İnşaat

Defolu Fayans Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar?

Bu yazıda seramik firmaları tarafından defolu olarak satışa sunulan fayanslarla ilgili olarak defolu fayans fiyatları hakkında bilgi vereceğiz. Eğer herhangi bir yapının inşaatı esnasında defolu fayans kullanmak istiyorsanız ancak aklınızda soru işaretleri varsa bu yazı tam da size göre.

Defolu Fayans Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar?

Fayanslar yapı sektörünün her alanında kullanılan malzemelerden biridir. İş yerlerinden tutun da evlere kadar bütün yapılarda bu ürünlerde faydalanılıyor. Ancak bu durum büyük ölçekteki yapı projelerinde maliyetin artmasına neden olabiliyor. Hal böyle olunca yapı sahipleri fayansları en düşük maliyetle tamamlamanın yollarını aramakta.

defolu fayans fiyatları
defolu fayans fiyatları

Bir yapıda fayans maliyetlerini düşürmenin birçok yolu olsa da yapı sahipleri tercihlerini daha çok defolu fayans ürünlerinden yana kullanıyor. Bu fayanslar satışta olan diğer fayanslardan çok daha uygun olduğu için projelerde maliyet büyük ölçüde azalma gösterir.

Büyük bir proje yapılıyorsa ve proje sahipleri defolu seramik ürünler kullanıyorsa maliyet neredeyse yüzde 50 kadar azalabilir. Fakat bu durum beraberinde başka sorunları da getirebilir ki bu problemler defolu fayanslardan elde edilen kârdan daha fazla maliyet ortaya çıkarabilir. Gelin ne demek istediğimizi defolu fayanslar hakkında bilgi vererek gösterelim.

Defolu fayanslar seramik üretimi yapan firmaların yanlış üretim nedeniyle ayrı olarak sattığı fayanslardır. Bu defolu fayanslar yanlış kesim, fırınlamanın yeterince yapılmaması, renklerde bozulma, boyut farklılığı ve çizik gibi hasarlar taşır. İşletmeler bu fayansları müşterilerine satmak istemediği için fayans üretimi yapan firmalar bu fayansları özel olarak ayırmakta ve defolu ürün tercih eden kişilere satmakta.

İlginizi çekebilir: Sunta fiyatları

Defolu fayanslar hakkında kısa bir bilgi verdiğimize göre bu ürünlerin fiyatları hakkında bilgi verebiliriz. Piyasada en çok tercih edilen defolu fayansların fiyatları şu şekildedir;

 • 60*60 Narella Bej Defolu: 70,99 TL
 • 60*60 Sava Gri Defolu: 39,99 TL
 • 60*60 Aspendos Gri Defolu Seramik: 39,99 TL
 • 60*60 Gold Calacata Defolu Seramik: 65,99 TL
 • 60*60 Integra Antrasit Defolu Seramik: 39,99 TL
 • 60*60 Andezit Antrasit Motif Defolu Seramik: 43,99 TL
 • 60*60 Golf Stone Fildiş Mat: 41,99 TL
 • 30*30 Geo Colormıx Defolu: 35,99 TL
 • 50*50 Zeus Silver Defolu: 35,99 TL
 • 30*30 Geo Siyah-Beyaz Defolu: 35,99 TL
 • 60*60 Granito Süper Siyah Defolu Seramik: 63,99 TL
 • 60*60 Angora Gri Yer-Duvar Defolu Seramik: 39,99 TL

Defolu fayans fiyatları ürünü satan firmanın fiyat politikasına göre değişiklik gösterebilir. Ancak fiyatların aşağı yukarı bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir: MDF fiyatları

defolu fayans fiyatları ne kadar
defolu fayans fiyatları ne kadar

Defolu Fayans Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Defolu fayanslar normal fayanslardan daha farklı olduğu için alırken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yanlış satın alınacak defolu fayanslarda birkaç ay içerisinde çatlama gibi problemler meydana gelebilir. Defolu fayans alırken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Defolu fayans alırken alacağınız yere ürünün neden defolu olduğu konusunda sorular yöneltmelisiniz. Eğer fayanslar yanlış fırınlama gibi üretim hatalarından dolayı defolu ürün olarak nitelendiriliyorsa kesinlikle bu ürünleri almamalısınız. Yanlış üretim sonucu defolu olan fayanslarda kısa zaman içerisinde çatlamalar meydana gelebilir. Bunun için defolu fayansı satın alacağınız yerden garanti talep edebilirsiniz.
 • Defolu fayans alırken yapıdaki estetik kaygıları göz önünde bulundurmalısınız. Bunun için kutu içerisindeki defolu ürünlerin renklerine ve desenlerine göz atabilir, ürünlerin boyutlarını kontrol edebilirsiniz.
 • Eğer aynı ebatlarda ve miktarda iki fayanstan biri defolu diğeri sağlam ise ve aralarında fiyat farkı yoksa mutlaka tercihlerinizi sağlam fayanslardan yana kullanmanızı öneriyoruz. Defolu ürünler her ne kadar daha uygun fiyatlı gibi görünse de döşeme esnasında kullanılamayan ve ilerleyen zamanlarda bozulan fayanslar daha fazla masraf çıkarabilir.

Defolu fayans satın alacak kişilere yapacağımız öneriler bu şekilde. Bu konulara yalnızca defolu fayans satın alırken değil aynı zamanda sağlam fayans alırken de dikkat etmelisiniz. Bazı işletmeler normal ürünlerin içerisine defolu fayanslar koyduğu için ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşamamak adına ilk başta gerekli özeni göstermelisiniz.

Defolu fayanslar ile ilgili verebileceğimiz bilgiler bu şekildedir. Eğer bu yazıdaki bilgiler aklınızdaki soru işaretlerinin tamamını gidermediyse yazının hemen aşağısında bulunan yorum bölümü ile bizlere istediğiniz soruları yöneltebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: çimento fiyatları

1 Kutu Fayans Kaç Metrekare?

1 kutu fayans ile ortalama 1,44 metrekarelik bir alan döşenebilir.

En İyi Seramik Markası Hangisi?

Kaleseramik, Vitra, Bien ve Decovita en iyi seramik markaları arasında yer alıyor.

1 Palet Karo Kaç M2?

Palet içerisindeki kutu sayısı X 1,44 metrekare formülü ile 1 palet karonun yüz ölçümü hesaplanabilir.

Seramik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Seramik alırken defolu olmamasına, renklerde bozulma olmamasına ve çizilme olmamasına dikkat edilmelidir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 4.5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu