Bankalar

Chat GPT Nedir, Nasıl Kullanılır?

Chat GPT bir sohbet botudur. Anlamlı ve dil bilgisine dikkat ederek hazırlanmış yapay zekâ içerikleri ile çığır açmıştır. GPT (Generative Pre-trained Transformer) kendisini bir dil modeli olarak tanıttı. İnsanlar arasındaki sohbet tadında konuşmalar benzerinde eğitildi. Size verdiği yanıtların robot tarafından hazırlandığını anlamayabilirsiniz. Aşağıda Chat GPT Nedir ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlayacağız.

Chat GPT Nedir, Nasıl Kullanılır?

Chat GPT giriş ekranı
Chat GPT giriş ekranı

Chat GPT’yi kullanmak için yapmanız gerekenler:

  • Anlamlı cümleler ve öznel olmayan ifadelerle sorular sorun.
  • İster uzun, isterseniz kısa paragraflar ile yazmasını isteyebilirsiniz.
  • İçeriklerinizi maddeler halinde yazmasını isteyebilirsiniz.
  • Yazılım üzerine araştırma yapıyorsanız kodlama yapmasını isteyebilirsiniz.
  • Hikâye anlatmasını isteyebilirsiniz.
  • Yazım esnasında samimi bir dil kullanmasını isteyebilirsiniz.

Chat GPT’den Beklediklerimiz

Kullanıcılar, Chat GPT’nin insan benzeri yanıtlar oluşturmasını, çok çeşitli talepleri karşılamasını, doğru, net ve yardımcı bilgiler sağlamasını bekliyor. Eski sürüm olduğundan şu an net ve kesin bilgileri verdiğini söyleyemeyiz. Belki ileriki zamanlarda daha hızlı güncelleme alarak anlık gelişen durumlarla ilgili bile net cevaplar verebilir.

Chat GPT Türkçe Yazabilir Mi?

Evet, Chat GPT Türkçe metin yazabiliyor. Bununla birlikte, oluşturulan metnin kalitesinin ve akıcılığının, robotun eğitildiği verilerine bağlı olacağını unutmayın. Chat GPT, geniş ve çeşitli bir Türkçe metin veri kümesi üzerinde eğitilmişse, muhtemelen daha doğru ve kulağa doğal gelen metinler üretecektir. Ama bunun tam olarak gerçekleşebilmesi için bu uygulamaya birkaç sene zaman tanımamız gerektiğine inanıyorum. Çünkü şu an eğitim verileri daha sınırlıysa ve bu sebepten ötürü oluşturulan metin daha az akıcı olabilir veya hatalar içerebilir.

Chat GPT ile oluşturulan bir içerik
Chat GPT ile oluşturulan bir içerik

Chat GPT ile Türkçe metin oluşturmak için, bir Türkçe dil modeli kullanmalı ve giriş ve çıkış metnini kodlarken ve çözerken uygun dili ayarlamalısınız. Ayrıca Türkçe metni işleyebilen bir belirteç kullanmanız gerekebilir.

Kaynak: https://nasilgidilir.net/chat-gpt-nedir-nasil-kullanılır/

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu