
 • Kiralamış olduğunuz binanın yangına karşı dayanıklılık raporu.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz evraklar temizlik firması kuracakların hazır etmesi gereken belgelerdir. Özellikle temizlik şirketi açmak için gereken hukuksal durumlardan en önemlisi ise sabıka kaydınızın olmamasıdır. İş yerinizi açtıktan sonra şirketinizi temizlik işinde öne çıkaracak sosyal medya hesaplarını da aynı gün oluşturmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Temizlik şirketi açmak isteyenlerin en az 25.000 TL ile 50.000 TL arasında bir parayı da hazır bulundurmalarını tavsiye ediyoruz. Böylelikle temizlik hizmeti vermek için gereken temizlik malzemeleri (deterjan, kova, bez) gibi ürünleri ve personel giderlerini peşin olarak ödeyebilirsiniz. Temizlik işini aldıktan sonra bu ayrıntılarla uğraşmaktansa öncesinde hazır durumda bulundurup işi almak çok daha mantıklıdır.

temizlik şirketi kurmak
temizlik şirketi kurmak

Temizlik Şirketi Açmak İsteyenler İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Şirketinizi açarken ilk olarak apartman temizlikleri alanına yoğunlaşın
 • İnşaat temizlikleri daha zordur. Başlangıçta bu işlerden uzak durun.
 • Temizlik sektörüne hâkim olun ve sosyal medya hesaplarınızı aktif olarak kullanın
 • Yeni kurulan bir şirket için reklam ve tanıtım çok önemlidir. Şirketinizin kurulum aşamasında kartvizit ve tanıtım broşürleri bastırmanızı öneriyoruz.
 • Müşteri memnuniyeti odaklı çalıştığınızı her fırsatta belirtmeyi unutmayın.

Makalemizde temizlik şirketi nasıl kurulur sorusunu ayrıntıları ile cevapladık. Unutmayın işi kurmak kolaydır zor olan onu devam ettirebilmektir. Aynı zamanda bunun için güler yüzlü çalışanlara da ihtiyacınız vardır. Temizlik firmalarının her geçen gün arttığı günümüzde sizi öne çıkaracak kaliteli ve güler yüzlü hizmetinizdir. Temizlik işi kurmak için gerekli belgeler ve dikkat edilmesi gerekenlere uyarak bu işe başlamanızı söyleyerek yazımızı burada sonlandırıyoruz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu