Garanti Bankası EFT Saatleri Nedir? (2021 Güncel)

Garanti Bankası EFT saatleri hakkında bilgi edinmek istiyorsunuz. Bir de bu soru üzerine bir açıklama yapma gereği duyduk.

Garanti Bankası EFT Saatleri

Özellikle Garanti Bankası, özel bankalar arasında tanıdığı ayrıcalıklar ile öne çıkıyor. Aynı zamanda müşterilerine şeffaf çalışma politikasını sürdürerek kolaylık sunmaya devam etmektedir.

EFT Nasıl Yapılır?

En çok merak ettiğiniz konu EFT nedir ve hangi amaç ile kullanılıyor sorusudur. EFT, elektronik fon transferinin kısaltılmış hali olmaktadır. İki farkı banka arasında başarı ile gerçekleştirilen para transferleri için söylenmektedir.

Elektronik fon transferini yapacak kişinin IBAN veya hesap numarası ile işlem yapmak mümkündür. Sık kullanılan fast (hızlı) ödeme ile arasındaki fark merak edilmektedir. Bu hızlı ödeme sistemi oldukça yeni kullanılmaktadır.

Bu ödeme yöntemi bankalar arasındaki hesaplar üzerinden 7 gün 24 saat gönderim sağlamayı mümkün kılıyor.

Ayrıca, bu linkten Garanti iban öğrenme ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT saatleri
Garanti Bankası EFT saatleri

Mobil bankacılıktan bireylerin kendi sayfalarına giriş yapmaları gerekmektedir. Sonrasında Para transferi yapmak için kullanmak istedikleri hesabı seçmeleri gerekmektedir. EFT yapacağınız bireyin IBAN veya hesap numarası, adı ve soyadı gibi bilgiler gereklidir. Neden ödeme göndereceğiniz vb. bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra para gönderebilirsiniz.

Garanti EFT Saatleri Nedir?

Garanti Bankası EFT saatleri kalktı. Çünkü bankalardaki Fast24 uygulaması ile 7/24 bankalar arası para transferi yapabilirsiniz. Fakat Fast24 ödeme sistemi 1.000 Türk lirası altında yapacağınız para transferleri için geçerlidir. Bunun üzerinde gönderim sağlayacak vatandaşlar için EFT gönderimi mümkün olmaktadır. Üstelik EFT gönderimi ise belirli saat aralıkları ile kısıtlı bulunmakta olup her banka için bu saatler değişiklik göstermektedir.

Garanti Bankası EFT saatleri 16:00 ile 17:15 arasında yapılmakta olup limiti 100 Türk lirası olarak belirledi. Havale işlemlerini ise 24 saat yapılabilirsiniz. Aynı süre kredi kartları için de geçerli olup 24 saat işlem yapılabilmesi mümkündür.

İşlem Saatleri

Ürün Adı İşlem Saati
A Tipi Yatırım Fonu 24 Saat (Alış ve Satış Emirleri)
B Tipi (Likit Hariç) Yatırım Fonu 24 Saat (Alış ve Satış Emirleri)
B Tipi Likit Fon 24 Saat Alış (16:00 – 18:00 hariç)

24 Saat Satış ( 17:30 – 18:00 hariç)

Repo 10:00 – 15:00
Döviz Alış-Satış 24 Saat
EFT 08:00-17:15
Geç EFT 16:00 – 17:15

Geç EFT limiti 100,000 TL’dir.

Havale 24 Saat
Kredi Kartı İşlemleri 24 Saat
Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili 09:30 – 16:00
Hisse Senedi İşlemleri 24 Saat
Türk Telekom 09:00 – 17:00
Kablolu TV 09:00 – 17:00
Taşıt Vergisi 24 Saat (Pazar hariç)
Diğer Vergiler 24 Saat (Pazar hariç)
Trafik Cezası 09:00 – 23:00

Garanti Bankası’nda EFT Hesaba Ne Zaman Geçer?

Banka üzerinden yapılan EFT işlemleri mesai günü içerisinde yapıldıysa yukarıda belirtilen saatlerde gönderilen banka hesabına 5 ile 30 dakika arasında geçmiş olmaktadır.

Nasıl Oluyor kanalına abone olarak bu ve bunun gibi videoları izleyebilirsiniz.

Not: Eğer video telif konusunda problem teşkil ederse, bildirmenizin ardından 3 iş günü içinde sayfamızdan kaldırırız.

Garanti Bankası’nın EFT Limiti Nasıl Arttırılır?

EFT limitlerinin arttırılabilmesi için şubeye gitmek gerekmektedir. Bu işlemin internet bankacılığı veya müşteri hizmetlerinden yapılması mümkün olmamaktadır. Ancak pandemi sürecinde vatandaşlara bu konuda yardımcı olunduğu ve işlemlerin buradan da gerçekleştirilebildiği bilinmektedir. EFT işlemlerine bu limit sınırlaması kullanıcıların güvenliği için sağlanmaktadır.

Güvenlik Sebebi İle Neden EFT İşlemlerine Limit Konulur?

Hesaplarınızın kötü amaçlı vatandaşların eline geçmesi, kartların kaybedilmesi veya çalınması gibi durumlarda dolandırıcıların veya hırsızların işlem yapmasını önlemek amacı ile limit sınırı konulmaktadır. Bunun yanı sıra banka müşterisi internet üzerinden güvenli olmayan bir siteden alışveriş yaparsa yine aynı şekilde hesaptan yüksek miktarda para çekilmesini önlemek amacı ile yapılmaktadır.
garanti bbva eft saatleri
bbva garanti eft saatleri

Hesaplarıma Erişimi Kaybettiğimde Ne Yapmam Gerekmektedir?

Hesaplara erişimi yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı kaybedilmesi durumunda başka bir yol izleyebilirsiniz. Böylece ilk olarak Garanti Bankası müşteri hizmetleri aranması ve durumun bildirilerek kartların işleme kapatılmasını talep etmek gerekmektedir. Sonrasında kartlara erişim sağlanamaz ise yeni kartlar Garanti Bankası tarafından müşterinin adresine kargo aracılığı ile gönderilmektedir.

Neden EFT Yaptığım Karşı Banka Hesabına Transfer Gerçekleşmedi?

EFT işlemleri yapılacağı zaman karşı banka hesabının bilgileri doğru girilmesi gerekmektedir. Adı, soyadı, IBAN numarası veya hesap numarası gibi bilgiler yanlış girildiği takdirde banka koruma amaçlı ödemeyi askıya alarak müşteriye bunu bildirmektedir. Doğru bilgiler girildiği takdirde işlem gerçekleşmektedir.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

Ziraat altın hesabı ne kadar kazandırır

Ziraat Altın Hesabı Ne Kadar Kazandırır 2021

Ziraat altın hesabı ne kadar kazandırır? Sorularının gündeme gelmesiyle, altın hesaplarının özellikleri ve nasıl kullanıldığı …

2 Yorumlar

  1. Garanti Bankası EFT saatleri nedir (2021 güncel

  2. Talip Uğur Asefler

    EFT ile yollamada saatler ve limit konusunda biraz daha geliştirme ve genişletme yapılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.