BankalarGaranti Bankası

Garanti Bankası Dekont Alma Nasıl Yapılır 2022

Artık Garanti Bankası dekont alma işlemi kolaylaştı. Günümüzde birçok bankacılık işlemleri için artık bankaya veya bankamatiğe gitmeye gerek kalmadan oturduğumuz yerden cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi aletler yardımıyla kolaylıkla halledilebiliyor.

Mobil bankacılık hizmetleri de sunan bankaların uygulamaları üzerinden para gönderme, fatura yatırma, borç ödeme gibi birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Garanti Bankası da internet bankacılığı hizmetleri sunan bankalar arasında yer almaktadır.

2022 Yılında Garanti Bankası Dekont Alma Nasıl Yapılır

Yapılan bankacılık işlemlerinin bir çoğunda hesap sahipleri dekont alarak işlemlerinden emin olmak ve ileriye dönük işlemlerde de bu dekontu kullanmak istemektedirler. Bankaya giderek yapılan işlemlerin neredeyse hepsinde banka çalışanları hesap belgesi olarak müşterilerine belgeyi teslim etmektedir.

Birey bankamatik üzerinden işlem yaptığında ise isteğe göre bankamatik dekont vermektedir.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Dekont Alma

Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu internet bankacılığı hizmeti sayesinde bireyler yalnızca birkaç tuşlama ile dilediği işlemi gerçekleştirme şansına sahip olmuştur. Yapılan işlemler yapay zekâ sayesinde uygulamaya kaydolmaktadır ve aynı zamanda hesap içerisinde de dilendiği gibi değişiklik yapılmaktadır.

Kullanıcılar uygulamadaki yönlendirmeler sayesinde yapmış oldukları işlemlere ait dekont bilgisini de elde edebilmektedir.

Bireysel bankacılık hesabına giriş yapıldıktan sonra ekranda yer alan ‘Hesap ve Ürün’ seçeneğinden hesap kısmını seçerek başlanmaktadır. Açılacak olan ekranda eğer birden fazla hesabınız var ise hangi hesap türünden ödeme sağlamak istiyorsanız veya hangi işleminizin dekontunu almak istiyorsanız o hesabı seçmelisiniz.

Dekont alma işlemini gerçekleştirmek için ekranın alt köşesinde yer alan ’Dekont’ butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası dekont alma işlemi nasıl yapılır?

Garanti Bankası Dekont Alma

Garanti Bankası Bankamatik Dekont Alma

İnternet bankacılığı bulunmayan bireyler bankaya gitmek istemediğinde veya bankalar kapalı olduğunda bankalara ait ATM’leri kullanarak işlemlerini gerçekleştirmektedir. Her türlü bankacılık işlemini gerçekleştirmek mümkün olmasa da para gönderme, para yatırma, para çekme veya borç ödemek gibi çeşitli imkânların ATM‘lerde sunuluyor.

İşlem sonunda kullanıcılara istek durumuna göre dekont vermektedir. Yapılmış olan işlemin belgesi niteliğinde olan dekont istenmezse alınmayabilir. Yeşilliği korumak ve ağaç kesilmesinin azaltılması adına birçok kullanıcı dekont almayı tercih etmese de işlem onayı için kullanılan bir yöntemdir.

Yalnızca o an yapılan işlem için alınabildiği gibi eski işlemlerin dekontu da hesap özeti veya hesap geçmişi ekranlarından temin edilebilmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu