Yapı Kredi

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır? Hangi durumlarda Sim kart bloke edilir? Sim kart blokesi ile ilgili olan bu soruların cevaplarını ve konuya ilişkin diğer detayları sizler için derledik.

Hangi Durumlarda Yapı Kredi Sim Kart Bloke Edilir?

Yapı Kredi Bankası, ülkemizdeki diğer bankalar gibi müşterilerin yaptıkları bütün işlemlerde güvenliği ön planda tutuyor. Bunun için birçok işlemde müşterilerin cep telefonlarına SMS ile bir güvenlik kodu gönderiyor ve bu kodun girilmesi ile işlemin yapılmasına izin veriyor. Böylece dolandırıcılık, kart hırsızlığı ve internet bankacılığına ilişkin güvenlik sorunları büyük ölçüde aşılıyor.

Yapı Kredi Sim kart bloke kaldırma
Yapı Kredi Sim kart bloke kaldırma

Bankacılık işlemleri için müşterilerin telefon numarası ve buraya gönderilen SMS oldukça önemlidir. Ancak aşağıdaki durumlardan herhangi birisi meydana geldiğinde Yapı Kredi tarafından Sim kartınız bloke edilir. Kartınızın bloke edilmesine neden olan durumlar şunlardır;

 • Sim kart değişikliği
 • Numara değiştirme
 • Numara taşıma

Eğer telefonunuzda kullandığınız Sim kartı farklı nedenlere bağlı olarak değiştirirseniz Yapı Kredi tarafından bloke işlemi uygulanır. Bloke uygulanması durumunda aşağıdaki işlemlerin yapamazsınız;

 • Yapı Kredi internet bankacılığına giriş yapma
 • Mobil bankacılığı kullanma
 • Anlaşmalı olan mağazalardan alışveriş kredisi kullanma
 • 3D Secure (3 Boyutlu Güvenlik) ile internet alışverişi yapma

Sim kartınıza bloke uygulandığında, güvenlik kodu içeren SMS’i alamazsınız. Buna bağlı olarak da güvenlik koduyla yapılan hiçbir işlemi yapamazsınız. Ancak bu durumda endişelenmenize veya telaşa kapılmanıza gerek yok. Kolaylıkla bloke kaldırma işlemi yapabilir ve bahsedilen işlemleri tekrardan yapmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır
Yapı Kredi Sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Sim kart bloke kaldırma için kullanabileceğiniz farklı yollar var. Bunlardan herhangi birini kullanarak kısa süre içerisinde blokenizi kaldırabilirsiniz. Bloke kaldırma işlemini yapacağınız yöntemler ve bunlara ilişkin detaylı açıklamalar aşağıda yer alıyor:

·         Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetlerinden Sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz. Bunun için 0850 222 0 444 numaralı hattı aramanız yeterli olur. Müşteri hizmetlerine ulaştıktan sonra izleyeceğiniz adımlar şunlardır;

 1. Sim kartınız bloke edildikten sonra müşteri hizmetlerini aradığınızda, direkt olarak Sim kart blokesi kaldırma yapacağınız bölüme aktarılırsınız. Çağrı merkezinden yapılacak yönlendirmeler ile kart blokenizi kısa sürede kaldırabilirsiniz.
 2. Eğer Sim kartınızı sesli yanıt sistemini kullanarak kaldırmayı tercih ederseniz, bunun için öncelikle İnternet Bankacılığı ve Mobil Kanallar Destek Hattı’nı seçin. Bunun ardından da Sim Kart blokesi kaldırma menüsüne geçin ve blokeyi kaldırın.

·         Yapı Kredi İnternet Şubesi

Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden Sim kart blokesi kaldırılabilir. Bireysel kullanıcılar bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilir;

 1. İnternet bankacılığı sistemine her zamanki gibi TC kimlik numarası veya kullanıcı kodu ve şifre ile giriş yapın.
 2. Giriş yaptığınızda, sistem tarafından Sim kartınızın bloke edildiği algılanır ve cep telefonunuza bir bilgilendirme SMS’i gelir.
 3. Bu aşamanın ardından ise bloke kaldırma ekranına yönlendirilirsiniz.
 4. Açılan ekrandaki bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girdiğinizde bloke kaldırılacaktır.

Bireysel kullanıcılar burada bahsedilen adımları izleyebilir. Ancak şahıs şirketi müşterileri bloke kaldırmak için aşağıdaki adımları izlemelidir;

 1. Kurumsal internet şubesine firma kodu veya kullanıcı kodu ve şifre ile giriş yapın.
 2. Kartınızın bloke edildiği sistem tarafından algılanır ve direkt olarak ilgili ekrana aktarılırsınız.
 3. Açılan yeni ekrandaki bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurun.

Bu aşamaların ardından bloke kaldırılır.

·         Yapı Kredi ATM’leri

Yapı Kredi ATM üzerinden de Sim kart blokesini kaldırabilirsiniz. Bunun kredi kartı veya banka hesap kartı ile en yakın Yapı Kredi ATM’sine gidin ve giriş yapın. Daha sonra ise ATM içerisinde şu adımları izleyin:

 1. Kullanıcı Başvuru İşlemleri > Kullanıcı İşlemleri > SIM Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası Onay > SIM Kart Bloke Kaldırma

Bu adımların ardından bloke kaldıracağınız telefon numarasını ilgili bölüme yazın ve işlemi onaylayın.

Yapı Kedi Sim kart bloke kaldırma için kullanılacak yöntemler bunlardır. Blokeyi kaldırdığınızda, telefonunuza yeniden Yapı Kredi kullanıcı kodu gönderilmeye başlar. Böylece birçok işlemi sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapmaya devam edebilirsiniz.

Yapı Kredi bloke nasıl kaldırılır?

Yapı Kredi Bankası bloke kaldırma işlemi; internet bankacılığı, ATM’ler ve müşteri hizmetleri üzerinden yapılabilir. Bloke kaldırma kısa süren bir işlemdir ve oldukça kolaydır.

Yapı Kredi telefon güncellemesi nasıl yapılır?

Yapı Kredi telefon güncellemesini internet bankacılığı veya müşteri hizmetleri üzerinden yapabilirsiniz. İnternet şubesinden Güvenlik Ayarları/Akıllı Şifre > Akıllı SMS adımlarını izleyerek numaranızı güncelleyebilirsiniz. Eğer Sim kartınıza bloke konulmuşsa, öncelikle blokeyi kaldırmanız gerektiğini unutmayın.

Yapı Kredi akıllı SMS nasıl yapılır?

Yapı Kredi akıllı SMS kullanmak için öncelikle internet şubesine girin. Burada sırasıyla Güvenlik Ayarları/Akıllı Şifre > Akıllı SMS adımlarını izleyin. Bu adımlar sonucunda hangi telefon numarasına akıllı SMS gönderileceğini belirleyebilirsiniz.

Akıllı SMS şifreniz blokelenmiştir ne demek?

Akıllı SMS şifrenizin blokelenmesi, artık cep telefonunuza bankacılık işlemlerinin yapılması için kullanılan güvenlik kodunun gönderilmeyeceği anlamına gelir. İnternet şubesi, müşteri hizmetleri ve ATM’lerden blokeyi kaldırabilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu