Fiyatlar

Hayrat Çeşme Fiyatları

Hayrat çeşme fiyatları 2023 yılında ne kadar, doğal taş çeşme fiyatları ne kadar, hayrat çeşmesi fiyatları arttı mı? Merak ettiğiniz bütün soruların cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Hayrat Çeşme Nedir? Kime Yaptırılır

Günümüzde insanlar yaşarken ya da öldükten sonra anılmayı istediğinden çeşitli hayır işleri yapıyor. Bu hayır işleri sayesinde insanların kendilerini az da olsa anmalarını ve arkasından bir dua okunmasını umut ediyor. Bu bağlamda insanlar en çok hayrat çeşme yaptırmayı tercih ediyor.

hayrat çeşme fiyatları
hayrat çeşme fiyatları

Sokak başlarına, cami içlerine, mezarlıklara vb. yerlere yaptırılan bu hayrat çeşmeler sayesinde insanlar ve hatta zaman zaman hayvanlar sudan faydalanabiliyor ve o kişiye dua okuyor.

Hal böyle olunca bu hayrat çeşmelerin kaç TL’ye yaptırıldığı da bir merak konusu haline geldi. Gelin bu hayrat köy çeşme modelleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olalım.

Taş ve Mermer Hayrat Çeşme Fiyatları 2023

Hayrat çeşmelerinin fiyatları belirlenirken işçilik ve kullanılan yapı malzemesi göz önünde bulunduruluyor. En ucuz çeşme mermer uygun fiyata bulunduğunda ve çok fazla süsleme yapılmadığında fiyatlar ortalama 5 bin TL’den başlıyor.

hayrat çeşmesi yaptırma maliyeti
hayrat çeşmesi yaptırma maliyeti

Eğer kişi çok şaşalı bir hayrat çeşmesi yaptıracaksa ve kaliteli mermerleri tercih edecekse ortalama 25 bin TL’yi gözden çıkarmalı. Bu rakam bazı modellerde 35 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Fakat dileyenler ambulans olarak yardım edebilir ve sağlık konusunda yardımcı olabilirler.

Eğer bulunduğunuz şehirde hayratlık çeşme fiyatları çok pahalı ise daha uyguna yaptırabileceğiniz şehirlere gidebilirsiniz. Bu şehirleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Afyon
  • Diyarbakır
  • Burdur
  • Adana
  • Malatya
  • Denizli

Hayrat çeşme fiyatları 2023 yılında genel olarak bu şekildeydi. Dediğimiz gibi bu çeşmelerin fiyatlarının belirlenmesinde daha çok mermer türü ve çeşme modeli göz önünde bulunduruluyor.

Mezarlığa Çeşme yaptırmak kaç para?

Mezarlığa çeşme yaptırmanın maliyeti 5 bin TL’den başlıyor ve 35 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Hayrat çeşmesi yaptırmak için nereye başvurulur?

Hayrat çeşmesi yaptırmak için belediyeye başvurabilirsiniz.

Hayrat fiyatları ne kadar?

Hayrat fiyatları hayratın türüne göre değişir. Örneğin hayrat çeşmeler ortalama 5 bin TL’den başlayan fiyatlarla yaptırılabilir.

Hayrat olarak ne yapılabilir?

Hayrat olarak çeşme, okul, hastane, ambulans vb. şeyler yapılabilir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 4]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu