BankalarQNB Finansbank

Enpara Günlük Faiz Ne Kadar, Avantajları Nelerdir

Enpara günlük faiz olarak günümüzde en çok tercih edilen yatırım şekillerinden biridir. Enpara, 2002 yılı içerisinde QNB Finansbank tarafından kurulmuş olan Türkiye’nin ilk ve tek şubesiz dijital bankasıdır. Normal banka hizmetlerinin aynısı Enpara içerisinde bulunmaktadır.

Diğer bankalardan tek farkı ise hiçbir şekilde şubesi olmamasıdır. Şubesiz olmasının en büyük avantajı ise herhangi bir ek masraf gerektirmemiş olmasıdır. Enpara avantaj kazandığı bu maddi durumda bütün hizmetlerini dijital bankacılık üzerinden kullanıcıların kusursuz bir şekilde vermektedir.

Enpara Günlük Faiz Ne Kadar, Nasıl Alınır

Kullanıcı odaklı olması ile birlikte günümüzde aktif olarak kullanılabilen en kârlı yatırım aracı olarak da görülmektedir. Her açıdan kaliteli bir alt yapısı olması itibariyle birçok kullanıcının bu noktada kendilerini tercih etmesi de şaşırılacak bir durum değildir.

Birçok kişi ilk bakışta şubesiz olması nedeniyle bir güven problemi yaşasa da; Enpara QNB Finansbank’a bağlı olduğu için diğer tüm bankalar gibi kanun ve düzenlemelere tabiidir. Hesap içerisindeki bilgileriniz, mevduatlarınız ve hesaplarınız normal bir bankada olduğu gibi güvenle saklanmaktadır.

İlginizi çekebilir: günlük faiz veren bankalar

Enpara Günlük Faiz Oranları Ne Kadar?

Enpara ile birlikte birikim yapmak diğerlerine göre çok daha kolaydır. Enpara içerisinde açılacak olan bir hesap bilgisi ile birlikte kullanıcılar günlük, aylık ve yıllık faizlerden faydalanarak kısa süre içerisinde diledikleri hayallere ulaşabilmektedir.

Oturulan yerden kalkmaya bile gerek kalmadan sadece birkaç tuşlama ile birlikte kişiler anında kolayca birikim hesabı açabilmektedir. Birikim hesabı içerisindeki faiz oranları ile birlikte ısa süre içerisinde kaliteli bir birikim elde edilebilmektedir.

finansbank günlük faiz
Finansbank günlük faiz

Yüksek faiz oranları ile birlikte kullanıcılar günlük faiz kazanmaya başlamaktadır. Kazanılan günlük faiz ile birlikte kısa süre içerisinde istenilen miktara da ulaşılabilmektedir. Enpara’da günlük faiz oranları ile ilgili bilinmesi gereken diğer bilgiler ise şunlardır:

  • Birikim hesabı günlük faiz kazandıran bir mevduat hesabıdır. Gün içerisinde kazanılan faiz oranları gece hesaplanır ve diğer gün sabah hesaba yansıtılır.
  • Birikim hesabı sadece TL cinsinden açılabildiği gibi döviz cinsinden kullanımı mevcut değildir.
  • Hesap için belirlenmiş olan minimum veya maksimum bir açılış tutarı yoktur. Kullanıcılar diledikleri kadar yatırım yapabilmektedir.
  • Kullanıcılar arzu ettikleri hâlde Enpara vadesiz hesaptan birikim hesaplarına düzenli olarak aktarım yapabilmektedir. Yapılan aktarımlar verilecek olan bir emirle takibe gerek kalmadan düzenlenmektedir.
Enpara günlük faiz
Enpara günlük faiz hesaplama

Enpara Günlük Faiz Avantajları Nelerdir?

Enpara’nın günlük faiz oranları ile birlikte kişiler yatırım yaptıkları oranda kâr elde edebilmektedir. Yapılan çalışma doğrultusunda ise banka kullanıcıları genel olarak büyük kâr getirisi sağlayabilmektedir. Enpara genel olarak hiçbir şekilde işlem masrafı almaması konusu ile birlikte birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Yapılan bankacılık işlemlerinin mobil uygulama üzerinden yapılabilmesi de kullanıcılar açısından büyük avantajları doğurmaktadır. Enpara’da günlük faiz avantajları ise aşağıdaki gibi listelenmekle birlikte özetlenmiştir:

  • Banka kullanıcıları vadeli hesaplarına yapmış oldukları yatırım ile doğru orantılı olarak ek gelir elde edebilmektedir.
  • Yapılan yatırımın ve para aktarımının çok olması da kişilerin daha çok kazanç elde etmesini sağlamaktadır.
  • Birikim hesabı içerisinde bulunan para içerisine faiz direkt olarak aktarılır.
  • Kişilerin paraları herhangi bir şekilde kontrol etmesine gerek olmadan gün sonunda faiz oranı doğrultusunda direkt olarak hesaba yansıtılmaktadır.

Yapılan yatırımlar ile birlikte kişiler sadece faiz oranları üzerinden gelir elde edebilmektedir. Yapılmakta olan çalışmalar ile birlikte faiz oranları giderek yükselişe geçmektedir. Faiz oranlarının yükselmesi de kişilerin elde ettikleri kazançlar doğrudan etkilemektedir.

Enpara’da günlük faiz ile birlikte kişiler gün sonlarında yatırım ve birikim hesapları içerisinde yer alan değişimleri direkt olarak gözlemleme şansına sahip olmaktadır. Enpara 2020 yılı içerisinde en çok tercih edilen kart olarak dikkat çekmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu