Bim Fiyat Listesi

Bim Nutella Fiyatı

Bim Nutella fiyatı, özellikle fındık ile çikolatanın buluşmasına hayır diyemeyenler tarafından merak edilir. İtalyanların dünyaya sunmuş olduğu bu harika lezzet, ülkemizde en fazla tüketilen fındıklı çikolata kremasıdır. Farklı marketlerde satılmasına rağmen en uygun fiyat seçeneği, ucuzluğu ile öne çıkan Bim marketlerindedir. Peki, Bim’de nutella ne kadar?

Bim Nutella Fiyatı 2023

Ülkemizde faaliyet gösteren farklı zincir mağazalar vardır. Bim, bunların en eski ve köklülerinden birisi. Birçok ürünü kendi markaları ile tüketicilere sunan market zinciri, çikolata kremasında ise dünyaca ünlü marka olan Nutella’yı tüketicilerle buluşturuyor.

Bim’de nutella farklı gramajlar ile satışa sunulur. Bunlar; 630 gr ve 750 gr şeklindedir. Bim nutella fiyat 750 gr için sizin de tahmin edebileceğiniz gibi nispeten biraz daha yüksektir. Türkiye’deki herhangi bir Bim market şubesine giderek bu ürünleri bulabilir ve hemen satın alarak tüketmeye başlayabilirsiniz.

Nutella, çikolata ile fındığın karıştırılması ile elde edilen özel bir çikolatalı krema markasıdır. Üretimi, dünyaca ünlü olan İtalyan çikolata firması Ferrero Spa tarafından yapılır. 100 gram çikolata kremasında yaklaşık 540 kalori bulunur. Bu yönü ile kalorisi yüksek bir besin olarak nitelendirilebilir.

Bim’de Nutella satışı uzun zamandır devam ediyor. Geçmişte 750 gr olan seçenek daha fazla satılırken, fiyatların artması ile birlikte müşterilere daha uygun seçenek sunmak için ürün 630 gr seçeneği ile satışa sunulmuştur. Nutella 630 gr, yine İtalyan firması tarafından üretilmekte ve kalitesi yine aynı seviyededir.

bim nutella fiyatı
bim nutella fiyatı

Nutella: Eşsiz Bir Lezzet

Günümüzde 400 gr, 630 gr ve 750 gr gibi seçenekleri olan Nutella, çikolata kreması konusunda belki de dünyadaki en tanınan marka. Harika kıvamı, eşsiz aroması, fındık tadını hissettirmesi ve diğer özellikleri ile tüketicileri kendisine adeta hayran bırakır. Kovalarla dahi satılan bu ürüne dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de talep çok fazladır. Zaten bu yüzden tüketiciler sık sık Bim nutella fiyat 2023 araştırması yapıyor.

Nutella’nın rakiplerine göre çok üstün olmasının birçok nedeni vardır. Ancak bunların temelinde söz konusu özel lezzetin arkasındaki hikaye vardır. Size şaşırtıcı gelebilir ama bu özel lezzet hemen doğmadı. Belli aşamalardan geçtikten sonra günümüzdeki formuna kavuştu.

1. Dünya Savaşı, bütün dünyada devasa bir yıkıma neden olmuş ve savaş sonrası gıda temin etmede sorunlar yaşanmaya başlamıştı. Özellikle kakao temin etmek neredeyse imkansızdı. Aslen İtalya Piedmount’lu olan Ferrero, bu soruna çok ilginç bir çözüm bulmayı denedi. Ve fındık, şeker ve az miktar kakao ekleyerek özel bir hamur elde etti. İşte bu hamur, Nutella’nın günümüze gelene kadarki ilk adımı oldu.

Yapılan hamur şekillendirildi ve ekmeğin üzerine sürülebilen bir hale getirildi. Daha sonra ise bu özel hamura yerel bir karnaval karakteri olan Giandujot adı verildi. 1946 yılında piyasaya çıkan Giandujot, 1951 yılında SuperCrema ismini aldı.

1964 yılına gelindiğinde tarif geliştirildi ve ilk defa Nutella adını aldı. Bundan bir yıl sonra, yani 1965 yılında kendine has kavanozuna doldurulan Nutella, ilk olarak Almanya’da piyasaya sürüldü.

Şimdilerde Bim’de fiyatını araştırdığımız ürünün doğuş hikayesi kısaca böyle.

Nutella: Çikolatanın Yeni Adı

Bim Nutella fiyatı kadar bu özel lezzetin içeriği de merak konusu. İçeriğine bakıldığında ülkemizden de ürünler olduğunu görülecektir.

Bilindiği gibi Nutella, kakao ile fındığın bir araya gelmesi ile oluşan bir ürün. İşte içeriğinde fındık, Karadeniz’in eşsiz bölgelerinde yetişir. Türkiye’deki fındıkların önemli bir kısmı Nutella üretiminde kullanılır. Ancak firma sadece kaliteli olan ürünleri alır. Böylece ortaya eşsiz bir lezzet çıkar.

Nutella, kendine has tadıyla dikkatleri üzerine çeken bir üründür. İlk olarak Almanya’da piyasaya sürülmesi, Nutella’nın bir Alman markası olduğuna dair algıların oluşmasına nenden olmuştur. Bu ürüne ilişkin bir diğer algı ise çikolata ile eş tutulmasıdır. Özellikle bir kuşak için çikolata denildiğinde akla gelen ilk marka Nutella’dır.

Nutella’nın bir diğer önemli başarısı ise çikolata kreması ise özdeşleşmesidir. Bu durum, bir markanın elde edebileceği en önemli başarıdır. Artık insanlar, çikolata kreması yerine Nutella kelimesini kullanmaya başlamıştır. İşte tüm bu nedenler, Bim Nutella fiyatı 2023 merakının ortaya çıkmasını sağlamıştır.

bim nutella fiyatı 2021
bim nutella fiyatı [year]

Nutella Fiyatlarını Etkileyen Hususlar

Nutella 630 gr veya diğer seçeneklere ait fiyatların araştırılmasının nedenleri arasında, fiyatların sürekli değişmesi de vardır. Bundan dolayı tüketiciler güncel Bim fiyatlarını öğrenmek ister. Fiyatların değişme nedenleri ise oldukça farklı faktörlerle ilgilidir.

Nutella’nın üretiminde kakao, fındık, şeker, yağ ve bir miktar süt kullanılır. Bunların haricinde farklı besin maddeleri de vardır, ancak genel olarak içeriğinde bunların bulunduğunu söylemek yanlış olmaz. Dolayısıyla da öncelikle Bim Nutella fiyat 750 gr seviyesini buradaki besin maddelerinin fiyatlarında yaşanan artışlar etkiler.

Bu özel ürünün içerisinde Türkiye’de yetişen fındıklar olduğundan yukarıda bahsedilmişti. Örneğin; bu yıl açıklanacak fındık taban fiyatlarının geçen seneye göre belli oranda artış göstereceği yönünde.

Eğer tahmin edilen artış yaşanırsa, maliyetler artacağı için Bim in de fiyatları arttırması adeta kesindir. Güncel Bim fiyatları için sitemizi ziyaret ederek detaylı bilgiler alabilirsiniz. Sitemizde en son fiyatlar yer almaktadır.

Nutella fiyatları 2023 üzerinde ülkedeki genel maliyet artışlarının etkisi olduğu da unutulmamalıdır.

bim nutella fiyatı, 730gr, 630gr
bim nutella fiyatı, 730gr, 630gr

Bim Nutella Fiyatı 2023 Yılında Ne Kadar?

Günümüzde zincir marketlerin insanların yaşamlarındaki yeri, her geçen gün biraz daha önemli hale gelmiştir. En uygun fiyatların zincir marketlerde olduğu düşünülmekte ve insanlar da bundan dolayı alışverişleri için Bim gibi zincir marketleri tercih etmektedir.

Bim’de Nutella almadan önce fiyatları araştırmak, adeta bir alışkanlık haline gelmiştir. Özellikle son dönemlerde fiyatlarda yaşanan dalgalanmalar, insanların markette sürpriz yaşamamak için fiyat araştırması yapmasına neden olmuştur. Yapılan araştırma sayesinde evdeki hesap çarşıya her zaman uyar.

Sizler için güncel Nutella fiyatları ekibimiz tarafından düzenli olarak takip edilmekte ve sitemizde güncel fiyatları görebilirsiniz. Söz konusu paylaşımlarda 630 gr ve 750 gr için fiyat paylaşımı bulunuyor.

Bim Nutella Fiyatları 2023
ÜrünBirimFiyat
Bim Nutella Fiyatı750 Gr35,90 ₺
Bim Nutella Fiyatı630 Gr29,90 ₺
Bim Peripella Kakaolu400 Gr12,90 ₺
Bim Sayley Kakaolu Fındık Kreması500 Gr10,90 ₺
Bim Sayley Duo500 Gr12,50 ₺

Bim market Nutella ile birlikte kendi üretmiş olduğu çikolata kremalarını da satışa sunmuştur. Nutella’nın dünya çapında bir marka olması, aroması ve içeriği nedeniyle marketteki diğer seçeneklere göre nispeten biraz daha pahalı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Ancak bu noktada ürün kalitesi ve sizlere cam bir kavanozda sunulması gibi unsurların etkili olduğu kesinlikle unutulmamalıdır.

Bim 630 Gr Nutella Fiyat Nedir?

Bim 630 gr Nutella fiyat için gerekli araştırmayı sizler için düzenli olarak yapmaktayız. Bilindiği gibi 630 gr olan ürün, daha uygun fiyat seçeneğine sahip. Ancak bu noktada biraz dikkatli olunması ve diğer marketlerle fiyat karşılaştırması yapılırken bu ürünün 630 gr olduğunun unutulmaması gerekir.  

  • Bim’de 630 gr Nutella Fiyatı 27,90 TL

Nutella 630 gr fiyat Bim mağazalarında uygun fiyatlı sayılabilecek seviyededir. Piyasadaki diğer zincir mağazaları veya marketlerle yapılan kıyaslamalar sonucunda bu tür bir ifadenin kullanılması yanlış olmayacaktır. Halk nezdinde de Bim ve diğer zincir mağazaların daha uygun fiyatlı olduğuna dair bir kanaat olduğu, herkes tarafından bilinmektedir.

Bim 750 Gr Nutella Fiyat Nedir?

Nutella, kendine has kavanozunda genellikle 750 gr olarak satışa sunuluyor. Dolayısıyla Bim Nutella fiyat 750 gr daha fazla merak edilir. Ürünün fiyatını yine sizler için oldukça yakından takip ediyoruz. Güncel Nutella fiyatı aşağıda yer almaktadır.

  • Bim’de 750 gr Nutella Fiyatı 32,60 TL

Bim, tüketicilerin bu noktada yanılmamaları için bazı önlemler almakta. 750 gr ve 630 gr gibi seçeneklerin olması, tüketicilerin hangisi daha avantajlı sorusunu sormasına neden olur. İşte tam bu noktada Bim, ürünlerin kilogram fiyatlarını belirterek tüketicilere adeta yol gösterir. Burada bahsedilen ürünlerin fiyat etiketlerinin üzerinde Nutella 1 kg fiyat bilgisi de yer alır. Böylece hangi seçeneğin daha avantajlı olduğu kolaylıkla anlaşılacaktır.

Fiyatların bu seviyede kaldığı varsayıldığında, her iki seçeneğin kg fiyatlarının hemen hemen aynı olduğu ifade edilebilir. Ancak Nutella 750 gr çok az bir farkla biraz daha avantajlıdır. Bundan dolayı ilgili seçeneğin sizin için uygun olması halinde fiyat avantajı için 750 gr olan tercih edilebilir.

Sitemiz üzerinden bu bilgileri almak için çerez kullanımına onay vermiş olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Sizlere sürekli güncel bilgileri vermek için yoğun bir çaba harcıyoruz. Bim nutella fiyatı 2023 yılında şimdilik bu şekildedir. Ancak sürekli olarak fiyatlarda dalgalanmalar olduğu unutulmamalıdır. Söz konusu dalgalanmalar neticesinde fiyatların hangi seviyeye geldiğini öğrenmek için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 1]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu